Menu strony
Prawo
wycena, prawo, rzeczoznawca

Jak dokładnie określić wartość naszej działalności gospodarczej?

Każdy z nas niezmiernie doskonale wie, że prowadzenie aktywności gospodarczej to stosunkowo wymagające zadanie. Jako posiadacze naszych przedsiębiorstw w wielu przypadkach stajemy przed koniecznością wypełnienia sztywnych przepisów ustawowych, których brak realizacji może spowodować wiele problemów?
dokumenty

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Wielu z nas zastanawia się, jakie profity poza wynagrodzeniem oczywiście uzyska zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Głównenieufność budzi przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak także czy na tej podstawie przysługuje pracownikowi zwolnienie lekarskie.
prawnik

Jak znaleźć najskuteczniejszą firmę windykacyjną i kiedy może pomóc prawnik?

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu w Rzeszowie cieszy się coraz większym zainteresowaniem pracodawców i ekspertów – z roku na rok pnie się coraz wyżej w rankingach uczelni państwowych. Absolwenci uniwersytetu z chęcią osiedlają się w województwie podkarpackim, rozkręcają tu firmowane swoim nazwiskiem kancelarie prawne i zaczynają pracować samodzielnie.
tłumaczenia

Czy opłaca się dziś studiować prawo?

Cóż skłania młodych ludzi do studiowania prawa? Głód osobliwej erudycji? Wysokie ego? Pragnienie pieniążków? Pragnienie pewnej pracy?


Czy opłaca się dziś studiować prawo?

Nie sposób nie odnieść wrażenia, iż to co obserwujemy jest jakimś ogromnym oniryzmem mas.
ochrona

Mieszkamy w samym sercu Europy

To położenie zapewnia nam rzeczywiście wielkie możliwości. W współczesnym czasie niemożliwa byłaby sytuacja osobnego istnienia bez nawiązywania współpracy z innymi krajami.
komornik

Dlaczego należy brać udział w aukcjach komorniczych

Nabywanie rozlicznych przedmiotów na licytacjach komorniczych okazuje się teraz cudowną okazją do zakupu niezwykłych, ciekawych dóbr za naprawdę nie wielkie pieniądze. W Polsce takiego rodzaju licytacje są jeszcze dość mało popularne, lecz ich znaczenie na ryku stopniowo coraz bardziej rośnie. Kto pragnie dowiedzieć się więcej o zasadach takich licytacji, powinien wpisać w komputerze hasło: komornik Stargard licytacje.
statua prawa

Profesjonalna pomoc prawna dla każdego

Różne problemy natury prawnej mogą raz na jakiś czas spotykać absolutnie każdego z nas, niezależnie nawet od tego, czym tak właściwie się zajmujemy. W końcu sam tylko system prawny obowiązujący w naszym kraju jest dość skomplikowany, przez co w niektórych przypadkach możemy zupełnie nieświadomie narazić się na spore trudności z tym związane.
sąd

Apelacja od wyroku okazuje się być realna

Jeśli nie możemy się z kimś dogadać, lub ktoś robił nam ogromną krzywdę, to pragniemy dochodzić swoich praw i sprawiedliwości na każdej możliwej drodze. To sprawia, że znacznie więcej spraw dochodzi do sądu, gdzie liczymy, że znawcy prawa będą w stanie udowodnić że mamy rację, a co się z tym łączy, będziemy mogli wtenczas okazać się zadowoleni z tego co uda nam się uzyskać. Niestety nie zawsze rozprawa mimo wszystko może zakończyć się zgodnie z naszą myślą, zatem co wówczas musimy robić?
adwokaci na sali sądowej

Jak stworzyć sprzeciw od nakazu zapłaty? Dowiedz się co możesz zrobić!

Czy mamy możliwość nie zapłacić kary?

Przekroczenie szybkości, nie sprzątanie po swoim czworonogu, a być może obliczone odsetki za opóźnienie w opłacaniu rachunków, zwłokę która nie wynikła z naszej winy?
znajomość prawa

W życiu codziennym dzieją się sytuacje, w jakich znajomość podstaw prawa jest przydatna

Coraz nagminniej mnóstwo ludzi spotyka się z rozlicznego typu zdarzeniami, jakie wymagają od nich odpowiedniej wiedzy. Natomiast jej brak zobowiązuje ich do kierowania się po wsparcie ekspertów. Poszczególne pojęcia z dziedziny prawa, podatków czy też rozliczeń majątkowych w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach okazują się mieć wyjątkowo duże znaczenie i ich znajomość potrafi nadzwyczaj ułatwić życie.
1 2 3 4 5 6 7