Menu strony
Praca przy komputerze

Zawarcie i wykonanie umowy dostawy

Umowa dostawy, w zagranicznych systemach prawnych rzadko występuje jako samodzielnie wyodrębniona umowa. Najczęściej funkcjonuje jako podtyp umowy sprzedaży zawierającej elementy umowy o dzieło.
odzież gastronomiczna

Z jakiego powodu w wielu zawodach właściwy ubiór jest tak ważny, jak dobrze wybrać odzież roboczą.

Praca w wielu zawodach będzie się wiązać z koniecznością noszenia właściwego ubioru. Czasami mogą to być sprawy ustalone przez wewnętrzne regulaminy albo pracodawców. Taka sytuacja będzie miała często miejsce w różnego rodzaju korporacjach, w których są jasno określone reguły na temat tego, jak należy być ubranym.
pity w archiwum

E deklaracja, czyli dlaczego opłaca się przesłać PIT przez Internet

Do końca kwietnia każdy z podatników musi złożyć deklarację podatkową. Jeżeli tego nie zrobi, na podatnika może zostać na niego nałożona niemała kara finansowa, którą trzeba uiścić, jeśli nie chcemy mieć większych kłopotów. By tego uniknąć, warto jest mieć na uwadze rozwiązanie, jakim jest e deklaracja 2014. Z jakich powodów powinno się wykorzystać niniejszą opcję?
Rozwój pracownika

Narzędzia oceniania pracowników przynoszące mierzalne skutki

Każda firma, niezależnie od wielkości, składa się z mniejszych jednostek, którymi są pracownicy. Tych elementów jest bardzo dużo w przypadku największych korporacji. Jasne jest natomiast, że im więcej elementów ma się mieć pod kontrolą, tym ciężej temu obowiązkowi sprostać. Z kolei w firmach, które zatrudniają dziesiątki czy wręcz setki ludzi potrzebne jest sprawdzanie, czy zatrudnieni właściwie wypełniają swoje obowiązki. Niedociągnięcia i uchybienia w pracy pojedynczych ludzi mogą bowiem stać się powodem gorszych rezultatów całego przedsiębiorstwa.
wózek widłowy

Operator wózka widłowego - szansa na niezłą posadę

Od jakiegoś momentu nasz rynek pracy nie jest w zbyt ciekawej formie. Co raz ciężej otrzymać dobrze płatną pracę. Niezwykle trudno znaleźć jakąkolwiek stałą posadę. Nawet ci, którzy są już zatrudnieni, nie mogą być pewni jutrzejszego dnia, gdyż zakłady w poszukiwaniu oszczędności likwidują etaty. Główną przyczyną takiej sytuacji jest szalejący kryzys. Nie znaczy to jednakże, że sprawa jest zupełnie beznadziejna.