Menu strony
zatłoczone open office

Praca w biurze to nie wyłącznie kawa i komputer.

Nie da się ukryć faktu, że bez wątpliwości każdy z nas posiada inne predyspozycje do wykonywania określonego zawodu. Kluczem do sukcesu w życiu niejednokrotnie jest właściwe rozeznanie naszych umiejętności, które następnie będziemy mogli w wielu przypadkach wykorzystać w praktyce. Praktyka pokazuje nadzwyczaj wyraźnie, że w ostatnich latach niesłychanie dużym zainteresowaniem w naszym kraju cieszy się przede wszystkim praca biurowa.
e-marketing

Logo - podstawowy szczegół marketingu

Teraźniejszy rynek odznacza się najczęściej bardzo dużą konkurencją. Zakładanie własnej firmy jest dlatego krokiem odważnym i trzeba inwestować dużo pracy w to, aby zaistniała nowa marka. Także popularne oraz cenione firmy nie ustają w permanentnych staraniach o zdobycie kolejnych odbiorców. Naturalnie, w tym przypadku duże znaczenie ma skuteczny marketing.
teczka z dokumentami

Teczka konferencyjna to podstawowe wyposażenie prawdziwych prezesów

Jeśli jesteśmy prezesem jakiejś firmy, lub ważnym jej przedstawicielem oraz mamy udział w wielu różnorakich konferencjach i spotkaniach biznesowych, to chcemy posiadać wszystkie najważniejsze akta przy sobie. Dlatego właśnie niezbędnym wyposażeniem powinna stać się dla nas teczka konferencyjna, która jest gustowna, przeważnie wykonana ze świetnej jakości skóry, występująca w kolorach czerni, brązu i bordo, oraz posiadająca liczne przegródki.
nocowanie

Tani hotel dla robotników najlepszym miejscem zakwaterowania dla budowlańców

Aktualna sytuacja na rynku pracy pozostawia dużo do życzenia. Najtrudniej mają osoby tuż po szkole, panie po 60 i osoby bez żadnych ściśle określonych umiejętności. Wielu młodych magistrów decyduje się wyjechać zagranicę, a pozostali bywają gotowi porzucić swoje teraźniejsze miejsce zameldowania, aby tylko znaleźć pracę. Do takich dalekich wyjazdów zobowiązani są także pracownicy firm budowlanych.
pracownicy

Kluczowe zagadnienia odnoszące się do osób posiadających pracę

Prawo podatkowe powinno być szczególnie interesujące dla wielu osób, które pragną zorientować się w swojej indywidualnej sytuacji prawnej. Wciąż nie każdy ma świadomość tego, na czym polega zróżnicowanie netto-brutto i jak dokładnie wykonuje się przywołane obliczenia. Niektórzy korzystają z usług specjalistycznych biur rachunkowych, a inni stawiają na wskazówki odnalezione w Internecie.
prawnik

Prawo i księgowość – warto znać się na tego typu zagadnieniach

Są takie zagadnienia, które niekoniecznie lubimy, ponieważ wymagają od nas wiedzy, czy odpowiednich umiejętności, jakie nie jest łatwo nabyć. Należą do nich między innymi rozliczenia z różnego typu urzędami. Kłopot stanowi fakt, że o takich kwestiach jak zmiana nazwiska zus, rozliczanie się z podatku, czy odsetki od zaległości zus nie jesteśmy uczeni w szkołach, chyba że chodzimy na finanse, czy rachunkowość. Ale jednocześnie dzisiaj na szczęście możemy korzystać z najróżniejszych rozwiązań, które pomagają nam ogarnąć tego typu sprawy.
firma biznesowa

Zakładamy własną działalność – wymagające wyzwanie, lecz dające często spore zyski

Aktualnie dużo osób decyduje się założyć prywatną firmę. Sporo osób, pragnąc spełnić takie pragnienia decyduje się na taki krok. Część również jest zmęczona pracowaniem na czyjś rachunek i, pragnąc być niezależnymi i samodzielnie kreować swoją zawodową przyszłość.
wizytówka

Wizytówka: konieczny element każdego, kto chce prowadzić biznes

Zastosowanieswojej działalności gospodarczej to dla ogromnej grupy zainteresowanych dana szansa na dobre życie zawodowe. Decydując się na taki krok, musimy mimo wszystko wiedzieć nie tylko o kwestiach finansowych, odnalezieniu lokalu i reklamie, ale tak naprawdę wizytówkach.
Obliczenia księgowe

Podatek w umowie o dzieło, sprzedaż wysyłkowa oraz potrącenie vat od paliwa - przydatne porady

Umowa o dzieło nie podlega oskładkowaniu, nie należy więc odprowadzać składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne. Chociaż konieczne jest odprowadzanie od tego typu umowy podatku.
księgowości

Jak prędko i bez kłopotu stworzyć wyliczenie roczne?

Wiemy wszyscy, iż podatki płacić trzeba. To prawda powszechnie wiadoma. Każdy chce to zrobić prędko, żeby mieć to jak najprędzej zrobione. Oraz najlepiej będzie, jak wykona to na własną rękę bez porady z zewnątrz.