Menu strony
fotografijka - szkolenia

Weź udział w szkoleniu dla pielęgniarek, a zdecydowanie poszerzysz swoją wiedzę w tym temacie

Dziś rozkwit jest bardzo sprawą zasadniczą w naszej pracy. Nie ma już praktycznie stanowiska, gdzie nie wymagany byłby język angielski czy posiadanie pobocznych certyfikatów.
Usługi księgowe

Odnalezienie dobrej i odpowiedzialnej księgowej zależne jest od rodzaju przedsiębiorstwa

Każdy, kto posiada przedsiębiorstwo lub chce taką działalność stworzyć wie ile zachodu i fatygi to wszystko kosztuje. Prócz posiadania samego projektu na biznes trzeba taż jeszcze mieć jakiekolwiek pojęcie na temat dziedziny, w której chce się działać. Znaczące jest również posiadanie wiedzy z prawa głównie prawa podatkowego.
budka ratownika

Możemy spędzać wiele czasu nad wodą

Przychodzi taki czas, iż każdy powinien się zastanowić co tak na pewno chce wykonywać w życiu, czym chce się trudnić na stałe, lub czym będzie się zajmował w ramach hobby, tak by się sprawdzić, albo żeby w niesamowity sposób wypełniać własny wolny czas. Jeśli lubimy wodę, na basenie oraz w jeziorze możemy spędzać spore godziny, to z pewnością warto się namyślić, czy właśnie z tym zajęciem nie powinniśmy się związać jeżeli nie na calutki etat, to choćby na dodatek.
Komunikacja marketingowa

W obecnych czasach internet stał się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości

I to tak naprawdę życia osobistego, ponieważ bardzo dużo ludzi za jego pomocą zaczyna się komunikować, podtrzymuje znajomości i poszukuje kolejnych kontaktów, ale również biznesu, zakupów i usług. Obecnie praktycznie każda chcąca się rozwijać firma powinna mieć swoją internetową wizytówkę, jeśli jej nie ma, to szanse na znalezienie klientów nie będą największe.
Prawo

Czy radca prawny to stanowisko z satysfakcjonującymi perspektywami?

Coraz częściej znanym zawodem jest radca prawny. Aby nim zostać należy skończyć studia magisterskie na uczelni prawniczej w naszym kraju lub za granicą pod warunkiem, że studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Potem ukończyć aplikację radcowską i zostać zapisanym na listę radców prawnych.

Pracownik - prawa i obowiązki

Przyjęcie do pracy nowej osoby powinno odbywać się na podstawie umowy. Zależnie od pracy jaką się podejmuje,wyróżnia się inne typy umów. W większości przypadków mowa tu o umowie o prace. Dzięki temu pracownik ma wszystkie świadczenia oraz płatny urlop. Dodatkowo termin, w którym osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim także jest płatny, a niekiedy możliwy jest jeszcze zasiłek chorobowy. Taki charakter obowiązku można podzielić na dwa typy.
Public Relations

Czym właściwie jest PR?

Branża marketingowa powstała kilka dekad temu, teraz cieszy się największą popularnością. Mimo to jeszcze wiedza zwyczajnych ludzi o tej materii jest niewystarczająca. Ludzie nie wiedzą, czym tak w zasadzie para się agencja public relations. Wielu utożsamia pojęcie public relations z klasyczną reklamą, bądź, co jest straszne, z propagandą.
Samochód, jadący samochód

Wybieramy mechanika samochodowego

Zanim oddamy samochód do serwisu najczęściej próbujemy wybrać skuteczny i dobry. Niewielka kolizja lub najzwyczajniej usterka to niekwestionowany kłopot. Czasami jest nam potrzebna po prostu Peugeot części Kraków i ogromnym mieście niełatwo nam zwrócić się po wsparcie.
formularz

Program PIT – rozwiązanie, które da nam szansę na zaoszczędzenie bardzo dużych ilości czasu

PIT to słowo, które dla wielu osób wraca podobnie jak bumerang jako jeden z najmniej interesujących obowiązków, z którym mamy obowiązek się zmagać. Dokument ten jest bowiem podsumowaniem działalności zarobkowej każdego człowieka oraz przeprowadzeniem odpowiednich obliczeń dla identyfikacji podatkowej. Wprawdzie każdy formularz jest opatrzony odpowiednim komentarzem, jednakże w pierwszej kolejności dla osób w starszym wieku uzupełnianie PIT-ów jawi się jako coś bardzo trudnego. To przyczynia się do tego, że chcąc wyjść naprzeciw tego typu osobom na rynku pojawiło się mnóstwo takich rozwiązań jak przykładowo program PIT, dzięki którym mamy możliwość się wspomóc komputerem w uzupełnianiu mającej miejsce co 365 dni deklaracji.
rzecznicy patentowi a prawa autorskie i znaki towarowe

Ochrona praw autorskich

Rozrost techniki jest znakiem obecnych dni. Temu, że rodzą się setki nowatorskich wynalazków miesięcznie, a część spośród nich powoduje czasem rewolucję w ludzkim życiu, zawdzięczamy fakt, że mamy możliwość spędzać czas komfortowo, bez zagrożeń i wielokrotnie szybciej załatwiać sprawy, które wiele lat temu kazały poświęcać dużo większego wysiłku. Cofnijmy się do lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku – fakt, że były telefony, to już stanowiło sukces, ale dojrzali pamiętają, że dostęp do telefonów i tak był ograniczony, a każda ważna transakcja, większe zakupy i pozostałe ważne tematy potrzebowały najczęściej większości dnia lub podróży nawet do innej miejscowości. Przypominając sobie wysyłanie poczty – cóż, nadanie maila wymaga dzisiaj kilka minut, a w tamtych latach wysłanie listu wiązało się z wycieczką na pocztę, odstaniem pewnego czasu w kolejce, a potem długim i nerwowym oczekiwaniem na odpowiedź odbiorcy.