Menu strony
prawnik

Gdy potrzebny jest radca prawny

Niemal każdy z nas ma w życiu jeden bądź kilka takich momentów, w których nieodzowna jest mu pomoc prawna. Dobrze jest zatem mieć pojęcie jak i gdzie wypatrywać tego rodzaju pomocy. Osobą zawodowo związaną z prawem, a przez to posiadającą na tym polu doświadczenie jest między innymi jurysta. Jest on w stanie świadczyć profesjonalną pomoc prawną zarówno firmom, jak również jednostkom indywidualnym.
Komputery i programowanie

W wypadku życiowych problemów skorzystaj z pomocy prawnika

Częściej i częściej z telewizji słyszy się o różnego rodzaju konfliktach wywołujących co raz to poważniejsze problemy. Nierzadko kłótnie między byłymi małżeństwami, czy pracownikami, a szefami kończą się tragedią.
grafika

W czy może nam pomóc adwokat?

Każdy oskarżony posiada prawo obrony. Czasem jednakże pojawiają się takie sytuacje, kiedy to w ogóle nie trzeba być oskarżonym, ażeby wymagać wsparcia adwokata.


W czy może nam pomóc adwokat?

Bo adwokat Częstochowa nie jedynie broni swoich klientów, ale także reprezentuje ich interesy podczas rozpraw sądowych.

Serbia: aresztowano internautę za umieszczanie linków do strony z filmem do ściągnięcia

51-letni Goran Cujak, mieszkaniec Belgradu, został aresztowany przez SBPOK, specjalną jednostkę policji stworzoną w celu zwalczania przestępczości zorganizowanej. Mężczyźnie postawiono zarzut udostępniania na forum internetowym linków do serbskiego filmu Montevideo, bog te video. Duża liczba komputerów i sprzętu, które posiadał, została zatrzymana, a internauta w kajdankach aresztowany za przestępstwa w naruszaniu praw autorskich.

Ustawa zdefiniuje USA jako „pole bitwy"

Senat w Stanach zjednoczonych pracuje nad nową ustawą definiującą kraj jako "pole bitwy", co pozwoli władzy podejmować takie same kroki w stosunku do obywateli jak podczas ogłoszenia wojny światowej

Afera w fundacji Kidprotect.pl

Według tygodnika "Wprost" Jakub Śpiewak, prezes i założyciel fundacji Kidprotect.pl, dopuścił się defraudacji (tj. przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas do lat 8 art. 286, art. 284, art.278 k.k.) finansując z pieniędzy fundacji m.in. zakupy ubrań oraz wakacje w Turcji (organizowane przez biuro turystyczne TUI). Z konta fundacji pobrano też w sumie 170 tysięcy złotych gotówki. Środki zgromadzone przez fundację przeznaczone były m.in. na pomoc dzieciom i kampanię przeciw pedofilii.

Czy z Facebooka można brać tematy do dziennika?

W dzisiejszym Dzienniku Łódzkim opisana jest sprawa źle zaparkowanego radiowozu łódzkiej straży Miejskiej. Artykuł jak każdy inny, tylko czy przy jego pisaniu nie złamano prawa?
licytacja komornicza

Licytacje komornicze - wozy i posiadłości w niezwykle fascynujących rzeczach

Na licytacjach komorniczych możesz w prędki oraz bezproblemowy sposób kupić multum rzeczy, takich jak przykładowo nieruchomości czy też samochody. Licytacje komornicze cieszą się naprawdę ogromnie sporym zainteresowaniem i niemało osób faktycznie chętnie z nich korzysta.
płatnik

Jakiego rodzaju istnieją źródła prawa międzynarodowego oraz co one określają?

Obowiązujące porozumienia między reprezentantami różnych państw i te, które mają miejsce pomiędzy instytucjami międzynarodowymi są zdefiniowane przez szczególną gałąź prawa.
angielski

W Toruniu z łatwością znajdziemy świetną kancelarię notarialną, w której pozałatwiamy potrzebne formalności

Profesjonalny notariusz jest osobą, która doskonale zna się na aktualnym prawie oraz starannie dba o wszelkie szczegóły, ponieważ jest świadomy tego, iż podpisywane przez niego dokumenty mają moc prawną.


W Toruniu z łatwością znajdziemy świetną kancelarię notarialną, w której pozałatwiamy potrzebne formalności

Jeżeli więc niezbędny będzie nam notariusz Toruń to miejsce, gdzie odnajdziemy wielu świetnych fachowców.