Menu strony

Uzbekistan: 2 miliony dzieci zmuszanych do pracy wg Międzynarodowej Organizacji Pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) donosi o milionach dzieci zmuszanych do niebezpiecznej pracy na polach bawełny w Uzbekistanie. Związki zawodowe szacują, że w roku 2010 około 2 milionów dzieci, w wieku od 10 do 16 lat było zmuszanych do niebezpiecznej pracy w szkodliwych warunkach, z koniecznością podnoszenia ciężarów i w otoczeniu oparów pestycydów.
na placu budowy

Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich

Średnio co dziesiąta niedozwolona klauzula w rejestrze Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczy rynku nieruchomości. Tylko w minionym roku zostało zakwestionowanych 297 postanowień oraz zostały wydane przez Prezes UOKiK aż 44 decyzje dotyczące przedsiębiorców budujących i sprzedających nowe mieszkania. Najczęstszy problem – stosowanie w umowach niedozwolonych postanowień przez deweloperów.

Rozpoczyna się zbieranie podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w sprawie ograniczenia prędkości

Rozpoczyna się ogólnoeuropejskie zbieranie jednego miliona podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w sprawie ograniczenia prędkości na terenach zabudowanych.
prawo

Jakie mamy karty pobytu w Polsce? Jakie mamy rodzaje, co zapewniają? Czy łatwo je dostać?

Karta pobytu w Polsce jest dokumentem, który potwierdza tożsamość cudzoziemca, gdy jest on w naszym kraju. Dokument plus ważny paszport zagraniczny potwierdza pełne uprawnienia do pobytu w naszym kraju, uprawnia również do wielokrotnego przekraczania naszej granicy bez wymogu wyrabiania wizy. Podczas przekraczania granicy musimy przedłożyć uprawnionym funkcjonariuszom Straży Granicznej kartę pobytu i ważny paszport. Jakie są rodzaje kart pobytu?
kredyt

Na czym polega prawo karne skarbowe? O czym mówi? Jakiego typu są jego postanowienia?

prawo karne skarbowe to dość specjalna część prawa karnego, jaka zawiera najistotniejsze przepisy, które odnoszą się do unormowania odpowiedzialności osób fizycznych za popełnione przestępstwa, ale również wykroczenia skarbowe.
kancelaria radcy prawnego nowy sącz

W Nowym Sączu bez problemu odnajdziemy bardzo wielu świetnych radców prawnych, którzy nam pomogą

W wypadku kiedy niezbędny będzie nam sprawdzony prawnik, to warto przeznaczyć trochę czasu na szukanie, żeby zyskać gwarancję, że zatrudnimy kompetentnego fachowca, który się zajmie naszymi sprawami.


porady

Co zrobić, jeżeli mamy problemy natury prawnej? Jak działać? Z jakiej pomocy skorzystać?

Są takie sytuacje w życiu, jak niezbędna jest pomoc osoby, która nas rozumie oraz może nas wspierać. To momenty, jak nie zdajemy sobie sprawy, co robić i bliska osoba jest dla nas oparciem.

Uzbecki aktywista skazany za walkę z AIDS

Uzbecki sąd skazał na siedem lat więzienia działacza społecznego, który rozpowszechniał broszurę na temat tego, jak uchronić się przed zarażeniem wirusem HIV. Maxim Popov przygotował na zlecenie UNICEF i Światowego Funduszu ds. Walki z AIDS materiał dotyczący profilaktyki zawierający m.in., instrukcję jak używać prezerwatyw oraz apel do narkomanów, by używali sterylnych, jednorazowych igieł. Popova aresztowano w styczniu 2009 r. Wyrok zapadł we wrześniu, ale dopiero po pięciu miesiącach wiadomość o jego losie dotarła do rodziny i opinii publicznej.
grupa prawników

Aktualizacje tego, co ważne w naszym kraju

Oczywistością jest, że w naszym kraju, choć oczywiście nie jedynie w Polsce, wszystko jest obwarowane dużą ilością przepisów. Nie zawsze zdają nam się one logiczne, a po czasie też ustawodawcom wydają się one przestarzałe i w takiej sytuacji pewne ustawy mają swoje nowelizacje, tak by wszystko wpasowywało się w obecną sytuację.
budynek - zbliżenie

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze należy skorzystać z oferowanej opcji pomocy prawnej

Działanie na rynku udostępniając własne produkty powiązane jest z koniecznością wypełnienia licznych rejestracji i spełnieniem konkretnych wymogów formalnych.