Menu strony
wzory pełnomocnictw

Każdy prezes spółki wie, jak trudno jest prowadzić biznes tak, by dawał zyski i nie zajmował cennego czasu

Niejeden człowiek zakłada swój interes, gdyż nie ma ochoty widzieć nad sobą szefa i pragnie mieć sporo wolnego dla rodziny. Niekiedy nie wie nawet, jak znacząco jest w błędzie.
adwokat

Czy potrzebny nam niemiecki adwokat, który mówi po polsku?

Czy żyjemy za granicą?

Jeśli podejmiemy decyzję o tym, że pragniemy spróbować życia za granicą, to mamy nadzieję, że będzie nam tam tylko lepiej i nie wpadniemy w żadne trudy. Dlatego także nie zawsze wybierając się w taką podróż znamy perfekcyjnie dany język obcy, gdyż przyjmujemy, że wyuczymy się go w potocznym życiu, kiedy będziemy już zmuszeni się nim posługiwać, a poza tym, taki potoczny język będzie brzmiał trochę inaczej aniżeli ten nauczony z książki. Mimo wszystko mogą się pojawić sytuacje, jeżeli ta perfekcyjna znajomość języka obcego, może się okazać bardzo korzystna.
porady

Co zrobić, jeżeli mamy problemy natury prawnej? Jak działać? Z jakiej pomocy skorzystać?

Są tego typu sytuacje w życiu, jak obowiązkowa jest pomoc osoby, która nas rozumie oraz jest w stanie nas wesprzeć. Są to momenty, jak nie zdajemy sobie sprawy, co robić i osoba nam bliska jest dla nas oparciem.
Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Chociaż staramy się żyć zgodnie z prawem czasem na skutek wszelkich zdarzeń życiowych jesteśmy zmuszeni przed wymiarem sprawiedliwości udokumentować własną niewinność.
Uśmiechnięty człowiek

Radca prawny Nowy Sącz zajmuje się przeróżnymi sprawami

Czasem jest tak, że spotkanie w sądzie będzie nieuniknione oraz pragniemy posiadać wówczas pewność, że przy własnym boku jest ktoś, kto rzeczywiście odpowiednio zna się na tych kwestiach.
okulista

Jak może wyglądać sprawa odpowiedzialności lekarzy za błędy, które popełnią w czasie leczenia, w jaki sposób regulują to przepisy prawne.

Lekarz stawiając diagnozę bierze odpowiedzialność za to, co się później stanie z chorym, od jego zaangażowania i rzetelności wielokrotnie zależy czyjeś życie. Oczywiście nikt nie może winić osoby, która dołożyła wszelakich starań, aby się udało wyleczyć, lecz i w tym zawodzie zdarzają się różnego rodzaju niedociągnięcia i pomyłki.

Michał Boni w Budapeszcie o cyberbezpieczeństwie

– Jak pogodzić wolność wypowiedzi i manifestowania własnych poglądów z bezpieczeństwem cyberprzestrzeni? – pytał szef MAC Michał Boni w wystąpieniu na Budapesztańskiej Konferencji o Cyberprzestrzeni, która odbywa się w dniach 4-5 października w Budapeszcie.'''
biały samochód

Jeżeli poszukujemy dobrego rzeczoznawcy, to z łatwością znajdziemy go w Krakowie

Może pojawić się taka sytuacja, iż będziemy potrzebowali wykonać wycenę posiadanej nieruchomości albo takiej, którą planujemy nabyć. Warto w takim przypadku zwrócić się do specjalisty, który pomoże nam sprawnie pozałatwiać owe sprawy formalne.


Jeżeli poszukujemy dobrego rzeczoznawcy, to z łatwością znajdziemy go w Krakowie

Jeśli potrzebny nam jest rzeczoznawca majątkowy Kraków będzie miejscem, w którym z łatwością owego specjalistę odnajdziemy.
Spodnie robocze

Bezpieczeństwo w pracy, to znaczy czemu wypada nosić odzież ochronną

W dzisiejszych czasach istnieje niemało zawodów, pośród których jedne nie wiążą się z jakimś szczególnym zagrożeniem czy niebezpieczeństwem, niemniej inne zdołają być bardzo groźne dla naszego życia. Praca stolarza, strażaka czy też robotnika budowlanego - wszystkie te zawody wymagają dużego zaangażowania, odpowiednich umiejętności i także ostrożności. Takich zawodów jest naturalnie jeszcze mnóstwo.
Lekarz

W dzisiejszych czasach wiele rzeczy jest niesamowicie kosztowna i niestety nie każdego stać na to, aby mieć super auto czy piękne meble w domu

Ze względu na to, że na rynku mamy mnóstwo dóbr, które prawie każdy pragnie mieć, a nie każdy ma aż tyle pieniędzy, by móc wszystko nabyć, powstały w naszym kraju instytucje, które sprzedają rzeczy z drugiego obiegu.