Menu strony
Rysunek patentowy

Znak towaru i nieuczciwa konkurencja - zbiór wskazówek

Nasza rodzima gospodarka małymi krokami goni gospodarki innych państw, które nie miały tak niesamowitej historii. Uczymy się na swoich błędach, ale też wielu błędów nie robimy, bo bierzemy przykład od tych, którzy kiedyś już niektóre sytuacje przerabiali. Najistotniejsze jest jednak to, że na rodzimym rynku ciągle powstają nowe przedsiębiorstwa, które dają sobie radę.
kable

Renta dożywotnia czy odwrócony kredyt hipoteczny?

Produkty kredytowe dla starszych osób wciąż nie są w naszej ojczyźnie popularne, jednakże rynek systematycznie rośnie.


Renta dożywotnia czy odwrócony kredyt hipoteczny?

W 2014 roku ilość umów podpisanych poprzez fundusze hipoteczne zrzeszone w KPF sięgnęła pięciuset.
teczka z dokumentami

Umowa forfaitingu

Forfaiting jest to sposób finansowania rozliczeń pomiędzy eksporterem a importerem, w ostatnich latach coraz bardziej popularny. W sensie prawnym jest to umowa, poprzez którą jedna ze stron zobowiązuje się do dostarczenia wierzytelności, a druga do zapłaty ustalonej już poprzednio ceny.
Praca przy komputerze

Zawarcie i wykonanie umowy dostawy

Umowa dostawy, w zagranicznych systemach prawnych rzadko występuje jako samodzielnie wyodrębniona umowa. Najczęściej funkcjonuje jako podtyp umowy sprzedaży zawierającej elementy umowy o dzieło.

Gdańsk: sąd administracyjny w sprawie prawa dwóch kobiet do bycia rodziną

Gdańsk: Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę dwóch kobiet na decyzję Urzędu Skarbowego, a dotyczącą darowizny jednej z pań i ulg podatkowych z nią związanych. Dwie kobiety będące w wieloletnim związku przekazały sobie wzajemnie darowiznę, którą następnie uwzględniły w deklaracji podatkowej. Sprawa wniesiona do sądu była próbą walki o precedensowe uznanie ich związku za rodzinę w świetle prawa fiskalnego.
biały samochód

Jeżeli poszukujemy dobrego rzeczoznawcy, to z łatwością znajdziemy go w Krakowie

Może zdarzyć się taka sytuacja, iż będziemy potrzebowali wykonać wycenę własnej nieruchomości lub takiej, którą planujemy kupić. Dobrze będzie wtedy zwrócić się do specjalisty, który pomoże nam szybko załatwić takie sprawy formalne.


Jeżeli poszukujemy dobrego rzeczoznawcy, to z łatwością znajdziemy go w Krakowie

Jeśli potrzebny nam jest rzeczoznawca majątkowy Kraków będzie miastem, gdzie z łatwością takiego fachowca odnajdziemy.
Banknoty euro

Na czym w głównej mierze polega odzyskiwanie długów?

Niełatwy temat, jakim bezsprzecznie jest dzisiaj skup długów od osób fizycznych, wymaga wręcz opinii oraz rad doświadczonych ekspertów. Dzięki dokładnej oraz nadzwyczaj wnikliwej analizie czy obserwacji kolejnych przypadków dysponują oni przydatną, bo praktyczną wiedzą. Jest ona wręcz bezcenna przy rozwiązywaniu różnego typu problemów związanych z odzyskiwaniem długów od osób prywatnych. Dzięki długiej tradycji oraz dostosowaniu się do kryteriów klientów mamy opcję docierania wciąż dalej.

Warszawa: zapowiedź konferencji "Kultura 2.0 Kultura Odnawialna"

Narodowy Instytut Audiowizualny w dniach 18-20 listopada organizuje konferencjęKultura 2.0 Kultura Odnawialnana temat kierunków rozwoju współczesnej kultury. W programie znajdą się między innymi sesje o prawie autorskimi i utworach osieroconych oraz cały dzień poświęcony przemianom instytucji kultury.
Układ biznesowy

Ugoda w świetle przepisów k.c.

Zawarcie ugody dopuszczalne jest nie tylko w celu zakończenia zawisłego już sporu sądowego. Niekiedy strony dążą do wyeliminowania stanu niepewności albo możliwego lub powstałego sporu jeszcze przed ziszczeniem się takich okoliczności, które skutkują powzięciem przez jedną ze stron stosunku zobowiązaniowego decyzji o skierowaniu sprawy na drogę postępowania sądowego celem uzyskania autorytatywnego rozstrzygnięcia sądu.

Minister Michał Boni przedstawił projekt ustawy o zmianie systemu emerytalnego

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odbył się briefing prasowy w związku z zakończeniem prac nad projektem stawy o zmianie niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń społecznych.