Menu strony

Uzbekistan: 2 miliony dzieci zmuszanych do pracy wg Międzynarodowej Organizacji Pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) donosi o milionach dzieci zmuszanych do niebezpiecznej pracy na polach bawełny w Uzbekistanie. Związki zawodowe szacują, że w roku 2010 około 2 milionów dzieci, w wieku od 10 do 16 lat było zmuszanych do niebezpiecznej pracy w szkodliwych warunkach, z koniecznością podnoszenia ciężarów i w otoczeniu oparów pestycydów.

Rozpoczyna się sprawdzanie działania projektu badawczego INDECT

INDECT – czyli Inteligentny system informacyjny wspierający obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla celów bezpieczeństwa obywateli w środowisku miejskim – jest to międzynarodowy projekt badawczy mający na celu wykorzystanie innowacyjnych algorytmów i metod z zakresu informatyki do wykrywania i walki z innymi działaniami przestępczymi.

OZZ chcą 1% od ceny aparatów fotograficznych

Trzy organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (OZZ) przygotowały nowy projekt, zakładający oprócz zwiększenia o półtora tysiąca razy opłaty za kartkę A3 i A4 (z 0,001% do 1,5%), wprowadzenie 1% opłaty od „cyfrowych aparatów fotograficznych”. Ma to prawdopodobnie chronić przed robieniem zdjęć, np. książkom.
paragraf

Uprawnienia organu koncesyjnego przed podjęciem decyzji w sprawie udzielenia koncesji lub jej zmiany

Na podstawie artykułu 50 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej przyznaje organ koncesyjny posiada dwa uprawnienia, z których może skorzystać na etapie postępowania koncesyjnego zanim podejmie decyzję o udzieleniu (lub zmianie) koncesji. Pierwsze z nich ma umożliwić dokonanie weryfikacji formalnej, drugie ma na celu kontrolę prawdziwości faktów podanych we wniosku koncesyjnym przez przedsiębiorcę.

Kazachstan: działaczka na rzecz praw pracowników skazana za organizację nielegalnego zgromadzenia

Działaczka związkowa z Kazachstanu, Natalia Sokolova znalazła się w areszcie pod zarzutem „organizacji nielegalnego zgromadzenia” przed komendą główną w Aktau. Demonstracja odbyła się w dniu 21 maja; działaczka została skazana na osiem dni więzienia.
pieniadze

Z jakiego powodu sprawami o rozwód powinien zajmować się doświadczony adwokat z ?

Dzień ślubu to na pewno jeden z najpiękniejszych dni w życiu wszelakiego człowieka. Należy żałować, że czasami coś pójdzie w fatalną stronę i sprawy zaczynają się komplikować.
alimenty

Jakie zadania wykonuje rzeczoznawca majątkowy, w jaki sposób można rozpocząć pracę w tym zawodzie.

Potrzeba wycenienia nieruchomości wiąże się z koniecznością zamówienia odpowiedniego specjalisty do tego. Nasze prawo określa bardzo dokładnie, kto może takie zlecenia wykonywać i jak powinien wyglądać sporządzony operat.
przeprowadzka

Do jakiej osoby warto zwrócić się, kiedy potrzebujemy wsparcia w kwestiach prawnych? Jaka osoba nam pomoże?

Pomoc prawna przydaje się wielu osobom od czasu do czasu. To taki zakres wiedzy, jaką trudno jest zrozumieć, kiedy brakuje nam właściwego wykształcenia, czy doświadczenia.
świadczenia

Jak walczyć o odszkodowanie za wypadek samochodowy?

Na szosie czeka na nas wiele niebezpieczeństw. Pewnym z nich jest drogowy wypadek. Dlatego należy mieć pojęcie, co zrobić, jeżeli spotka nas nieszczęście i na skutek takiego zdarzenia doświadczymy obrażeń czy też utracimy osobę bliską.


Jak walczyć o odszkodowanie za wypadek samochodowy?

Nierzadko przejeżdżając nieopodal miejsca wypadku myślimy sobie, co za strapienie spotkało owych ludzi, całe szczęście, że mnie to nie dotyczy.
Rysunek patentowy

Znak towaru i nieuczciwa konkurencja - zbiór wskazówek

Polska gospodarka krok po kroku goni gospodarki pozostałych krajów, które nie mają tak burzliwej historii. Uczymy się na własnych błędach, ale też mnóstwa błędów nie robimy, bo mamy przykład od tych, którzy kiedyś już część sytuacji przerobili. Najistotniejsze jest jednak to, że na polskim rynku ciągle pojawiają się nowe przedsiębiorstwa, które dają sobie radę.