Menu strony
strona sklepu internetowego na laptopie

W sytuacji, kiedy zamierzasz uruchomić sklepik internetowy, powinieneś stworzyć odpowiedni regulamin

Z roku na rok internet zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników i robi się coraz popularniejszy. Rośnie też popularność sprawunków dokonywanych za pośrednictwem stron internetowych. Klienci cenią sobie markety w internecie, gdyż zakupy w nich są bardzo wygodne oraz łatwe, a nierzadko również korzystne pod kątem cenowym. W sytuacji, jeśli chce się odnieść sukces w handlu, trzeba uruchomić też sklepik sieciowy.
komornik

Dlaczego należy brać udział w aukcjach komorniczych

Kupowanie rozlicznych akcesoriów na licytacjach komorniczych okazuje się dziś świetną okazją do kupienia cennych, ciekawych dóbr za naprawdę nie wielkie pieniądze. W Polsce takiego typu licytacje są jeszcze stosunkowo mało rozpowszechnione, ale ich znaczenie na ryku stopniowo coraz bardziej rośnie. Kto pragnie dowiedzieć się więcej o regulacjach tych licytacji, musi wpisać w komputerze słowa: komornik Stargard licytacje.
Odzież militarna

Obrona własna – czy istnieje w polskim prawie?

Jak funkcjonować, gdy niebezpieczeństwo czeka za każdym rogiem? Jak sobie poradzić, gdy doświadczyliśmy ataku podczas, jakiego została naruszona nasza cielesność osobista? Jak tym bardziej żyć, gdy broniąc się przed napastnikiem sami jesteśmy teraz oskarżani? To dopiero niesprawiedliwe, gdy samoobrona zastosowana w celu ochrony własnego życia jest różnorodnie interpretowana, a my musimy tłumaczyć się z tego, że po prostu się... broniliśmy?
Rozwód

Jak rzetelnie i z klasą doprowadzić do realizacji sprawę rozwodową?

Spora część z nas dobrze wie, że życie jest nieprzewidywalne i niejednokrotnie pełne nieoczekiwanych sytuacji. Niestety, często zdarzają się nam również sytuacje gorzkie, które nie są do końca przez nas przewidziane. Sytuacje takie przeważnie mają miejsce na tle rodzinnym.

Zgodnie z ogólną regułą w ustawie o zabezpieczeniu danych personalnych, każdy zbiór danych osobowych powinien być zgłoszony GIODO.

Dla przedsiębiorców wpływ ma brak niezbędności wypisywania zbioru danych osobowych wytwarzanych wyłącznie w celu wypisania faktury lub rachunku. Warto jednakże wiedzieć, że gdyby obok wzmiankowanego celu przedsiębiorca wykorzystuje takie dane osobowe np. dla celów reklamowych, to zbiór podlega konieczności rejestracji w bazie GIODO.
sieć

Czym jest polityka prywatności i w jaki sposób ją poprawnie stosować?

Prawo do prywatności powinna mieć każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, które szczegóły z jego życia są oddawane do informacji dla pozostałych osób. Warto o tym pamiętać i egzekwować to prawo. Z tego względu tak ogromne znaczenie ma współcześnie polityka prywatności. Co kryje się pod tym terminem?
pracownicy w odzieży ochronnej

Czy profesjonalne ubrania ochronne są niezbędnym elementem w czasie pracy?

Nie da się ukryć faktu, że praca to bez wątpliwości nasza codzienna powinność. Dzięki niej jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować oraz zaspokajać nasze podstawowe potrzeby. Niemniej wprawdzie, często zdarza się, że warunki, w których przychodzi nam pracować są niezmiernie trudne. Jak się bowiem okazuje wielu pracodawców zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które niestety niesłychanie mocno odbijają się na możliwości bezproblemowej pracy osób zatrudnionych.

Jak wypełnić PIT poprzez internet?

Wiele usług, z których korzystamy przez Internet ma swój istotny plus – nie tracenie czasu. To właśnie dzięki temu czynnikowi coraz częściej wykonujemy zakupy drogą internetową, szukamy potrzebnych informacji w Internecie i wykonujemy ogromną liczbę przeróżnych czynności poprzez sieć, aby tylko zaoszczędzić czas, nie zaprzepaszczać go. Przecież powiadają, że czas to pieniądz, a pieniędzy tracić bezmyślnie zupełnie nikt nie lubi.
paragraf

Oddalenie się z miejsca kolizji a roszczenie regresowe ubezpieczyciela

Ustawa z dnia z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych enumeratywnie wskazuje przypadki, w których ubezpieczyciel może zgłosić się do kierującego z roszczeniem regresowym.
Kodeksy

Krakowska obsługa prawna

W Polsce każdego roku wykazuje się coraz więcej rozwodów. Mało optymistyczne są badania, które wykazują, iż tego typu sprawy w sądzie są rozwiązywane wśród małżeństw z małym stażem, nawet kilkuletnim. Duża ilość małżeństw rozchodzi się już w pierwszym roku po ślubie, a większość rozwodników to osoby, które nie przekroczyły nawet 30 roku życia.