Menu strony
droga

Ochranianie znaczków typu towarowego - a więc, tekst pochodzący z cyklu "co?", "w jaki sposób?" oraz "dlaczego?"

Usłyszawszy słówka "ochrona znaku typu towarowego", pierwsza rzecz co przychodzi do głowy u sporo osób spośród nas to jakiś znak na drodze, który to bywa obłożony tasiemkami policyjnymi, lub jakiegoś typu drucikiem kolczastym.
prawo

Trzeba zwrócić należytą uwagę na politykę prywatności!

To pewnie jasne, że polskie prawo powinno być przez każdego respektowane - nie chodzi wyłącznie o życie według zasad, lecz również o własny interes. Przecież gdy nie przestrzegamy bądź co bądź przeciętnie rygorystycznego prawa, to ogólnie możemy napotkać potem na spore problemy. To wszystko w sumie zależy od sytuacji - jednak akurat w owym artykule przydałoby się nieco skupić na kwestii polityki prywatności. Jeżeli jako właściciele sklepu internetowego albo witryny internetowej zapomnimy na śmierć o polityce prywatności, w sumie znacząco ryzykujemy.
Łazienka w mieszkaniu

W jaki sposób rozliczać się za wynajem mieszkania? Sprawdź jakie posiadasz możliwości i o czym powinieneś wiedzieć?

Wynajmujesz mieszkanie i chciałbyś to robić zgodnie z prawem? W takim razie musisz podpisać umowę z najemcą, a następnie rozliczyć od tej kwoty należny podatek. Czy wiesz jak to zrobić? Czy dowiedziałeś się już jakie posiadasz możliwości?
finanse

Jak wyglądają koszty ponoszone przez osoby korzystające z pomocy dobrego prawnika

W wielu sądowych sprawach strony będą korzystać ze wsparcia profesjonalnych prawników. Często bez adwokackiej pomocy może się nie obejść, zwłaszcza kiedy sprawa jest z gatunku bardziej trudnych i będzie wymagać porządnej prawniczej wiedzy. Dzięki wsparciu specjalistów da się ją załatwić szybciej, większe są również szanse na zakończenie wszystkiego pozytywnie. Jednak decydując się na prawnika należy pamiętać o tym, że jego usługi mogą być kosztowne.
kuchnia-meble

Musimy dobrze znać prawo e-commerce

Warto się przekonać, że używanie ze sklepów internetowych nie jest niczym złym, pod warunkiem, że będziemy znać swe prawa i obowiązki. Dlatego właśnie przed dopełnieniem jakichkolwiek zakupów musimy dobrze zapoznać się z regulaminem, tak żeby posiadać pewność, że nic nas nie zadziwi.

Grecja: atak na biuro ministra rolnictwa i posterunek policji

W nocy ze środy na czwartek w Atenach doszło do ataku bombowego. Domowej roboty ładunek wybuchowy eksplodował przed budynkiem, w którym mieści się biuro byłego ministra rolnictwa, Savvasa Tsitouridisa. Eksplozja spowodowała nieznaczne uszkodzenia budynku, nie było ofiar w ludziach. Jak dotychczas, nikt nie przyznał się do zamachu.
praca w biurze rachunkowym

Dzisiaj na licytacjach komorniczych można nabyć wiele interesujących nieruchomości oraz ruchomości, więc warto zainteresować ofertą przetargów

Warto zainteresować się ewentualnością zakupu różnych nieruchomości i rzeczy na licytacjach komorniczych. Niejednokrotnie to prawdziwa okazja dla osób, które zamierzają kupić ziemię lub dom.
Turysta

Zalegalizowanie wizyty i zatrudnienia w Polsce, czyli jak cudzoziemiec może starać się o prawa i przywileje.

Pracując można zaobserwować jak wielu cudzoziemców, w szczególności ze wschodniej części Europy przyjeżdżają do naszego kraju, mając nadzieje na lepsze perspektywy życia. Co trzeba wykonać, by móc otrzymać kartę pobytu obcokrajowca, która daje przepustkę do przywilejów i przywilejów. Karta pobytu cudzoziemca jest to dokument istotny dla cudzoziemców.
prace ziemne

Przyzwolenia na pobyt trwały w Polsce - co wskazane jest wiedzieć w tej kwestii?

Pragnąc pozyskać zezwolenie na pobyt stały w Polsce, bezsprzecznie powinno się prawidłowo zrozumieć ten temat i dowiedzieć się, kto może zdobyć takie zezwolenie. Do uzyskania zezwolenia na pobyt trwały w Polsce upełnomocnieni są cudzoziemcy, którzy są osobami pochodzenia polskiego i przewidują osiedlić się w Polsce na zawsze.
Loty samolotami

Loty samolotem jako nowoczesny sposób podróżowania

Od jakiegoś czasu latanie samolotem jest niezwykle popularnym sposobem podróżowania. Popularność tego sposobu wynika przede wszystkim z szybkości, czyli z możliwości właściwie natychmiastowej zmiany położenia. Linie lotnicze na całym świecie każdego roku mają coraz większą liczbę klientów, a cały biznes związany z podróżami samolotem bardzo szybko się rozwija.