Menu strony
Lublin

Jak otrzymać alimenty na dzieci - Sprawdź i poznaj swoje prawa!

Dopełnianie obowiązku alimentacyjnego to zarówno przeznaczanie wskazanej sumy adekwatnej z potrzebami dziecka oraz naszymi możliwościami zarobkowymi, jak także czas oraz praca na rzecz latorośli - wstawanie do niego w nocy, odpracowywanie lekcji, pranie, robienie zakupów, wspólna rozrywka itp.
prawo

Kwestia sporna od dawna – alimenty

W kwestii takiej jak alimenty warto poradzić się doświadczonych specjalistów. Dawane nam teraz na rynku opcje to niekwestionowany profesjonalizm w rewelacyjnym wydaniu. Propozycje ekspertów są ukierunkowane ściśle oraz szczegółowo na dany rodzaj spraw, dzięki czemu odróżniają się oni ogromną wiedzą. Polecane jest stawiać na dostępną na wyciągnięcie ręki wiedzę ekspertów, co dokładają wszelkich starań do znaczącego wyróżnienia swej oferty.
audyt ochrona danych osobowych

Z jakiego powodu nie winniśmy przekazywać własnych danych osobowych niezaufanym osobom?

W dzisiejszych czasach nowoczesne techniki niezwykle pomagają ludziom w bieżącym życiu, wszakże należy żałować, że posiada to również swą tzw. czarną stronę. Nasze dane osobiste umieszczone są w specjalistycznych bazach informacji, do których administrowania należałoby w naszym kraju posiadać pozwolenie organizacji pod nazwą GIODO.


Z jakiego powodu nie winniśmy przekazywać własnych danych osobowych niezaufanym osobom?

Co to jest, na pewno rozumie każdy posiadacz spółki, gdyż zazwyczaj posiada poufne dane adresowe swych klientów lub współPRacowników.
grunty rolne - slider

Wzrastające wymagania konsumentów odnośnie produkcji żywności w gospodarstwie

Stale się zwiększające wymagania konsumentów a propo produkowania jedzenia w gospodarstwie sprawia, że wszystkie produkty powinny pozostawać rozpoznawalne. Jest to też wymóg Unii Europejskiej co do tego, jak powinny się przedstawiać tego typu sprawy w konkretnych gospodarstwach. W związku z tym każdy bez wyjątku odpowiedzialny gospodarz musi mieć pojęcie o uregulowaniach, których powinien dopilnować. Tego wymaga poziom bezpieczeństwa osób spożywających dane pokarmy oraz ludzi zatrudnionych przy danej produkcji. W związku z tym znaczące pozostają zarówno sprawy ściśle techniczne odnoszące się wprost do etapu produkcji, jak i takie jakie odwołują się już do samego sposobu przedłożenia żywności konsumentom.

Paramount Pictures zamierza wydać horror w sieci P2P

Krytycznie nastawiona do tej pory wobec sieci P2P wytwórnia Paramount Pictures poinformowała, że dystrybuowany przez nią horror The Tunnel zostanie wydany jednocześnie na DVD oraz w sieci BitTorrent.
Biznesmen

Zezwolenie jako forma reglamentacji działalności gospodarczej

Zezwolenie obok koncesji jest formą ograniczenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca otrzymując zezwolenie legalnie wykonuje działalność podlegającą reglamentacji.

Postanowieniem sądu zablokowano wątek na forumprawne.org w celu zabezpieczenia powództwa

Firma Map1 pozwała serwis forumprawne.org o naruszenie dóbr osobistych po tym, gdy w tym serwisie pojawiła się dyskusja na temat pozywania przez firmę osób wykorzystujących fragmenty jej map. Udało jej się także zablokować jeden z wątków dotyczący swojej działalności na forum.

Ustawa zdefiniuje USA jako „pole bitwy"

Senat w Stanach zjednoczonych pracuje nad nową ustawą definiującą kraj jako "pole bitwy", co pozwoli władzy podejmować takie same kroki w stosunku do obywateli jak podczas ogłoszenia wojny światowej
samolot

Czy turyście przysługuje zapłata, gdy jego przelot został odwołany?

Podróżowanie po świecie stało się współcześnie łatwiejsze za sprawą rozwoju techniki lotniczej. W dobie globalizmu latanie samolotem nie jest już dostępne wyłącznie dla ścisłej grupy bogaczy. Teraz latanie samolotem jest możliwe również dla ludzi mniej zamożnych. Jeśli kupi się bilet odpowiednio wcześniej, to można latać samolotem niemal za przysłowiową złotówkę. Toteż zarówno podróże dla naszych lokalnych biznesmenów, jak i przeloty na urlop stały się możliwe faktycznie dla każdego mieszkańca Polski. Latanie samolotem jest tymczasem dla wielu ludzi nowym doświadczeniem. Toteż wielu z nich nie wie, jakie ma prawa. Warto więc się z nimi zapoznać, bo wówczas będzie możliwe w pełni czerpanie z praw jakie nam przysługują.
obliczenia podatkowe

Kiedy konieczny jest nam jurysta?

Właściwie każdemu z nas prędzej, albo później może się okazać nieodzowne wsparcie ze strony jurysty.


Kiedy konieczny jest nam jurysta?

Przypadki są rozmaITe, od zwykłych konfliktów z chlebodawcą, aż po fałszywe oskarżenia, gdzie nieodzownością będzie skuteczna obrona, by czasem nie ponieść odpowiedzialności za czyjeś błędy.