Menu strony
tłumacz

Gdzie otrzymać wiadomości o przetargach jak też zamówieniach publicznych?

Przetargi i publiczne zamówienia są doskonałymi sposobami uzyskania nie wyłącznie dodatkowego doświadczenia w branży, lecz także tak potrzebnej na rynku renomy.
prawo

Rola adwokata nie zamyka się jedynie na teren Polski

Gdy okazuje się, że popełniliśmy jakieś przestępstwo, albo, kiedy ktoś dokonuje przestępstwa na nas samych rozpoczyna się szukanie prawnika. W Polsce wydaje się to w miarę proste, co jednak, jeżeli mowa np. o adwokata z Niemiec? W takim wypadku też nie trzeba się przejmować. Oczywiście gdy toczy się jakaś sprawa u naszego zachodniego sąsiada możemy zatrudnić polskiego adwokata.
Rozwód

Jak rzetelnie i z klasą doprowadzić do realizacji sprawę rozwodową?

Spora część z nas doskonale wie, że życie jest nieprzewidywalne i w wielu przypadkach pełne niespodzianek. Niestety, w szeregu przypadków zdarzają się nam w podobny sposób sytuacje ciężkie, które nie są do końca przez nas zaplanowane. Sytuacje takie z reguły występują na tle rodzinnym.
formularze podatkowe

Wymagania korzystania z zasobów przedsiębiorstwa a ostrzeżenia

Wybór dobrej drogi przedsiębiorczej dla siebie nierzadko jest związane z podejmowaniem skomplikowanych decyzji oraz życiowego ryzyka. Duży wpływ na dziś podejście zaczynających swoją działalność biznesmenów mają dokonania innych, co mogą być pewnego rodzaju inspiracją dla innych. Uzasadnione jest zainteresowanie działalnością innych, gdyż szczególnie często sami będziemy musieli przebyć podobną drogę. Wszystkie porady w tych sprawach są więc niezwykle przydatne.
ręka podająca kartkę papieru

Umowa o dzieło- roszczenia z tytułu rękojmi

Umowa o dzieło jest umową wzajemną, na mocy której przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, zaś zamawiający zobowiązuje się do jego odebrania oraz do zapłaty umówionego wynagrodzenia. Fakt odebrania dzieła bez zastrzeżeń nie powoduje, że zamawiający pozbawiony jest możliwości dochodzenia roszczeń zmierzających do przywrócenia ekwiwalentności świadczeń. W przypadku odebrania dzieła dotkniętego wadami zamawiającemu przysługują w szczególności roszczenia z tytułu rękojmi.
sąd

Porady prawne- gdzie ich poszukiwać oraz kiedy powinniśmy szukać porady u doświadczonego prawnika

Z pewnością każdego z nas spotkała pewnego dnia sytuacja kiedy potrzebował porady prawnika. W różnych sytuacjach związanych z prawem cywilnym bądź rodzinnym potrzebujemy porady prawnika czy też wskazówek w jaki sposób postępować przykładowo w sądzie.
dokument

Sprzeciw od nakazu zapłaty – metoda na odrzucenie niewłaściwie wydanego nakazu zapłaty

Rozkwit gospodarczy, ekonomiczny oraz techniczny przyczynił się do znacznego rozwoju społeczeństw. Zaczęły one prowadzić działania i czynności, których w dawniejszych latach nie musiały wykonywać, ponieważ nie było takiej konieczności. W związku z ich pojawieniem się musiały pozostać uporządkowane ich kwestie prawne.
katar

Praca bywa najczęściej jednym z najistotniejszych aspektów naszego życia - dlatego jej utrata czasami jest dla nas wielkim dramatem

Dzisiaj czasy wydają się być niezbyt pewne. Każdy może stracić pracę w ciągu jednego dnia. Niestety świadomość tego faktu nie pomaga wielu osobom podjąć decyzji o zaciągnięciu wieloletnich kredytów czy posiadaniu dużej gromadki dzieci.
Księga

Kim jest notariusz a także jakimi sprawami się zajmuje? W jakich sytuacjach jest niezbędny ten rodzaj specjalisty?

Nadchodzi taki dzień, że jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług notariusza. Nie dzieje się to często, lecz jak już musimy to wiemy, iż mamy konkretną i istotną sprawę do załatwienia, taką, gdzie nie ma miejsce na błędy, nieścisłości czy pozostałe niespodziewane kłopoty.

Eurowybory: głosowano już w Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii

Dni głosowania Państwa
Czwartek
4 czerwca
[[w:Wybory do Parlamentu Europejskiego w Holandii w 2009 roku
Piątek
5 czerwca
[[w:Wybory do Parlamentu Europejskiego w Czechach w 2009 roku
Sobota
6 czerwca
[[w:Wybory do Parlamentu Europejskiego w Czechach w 2009 roku
Niedziela
7 czerwca
[[w:Wybory do Parlamentu Europejskiego w Austrii w 2009 roku

Jako pierwsi wybory do Parlamentu Europejskiego rozpoczęli 4 czerwca mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Holandii. Wczoraj głosowano w Irlandii oraz Czechach, gdzie wybory trwają także dziś. W sobotę do urn przystępują też mieszkańcy Łotwy, Malty, Słowacji, Cypru, Włoch, a jutro reszta krajów członkowskich w tym Polska.