Menu strony
sąd

Wiele zagadnień prawnych jak np. odwołanie od wyroku, kwestia dziedziczenia czy podobne, poruszane są na bieżąco w internecie

Sprawy prawne, to tego rodzaju sprawy, których wielu z nas woli unikać jak ognia. Tak samo jest zresztą z kwestiami rachunkowymi, chociaż prawo bardziej może zajść nam za skórę, gdyż najzwyczajniej w świecie pozostaje dla nas bardzo często niejasne. Jak sobie natomiast radzić, z chwilą, gdy niestety ale weszliśmy w konflikt z prawem lub mimo woli mamy w tym zakresie problemy?

Warszawa: zapowiedź konferencji "Kultura 2.0 Kultura Odnawialna"

Narodowy Instytut Audiowizualny w dniach 18-20 listopada organizuje konferencjęKultura 2.0 Kultura Odnawialnana temat kierunków rozwoju współczesnej kultury. W programie znajdą się między innymi sesje o prawie autorskimi i utworach osieroconych oraz cały dzień poświęcony przemianom instytucji kultury.
halley, aktuariusze, rezerwy24

Kiedy sam zatrudniający może przeprowadzać szkolenia BHP?

Zatrudniony w każdej firmie powinien przejść takie przeszkolenie, aby rozumiał jak bezproblemowo i dobrze wykonywać swoją pracę. Do organizacji tego typu szkoleń zobligowany jest zwierzchnik oraz powinien je powtarzać co jakiś czas, żeby utrwalić wiedzę z określonej dziedziny.


Kiedy sam zatrudniający może przeprowadzać szkolenia BHP?

Tego typu szkolenie to kurs BHP, jakiego częstotliwość przeprowadzania jest uzależniona od zajmowanego etatu.
dokument do podpisania

Co robić, gdy dostaniemy informacje o nakazie zapłaty? Jak można wtedy zareagować?

W jakiej sytuacji możliwe jest zażądania wydania nakazu zapłaty? A co można zrobić, jeśli nakaz będzie wydany przeciwko nam? Jakie są możliwość w tym zakresie oraz na czym to właściwie polega? Co to jest właściwie jest nakaz zapłaty? W sądownictwie w dużej ilości spraw o roszczenia pieniężne sądy cywilne orzekają nakaz zapłaty. Tego rodzaju decyzji nie powinniśmy jednakże wiązać z klasycznym postępowaniem sądowym.
usługi rachunkowe katowice

Zadbaj o poprawne funkcjonowanie twojej firmy troszcząc się o rachunkowość

Każde małe czy większe przedsiębiorstwo ma problem z mnóstwem rachunków, lub zobowiązań finansowych. Warto zatrudnić fachowców, którzy będą mieli na oku finansową stronę działania przedsiębiorstwa.


Zadbaj o poprawne funkcjonowanie twojej firmy troszcząc się o rachunkowość

Jeżeli finanse przedsiębiorstwa bywają dla ciebie ogromnym kłopotem, dobrze jest zatrudnić do pomocy profesjonalne biuro rachunkowe, które posegreguje wszelakie dokumenty finansowe.
Internet - kadr

Jakie formalności są niezbędne jeśli się zamierza kupić mieszkanie na rynku wtórnym.

Podczas zakupu używanego mieszkania jest sporo spraw formalnych do spełnienia. Nawet jeżeli ktoś będzie miał wystarczającą ilość pieniędzy, to i tak od pewnych tematów nie uda mu się uciec, a tym bardziej jeżeli taka transakcja będzie kredytowana.
Budowa domu

Wybranie najlepszego rzeczoznawcy majątkowego – poradnik krok po kroku

Dokonanie oceny wartości nieruchomości należy do rzeczoznawcy majątkowego. Posada rzeczoznawcy majątkowego jest powiązana z stygmatem wielkiej odpowiedzialności, ponieważ to od rzeczoznawcy majątkowego zależy wartość mieszkania.
grafika

W czy może nam pomóc adwokat?

Każdy oskarżony posiada prawo adwokata. Czasami jednak pojawiają się takie sytuacje, kiedy to wcale nie trzeba być oskarżonym, aby wymagać pomocy prawnika.


W czy może nam pomóc adwokat?

Bo adwokat Częstochowa nie jedynie broni swych klientów, lecz także reprezentuje ich interesy w trakcie sądowych rozpraw.
prawo

Istotne informacje o tym, jak najszybciej polscy adwokaci otworzyć mogą swoją kancelarię w Niemczech.

Po wejściu Polski w szeregi Unii znacznie rozszerzyły się możliwości na pracę w członkowskich krajach. Będzie to także dotyczyć prowadzenia swoich własnych firm. Obecnie panuje reguła, że mieszkańcy Unii będą mieli możliwość wykonywania w dowolnym kraju swojej działalności, z pewnymi wyjątkami w nielicznych branżach.
kierowca jadący samochodem

Jeżeli musimy zrealizować profesjonalne badania kierowców Warszawa ma do tego dobre ośrodki

Obecnie profesja jest jedną z najważniejszych spraw, jakie musi mieć Każda człowiek. Zapewnia bowiem pewność bytu, ewentualność wyżywienia siebie a także całej naszej rodziny, przynosi perspektywy rozwoju, daje kapitał na wycieczki i odpoczynek i sporo innych rzeczy.