Menu strony
Administracja

Odpowiedzialność odszkodowawcza, czy wiesz o niej wszystko?

Zwykle termin odpowiedzialność kojarzy się tylko z prawem karnym i przestępstwami. Natomiast wiele osób zapomina, że w prawie cywilnym także konstruuje się pojęcie odpowiedzialności. Czym więc jest odpowiedzialność odszkodowawcza i jakie są jej źródła?
informacje

Licytacje komornicze w Tarnowskich Górach - w jakim miejscu szukać obwieszczeń aukcyjnych?

Licytacje komornicze w żadnym wypadku nie są niczym komfortowym dla osoby, która posiada długi. Sporo osób korzysta z trudnej sytuacji innych lub też - działając w intencji dłużnika - czyni wszystko by pomóc takiego typu osobie.
Budowa budynku

Umowa deweloperska – jako umowa nazwana według polskiej regulacji prawnej

Ustawa o ochronie praw nabywcy domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego została uchwalona przez Sejm w dniu 16 września 2011 roku (wchodzi życie z dniem 29 kwietnia 2012 roku) Ustawa wprowadza: tryb i nowe zasady dotyczące zawierania umów deweloperskich (w tym przedwstępnych) pomiędzy nabywcą lokalu lub domu jednorodzinnego a deweloperem, treść umowy deweloperskiej, prawa i obowiązki stron umowy, środki ochrony nabywców, przepisy karne wobec nieuczciwych deweloperów oraz obowiązek Rady Ministrów do monitorowania stosowania ustawy w praktyce.

Nowa Zelandia: protesty AWSM przeciwko zwalnianiu pracowników bez podania przyczyn

'''Jak donosi Centrum Informacji Anarchistycznej za stroną awsm.org, Aotearoa Workers Solidarity Movement prowadzi kampanię przeciw sieci barów fast foodowych Burger Fuel, która zwolniła pracownicę w barze w Auckland na dzień przed upływem 90-dniowego terminu bez podania przyczyny.
Prawo - młotek sędziego

Osoba poszkodowana w wypadku - co się jej może należeć i gdzie może poszukiwać pomocy, by to pozyskać?

wypadek ma możliwość się wydarzyć każdemu z nas - często jest on wynikiem naszej osobistej nieuwagi lub nawet głupoty, jednak jeszcze częściej jest tak, iż wspomniany wypadek spowodował ktoś inny lub zdarzył się w on w miejscu, które to powinno być zadbane, lecz z powodu niedopatrzeń czasem nawet zagraża przechodzącym w nim ludziom.

Grecja: zwolennicy neonazistowskiego Złotego Świtu znów atakują imigrantów

Grupa kilkunastu młodych zwolenników Złotego Świtu (gr. Χρυσή Αυγή, Chryse Ayge, Chrisi Aigi) , neonazistowskiej partii politycznej, która w ostatnich wyborach, w Grecji odniosła zadziwiający sukces, 29 maja 2012 roku zaatakowała w Atenach 30-letniego Pakistańczyka. Incydent miał miejsce na stacji metra Agios Nikolaos, w dzielnicy zamieszkiwanej przez dużą społeczność imigrantów.
halley, aktuariusze, rezerwy24

Kiedy sam zatrudniający może przeprowadzać szkolenia BHP?

Zatrudniony w dowolnej spółce powinien zaliczyć takie szkolenie, żeby rozumiał jak bezproblemowo oraz dobrze wykonywać swoją pracę. Do organizacji tego typu kursów zobowiązany jest pracodawca oraz powinien je powtarzać co pewien okres, żeby utrwalić wiedzę z wymaganej dziedziny.


Kiedy sam zatrudniający może przeprowadzać szkolenia BHP?

Tego typu przeszkolenie to kurs BHP, jakiego częstotliwość przeprowadzania jest zależna od zajmowanego stanowiska.
dokumenty

Obowiązek prowadzenia dokumentacji pracowniczej przez pracodawcę

W rozdziale kodeksu pracy poświęconemu obowiązkom pracodawcy a dokładnie w art. 94 pkt 9a przewidziany jest obowiązek prowadzenia dokumentacji przez pracodawcę w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracowników.
Produktywność w pracy

Umowy rodzaju IT - a więc, kilkanaście słówek na temat tego, jakie rzeczy warto na ich temat wiedzieć

Jak się okazuje, nasz pisany dzisiaj temacik, a więc temacik związany wraz z tworzeniem umów typu IT, bywa zazwyczaj brany w dość leciutki sposób, chociaż jest on bardzo istotny nie tyle dla samego pracodawcy, co dla samiutkiej osoby, która to taką umowę ma dostać i ponad wszystko Podpisać.
klauzule niedozwolone rejestr

Poradniki online: wyrażenia niedozwolone 

Każdy sklep internetowy powinien być prowadzony zgodnie z zasadami prawnymi odnoszącymi się do wszystkich sklepów i adresowanych konkretnie do poszczególnych typów sklepów|Jeżeli planujemy założyć sklep internetowy powinniśmy mieć na uwadze, że tego typu sklep kieruje się nieco odrębnymi prawami niż pozostałe, standardowe  sklepy.