Menu strony
komputer przenośny

Kim jest notariusz, jakie okazują się być jego prawa oraz jakich rzeczy robić nie powinien?

Zgodnie z tym, co ogólnie wiadomo, niemało zawodów, szczególnie tego typu, do robienia jakich konieczna jest fachowa wiedza, a więc ich wykonywanie kojarzy się z bardzo znaczną racjonalnością, jest tak skomplikowana, iż dzieli się na wszelkie swoje nurty.
bezpłatna pomoc prawna

Kiedy konieczny jest jurysta?

Prawie każdemu prędzej, czy też później w życiu może być niezbędne wsparcie ze strony jurysty. Przypadki są różne, od zwykłych konfliktów z pracodawcą, aż po kłamliwe oskarżenia, gdzie niezbędnością będzie efektywna obrona, aby nie ponieść odpowiedzialności za cudze błędy.


Kiedy konieczny jest jurysta?

Przyjrzyjmy się przeto temu zagadnieniu troszeczkę bliżej, by przekonać się, w jaki sposób współdziałać z prawnikiem, ażeby uzyskać odpowiednie rezultaty współpracy.
katar

Praca bywa najczęściej jednym z najistotniejszych aspektów naszego życia - dlatego jej utrata czasami jest dla nas wielkim dramatem

Dzisiaj czasy są niepewne. Każdy może stracić pracę w jeden dzień. Niestety świadomość tego faktu nie pomaga wielu osobom podjąć decyzji o zaciągnięciu wieloletnich kredytów czy posiadaniu licznej gromadki dzieci.
monety i banknot Euro

Wszystko o taksach lokalnych

Brak jest jednobrzmiącej legalnej definicji lokalnego podatku. Podatki oraz opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii podatków lokalnych zostały co prawda enumeratywnie wyliczone w rozporządzeniu o podatkach i opłatach lokalnych, jednakże na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, które mają przymioty lokalnych podatków, lecz uregulowane są w pozostałych ustawach.
dom

Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Jeśli zadłużenie już się pojawi, łatwo jest utracić nad nim kontrolę. Zadłużenia, które przestaliśmy być w stanie płacić stopniowo zaczynamy finansować następnymi pożyczkami.


Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Są to przeważnie wysokooprocentowane tak zwane chwilówki, jakie błyskawicznie okazują się nie wyłącznie kroplą w całym morzu potrzeb, ale początkiem następnych problemów.
informacje

Licytacje komornicze w Tarnowskich Górach - w jakim miejscu szukać obwieszczeń aukcyjnych?

Licytacje komornicze w żadnym wypadku nie są niczym przyjemnym dla osoby, która posiada długi. Wiele osób korzysta z niełatwej sytuacji innych lub też - działając z ramienia dłużnika - czyni wszystko aby pomóc takiego typu osobie.
sąd

Są problemy, które same się nie rozwikłają, dlatego warto mieć w zasięgu ręki fachową pomoc radcy prawnego

Dzisiaj, każdy współczesny biznesmen wie, że zarządzanie przedsiębiorstwem, bez obsługi prawnej, jest formalnie mało prawdopodobne. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, narażeni są na wszelkiego typu zagrożenia z tym związane.
prawo

Istotne informacje o tym, jak najszybciej polscy adwokaci otworzyć mogą swoją kancelarię w Niemczech.

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej znacznie rozszerzyły się możliwości na pracę w państwach członkowskich. Dotyczy to także prowadzenia . Obecnie panuje reguła, że obywatele Unii mają możliwość wykonywania w dowolnym kraju swojej działalności, z ewentualnymi wykluczeniami w nielicznych branżach.
podatki

Niedaleka przyszłość Polaków nocną marą?

W XXI wieku nie warto męczyć się z wypełnianiem góry dokumentów oraz kalkulowaniem podatków czy czekaniem w kolejkach urzędowych. Najszybszymi ścieżkami rozliczania podatków PIT są darmowe aplikacje dostępne poprzez Internet.
komornik, licytacja sądowa

Windykator - co może a czego nie może zająć?

Komornik zobowiązany jest postępować zgodnie z przepisami prawa, złożonym ślubowaniem oraz wytycznymi etyki zawodowej. Jednak jakie właściwie są jego konkretne obowiązki i prawa? Przesłanką wszelkich aktywności egzekucyjnych musi być prawomocny wyrok czy nakaz zapłaty podparty klauzulą wykonalności. Wówczas dopiero może ruszyć cała procedura ściągania należności.