Menu strony

Homofobia powodem ataku na policjanta w Liverpoolu

James Parkes, funkcjonariusz odbywający praktyki w policji hrabstwa Merseyside walczy o życie, po tym jak został zaatakowany z powodu swojej orientacji seksualnej. Do ataku doszło na ulicy Stanley Street w Liverpoolu, która leży w dzielnicy zamieszkiwanej głównie przez homoseksualistów.
kosze przeznaczone do segregacji śmieci

W jaki sposób właściwie zadbać o środowisko naturalne?

Choć niby bardzo dużo słyszy się o tym, że ekologia to niesamowicie istotna sprawa, to gdy chodzę ulicami mojego miasta, najzwyczajniej w świecie doskonale mogę zauważyć, iż nie jest aż tak dobrze. Widzę wiele papierków, co jest szkodliwe dla środowiska, lecz także powodujące, iż polskie miasta nie wyglądają tak elegancko jak tego chcemy. Nie chciałbym być może w owym artykule pisać odnośnie zmiany prawa, bardziej srogiego karania tych ludzi, którzy zaśmiecają świat. Chyba będzie lepiej, jeżeli pomyślimy co zrobić, aby ludzie chętniej przestrzegali już obowiązujące prawa. Istotne są chociażby pojemniki na śmieci...
Pieniądze

Długi przed organem sądowym – czy osoba pozwana ma szansę na ochronę swoich praw?

Z całą pewnością nie wszyscy słyszeli o postępowaniu upominawczym w formie elektronicznej. Jest to akcja, jaka ma miejsce w toku niespłacania wierzytelności. Jednostki, które dostały zobowiązanie do zapłacenia należności, będący efektem takiego postępowania, mają świadomość, iż nie można go ignorować.
strona

Komu przysługuje jak też gdzie możesz uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Począwszy od 2016 roku każdy powiat realizuje zadanie opłacane z budżetu państwa jakie polega na prowadzeniu punktów udzielania darmowej pomocy prawnej dla fizycznych osób.
Produktywność w pracy

Umowy rodzaju IT - a więc, kilkanaście słówek na temat tego, jakie rzeczy warto na ich temat wiedzieć

Jak się okazuje, nasz pisany dzisiaj temacik, a więc temat powiązany z pisaniem umów IT, bywa zazwyczaj brany w dość leciutki sposób, choć jest on niewiarygodnie ważny nie tyle dla samego pracodawcy, co dla samej persony, która to takiego typu umowę ma otrzymać i ponad wszystko Podpisać.
Twitter

Działanie po przypadku drogowym - punkty, w których znajdziemy pomoc i wsparcie

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo jest czymś, co ludzie cenią sobie w największym stopniu. Zdecydowanie można oznajmić, że liczba zagrożeń, jakie czekają na nas na co dzień niepomiernie wzrosła i w ten sposób jesteśmy dużo bardziej stateczni.
prawo

Jakie mamy karty pobytu w Polsce? Jakie mamy rodzaje, co zapewniają? Czy łatwo je dostać?

Karta pobytu w Polsce to dokument, który potwierdza tożsamość cudzoziemca, kiedy mieszka on w naszym kraju. Dokument i ważny paszport zagraniczny potwierdza pełne uprawnienia do przebywania w naszym kraju, uprawnia także do wielokrotnego przekraczania naszej granicy bez wymogu wyrabiania wizy. W okresie przekraczania granicy musimy przedstawić uprawnionym pracownikom Straży Granicznej kartę pobytu oraz ważny paszport. Jakie są rodzaje kart pobytu?

Wielu doświadczonych policjantów chce zrezygnować ze służby w policji

Rzeczpospolita poinformowała, że wobec problemów finansowych MSWiA oraz zapowiedzi zmian przepisów emerytalnych dotyczących służb mundurowych wielu doświadczonych policjantów chce zrezygnować ze służby w policji.
ubezpieczenia

Agenci ubezpieczeniowi w Gdyni - wskazówki osiągalne przez net

Aktualnie ilość zagrożeń, które mogą zachodzić zupełnie nieoczekiwanie jest na nieszczęście niezmiernie duża. Z tego powodu ubezpieczenia muszą być rzeczą zajmującą każdego człowieka. Przyzwyczajeni jesteśmy do zakupu ubezpieczeń OC i AC, jakie są niezbędne jeśli mamy auto. Rzadziej tymczasem zastanawiamy się o zabezpieczeniach na życie lub mieszkania. Zależnie od wymagań wypada się tym zająć.
rzeczoznawcy majątkowi

Do kogo zwrócić się kiedy potrzebujemy oceny nieruchomości

Bez względu na to czy jesteśmy osobą fizyczną czy posiadaczem przedsiębiorstwa, potrzebujemy niekiedy w decyzjach biznesowych pomocy specjalistów. Nikogo obecnie nie dziwi fakt zlecania niektórych działań informatykowi lub księgowemu. Obecnie rozliczne profesje przechodzą proces znacznej specjalizacji, dotyczy to także profesji związanych z prawem lub z finansami.