Menu strony

Koalicja organizacji pozarządowych i Rzecznik Praw Obywatelskich apelują do premiera RP

4 lutego Koalicja na Rzecz Równych Szans złożyła w kancelarii premiera RP, Donalda Tuska, pismo w sprawie polityki antydyskryminacyjnej. Dotyczy ono uwag kierowanych przez Komisję Europejską w stosunku do Polski o naruszenie prawa wspólnotowego poprzez nieprawidłowe wdrożenie przepisów antydyskryminacyjnych w zakresie zatrudnienia i pracy.
samolot w chmurach

Jakie prawa przysługują pasażerom wszystkich linii lotniczych?

Podróżowanie samolotem stało się ostatnio popularniejsze niż kiedykolwiek. Jest tak z paru rozmaitych przyczyn. Przede wszystkim na latanie samolotem obecnie stać coraz więcej ludzi, chociażby z uwagi na obniżki kosztów lotów. Poza tym otwarcie granic dodatkowo ułatwiło podróżowanie tą metodą w Europie. Wielu ludzi doceniło fakt, że przemieszczanie się samolotem jest sposobem bardzo szybkim i bezpiecznym.
ZUS

Możesz odwołać się od niesprzyjającej uchwały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych umie opublikować decyzję, która jest nieżyczliwa dla obywatela. Szczęśliwie mamy możliwość złożenia odwołania. Należy o tym pamiętać, aby dbać o własne dobro. Powinno się przy tym mieć na uwadze kilka ważnych czynników.
praca przy komputerze

Trafne określenie typu czynionej pracy

Każda osoba zgłaszająca się do pracy otrzymuje umowę o pracę. Umowę o pracę zawiera się na okres nieokreślony, na czas wskazany, albo na czas wykonania wskazanej pracy. Każda z nich ma prawo być poprzedzona umową na okres próby.
sklep

Gdy mamy swoją własną sprzedaż, wtenczas nadzwyczaj poprawnie jest wprowadzić regulamin sklepu

Współcześnie pożądane byłoby posiadać cokolwiek swojego. Chodzi nie tylko o posiadanie prywatnego lokum, auta, ale także jakiejkolwiek swojej prywatnej aktywności ekonomicznej, która będzie przynosiła nam pieniądze, konieczne na wyżywienie nie tylko nas, ale również całej naszej familii. To wyjątkowo znaczące, dlatego że niewątpliwie finanse są niestety niezbędnym dodatkiem do życia każdej osoby.
radca prawny

Jak się zachować na wypadek stłuczki drogowej? Które dane sprawcy będą nam potrzebne? Gdzie zgłasza się szkodę?

Wypadki na drogach to bardzo częsta rzecz. Pomimo że jest trochę bezpieczniej, niż jeszcze kilka lat temu, to i tak stale słyszy sie o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych. Co zrobić, jeśli zdarzy się brać udział w jednym z takich zdarzeń? Jak starać się o odszkodowanie?


Wielu doświadczonych policjantów chce zrezygnować ze służby w policji

Rzeczpospolita poinformowała, że wobec problemów finansowych MSWiA oraz zapowiedzi zmian przepisów emerytalnych dotyczących służb mundurowych wielu doświadczonych policjantów chce zrezygnować ze służby w policji.
reklama

Ochraniaj własny wizerunek – uważaj na nieuczciwą konkurencję.

Posiadając firmę należy mieć świadomość, że prawie za każdym rogiem czyhają pewne zagrożenia. Konkurencja będzie zawsze czujna i z ochotą działa celem uzyskania najwyższej pozycji na rynku. Nierzadko posuwa się przy tym do niezbyt zgodnych z prawem postępowań. Z tej przyczyny powinno się pozyskiwać informacje o tego rodzaju tematyce. Prócz tego zalecane będzie powzięcie wszelakich kroków, jakie są w stanie ochronić dobro naszego przedsiębiorstwa.
podatki

Chcesz starać się o kredyt? Bez wątpienia przyda się wycena zakładu

Zapewne niejeden właściciel przedsiębiorstwa zadaje sobie pytanie, ile w rzeczywistości jest warta zarządzana jednostka. Ta informacja wbrew pozorom bywa naprawdę istotna i pomocna, szczególnie gdy planuje się zdobyć nowego inwestora albo starać się o kredyt.
Chcesz starać się o kredyt? Bez wątpienia przyda się wycena zakładu

Przeprowadzenie wyceny zakładu pozwala poznać rzeczywistą wartość określonej spółki.