Menu strony
Młotek sędziego

Skorzystajmy z pomocy doświadczonych osób

Tak na pewno jedynie niewielka grupa naszego społeczeństwa wie jak przedstawiać przed sądem, dodatkowo równie nieduża rzesza zna się na różnych aktach prawnych, a co się z tym łączy, potrafi napisać dobre pisma do urzędów oraz równocześnie też wie, jakie prawo w jakiej sytuacji służy człowiekowi. Kiedy nie znamy się na prawie, a czeka nas rozprawa w sądzie, to bez wątpienia warto wykorzystywać z wsparcia kogoś, kto się na tym świetnie zna.
prawnik

Zadbaj o pewność finansową swoich potomków i znajdź najlepszego prawnika, który wywalczy dla nich właściwie wysokie alimenty

Rozpad związku małżeńskiego oraz rodziny jest ciężkim doznaniem dla każdego jej członka. Jest to najbardziej ciężkie, jeśli małżonkowie mają dzieci i musi się zadecydować, kto będzie się nimi opiekował. W niektórych przypadkach małżonkowie nie potrafią się porozumieć w kwestii wychowywania oraz utrzymywania dzieciaków i jedna ze stron musi wnosić postępowanie alimentacyjne.
prawnik

Umowa o roboty budowlane powinna być prędzej zawarta

Na budowie wszystko musi dziać się dokładnie określonymi sprawami, ponieważ w innym przypadku może się okazać, że będzie ona podważana i wstrzymana. Dlatego nic nie ma szansy się zacząć na niej robić jeżeli nie będzie podpisana właściwa umowa na roboty budowlane, w której będzie umieszczone co będzie produktem budowy, kto ją będzie wykonywał, jaki będzie czas jej wykonywania.

Uzbekistan: 2 miliony dzieci zmuszanych do pracy wg Międzynarodowej Organizacji Pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) donosi o milionach dzieci zmuszanych do niebezpiecznej pracy na polach bawełny w Uzbekistanie. Związki zawodowe szacują, że w roku 2010 około 2 milionów dzieci, w wieku od 10 do 16 lat było zmuszanych do niebezpiecznej pracy w szkodliwych warunkach, z koniecznością podnoszenia ciężarów i w otoczeniu oparów pestycydów.

Wyborcza.pl prawidłowo użyła zdjęcia żuka gnojowego na wolnej licencji

25 marca 2010 w serwisie wyborcza.pl pojawił się artykuł "Najsilniejsze zwierzę na świecie", w którym użyto prawidłowo zdjęcia żuka gnojowego na wolnej licencji "Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported". Prawdopodobnie prawidłowość ta wynikała z takiego użycia zdjęcia w artykuleProceedings of the Royal Society, na bazie którego napisano artykuł.
rejestracja znaków towarowych

Czym jest rejestracja znaków towarowych, w jakim miejscu się ją robi i kto mógłby w tym dopomóc?

Czy nie namyślasz się, jak w obecnych czasach uregulowana jest sprawa własności do niektórych własności intelektualnych? Dla przykładu z dowolnej strony okrążają nas wszelakie reklamy, w jakich proponowane są towary za pomocą np. tzw. sloganów promocyjnych.


Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Chociaż staramy się żyć zgodnie z prawem czasami na skutek różnorodnych wypadków życiowych jesteśmy zmuszeni przed Sądem udokumentować swoją niewinność.
zagraniczne banknoty

Oferty prawne, jakie mogą ułatwić nasz byt

Chociaż na co dzień się o tym nie myśli, czasem w życiu każdego z nas nadejdzie taki moment, kiedy pomoc adwokata okaże się nieodzowna, kiedy po prostu nie damy sobie rady bez profesjonalnej wiedzy i szerokiego doświadczenia.
kredyt - malowidło

Oferty dla ludzi, którzy pragną skorzystać z usług notariusza

W obecnych czasach usługi notarialne stały się bardzo powszechne i oferowane na preferencyjnych warunkach. Cieszą się powodzeniem wśród przeróżnych klientów, w tym przede wszystkim wśród posiadaczy nieruchomości, którzy chcą je komuś przepisać.
Warszawa

Na co mogą mieć nadzieję przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na fachową obsługę prawną swojej firmy?

Każdy przedsiębiorca rozumie, że podejmowane przez jego firmę działania muszą pozostać w zgodzie z prawem. O ile w wypadku znacznych korporacji nie ma przy tym specjalnych kłopotów, ponieważ mogłyby one mieć swój dział prawny, tak niewielkie spółki mogą potrzebować czasem jakiejś pomocy.


Na co mogą mieć nadzieję przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na fachową obsługę prawną swojej firmy?

W takiej sytuacji doskonałym wyjściem jest podjęcie współpracy z kancelarią, która proponuje różnego typu poradnictwo dotyczące np. prawa gospodarczego czy kodeksu Pracy.