Menu strony
Turysta

Zalegalizowanie wizyty i zatrudnienia w Polsce, czyli jak cudzoziemiec może starać się o prawa i przywileje.

Pracując można zauważyć jak wielu obcokrajowców, szczególnie ze wschodniej części Europy przyjeżdżają do naszego kraju, mając nadzieje na lepsze szanse życia. Co trzeba zrobić, by móc otrzymać kartę pobytu cudzoziemca, która daje przepustkę do praw i przywilejów. Karta pobytu cudzoziemca jest to zaświadczenie znaczący dla cudzoziemców.
Urząd skarbowy

Rozliczenia podatkowe przez internet

Urząd skarbowy stworzył w tym roku opcję rozliczania się z fiskusem za pośrednictwem Internetu. Może to być spore udogodnienie, co najważniejsze dla osób niepełnosprawnych. Tego typu rozwiązanie ma też na celu ograniczenie kolejek w instytucji i co z tym związane, zminimalizowanie czasu czekania na dotarcie do okienka. Jest to kolejny etap w programie automatyzacji pracy urzędów skarbowych, który rozpoczął się zaraz po dołączeniu Polski w struktury Unii Europejskiej.
Usługi księgowe

Odnalezienie dobrej i odpowiedzialnej księgowej zależne jest od rodzaju przedsiębiorstwa

Każdy, kto posiada przedsiębiorstwo lub chce taką działalność stworzyć wie ile zachodu i fatygi to wszystko kosztuje. Prócz posiadania samego projektu na biznes trzeba taż jeszcze mieć jakiekolwiek pojęcie na temat dziedziny, w której chce się działać. Znaczące jest również posiadanie wiedzy z prawa głównie prawa podatkowego.
Dokumenty

Usługi outsourcingowe

Istnieją 2 opozycyjne sposoby władania firmą. Są tacy biznesmeni, którzy utrzymują, iż najlepszą rzeczą da działalności jest korzystanie jedynie z własnych pracowników. Opozycyjne podejście to pogląd, że bardziej rozsądne jest wynajmowanie zewnętrznych agencji do konkretnych zadań. Jakie są wady i zalety tych dwóch przeciwnych metod?

Wielu doświadczonych policjantów chce zrezygnować ze służby w policji

Rzeczpospolita poinformowała, że wobec problemów finansowych MSWiA oraz zapowiedzi zmian przepisów emerytalnych dotyczących służb mundurowych wielu doświadczonych policjantów chce zrezygnować ze służby w policji.
wzrosty w sklepie internetowym

W dobie internetu wiele mówi się o ochronie danych osobowych w sieci - jest to niezwykle ważne zadanie, któremu trzeba poświęcić chwilę

Dla wielu zwykłych konsumentów internetu przepisy portali wydają się rzeczą zbędna. Potwierdzają akceptację, a niejednokrotnie nawet nie ciekawi ich regulamin portalu i nie przeglądają go.
książki prawnicze

Dopasowane w stu procentach do wymagań klientów porady prawne – Kraków

Oferta obejmująca porady prawne w Krakowie rewelacyjnie trafia w aktualne wymagania klientów. Doceniają oni stuprocentowy profesjonalizm kancelarii oraz pracujących na jej sukces fachowców. Bogactwo możliwości, jakie są na wyciągnięcie ręki, zachwyca w znacznym stopniu. Gwarantowane jest przede wszystkim podejmowanie efektywnych działań oraz trafianie w samo sedno, dzięki dokładnej analizie oczekiwań klientów. Rekomendacja widoczna jest również w internecie.
adwokat

Czy potrzebny nam niemiecki adwokat, który mówi po polsku?

Czy mieszkamy za granicą?

Jeśli podejmiemy decyzję o tym, że pragniemy wypróbować mieszkania za granicą, to posiadamy nadzieję, że będzie nam tam tylko lepiej i nie popadniemy w żadne kłopoty. Przez to także nie zawsze wybierając się w taką podróż znamy perfekcyjnie konkretny język obcy, bo przyjmujemy, że wyuczymy się go w potocznym życiu, kiedy będziemy już przymuszeni się nim posługiwać, a poza tym, taki potoczny język brzmi trochę inaczej niż ten wyuczony z książki. Jednak mają szansę się pojawić sytuacje, gdy ta perfekcyjna znajomość języka obcego, mogłaby się okazać niesamowicie korzystna.
wzory pełnomocnictw

Każdy prezes spółki wie, jak trudno jest prowadzić biznes tak, by dawał zyski i nie zajmował cennego czasu

Niejedna osoba rozpoczyna swój biznes, gdyż nie chce mieć nad sobą kierownika i pragnie mieć więcej czasu dla dzieci. Niekiedy nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo jest w błędzie.
Komputery i programowanie

W wypadku życiowych problemów skorzystaj z pomocy prawnika

Coraz częściej z telewizji słyszy się o różnego rodzaju konfliktach wywołujących co raz to poważniejsze problemy. Często kłótnie pomiędzy byłymi małżonkami, czy współpracownikami mogą zakończyć się tragedią.