Menu strony
Gotówka

Jakie innowacje pojawiły się w kwestii wystawiania rachunków przez biznesy zwolnione z VAT-u ?

Od kilku lat panuje na świecie zapaść gospodarcza. Wiele biznesów przestało istnieć, masy trafiły na bruk. Prawdopodobnie najwięcej na kryzysie ucierpieli robotnicy i mali właściciele firm. Jakby problemów było mało, to jeszcze polski rząd wprowadził zmiany w wystawianiu rachunków przez biznesmenów zwolnionych z podatku VAT. Jakie zmiany przyniesie ta ustawa?
Paragraf

Czy warto być prawnikiem?

Czasami życie pisze nam nieoczekiwane sytuacje. Zwykle nie potrafimy przewidzieć, co podaruje nam przyszłość. Poza tym, nierzadko musimy podejmować niepewne decyzje, tak w życiu osobistym, jak i w pracy. Nawet jeżeli próbujemy się jakoś ochronić przed konsekwencjami, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszelkich przypadków. Stąd też niekiedy potrzebujemy fachowej pomocy prawniczej.

Szukamy adwokata w Krakowie

Jednym z bardziej potrzebnych zawodów jest profesja adwokata. Pomoc adwokatów zawsze była zawsze poszukiwana. Dzieje się tak na pewno dlatego że „zwykli” ludzie bez wiedzy prawniczej nie znają i nie pojmują kwestii wiążących się z prawem.
Biznesmen

Zezwolenie jako forma reglamentacji działalności gospodarczej

Zezwolenie obok koncesji jest formą ograniczenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca otrzymując zezwolenie legalnie wykonuje działalność podlegającą reglamentacji.
opłaty

Odprawy emerytalne powinny okazać się być odpowiednio wyliczone

Jeżeli prowadzimy firmę, to powinniśmy posiadać fundusze na ewentualne świadczenia dla podwładnych. Przez to też musimy zatrudnić specjalistę, który odpowie nam jak wiele tych funduszy musimy mieć, tak byśmy później nie mieli żadnych kłopotów.


Odprawy emerytalne powinny okazać się być odpowiednio wyliczone

Odprawy emerytalne znane są już wcześniej


Odprawy emerytalne powinny okazać się być odpowiednio wyliczone

Nadchodzi taki czas, gdy pracownik odchodzi na należny wypoczynek, a firma musi być przygotowana na to, by zapłacić mu wówczas odpowiednią sumę pieniędzy.
wycena przedsiębiorstwa

Chcesz sprzedać swą firmę Zorientuj się konkretnie, ile jest warta!

Jeśli akurat musisz sprzedać swą firmę, którą starałeś się jak najlepiej rozwijać przez długie lata, a jednocześnie wkładałeś w to naprawdę wiele pracy i siły, na pewno wiesz znakomicie, jak ciężko będzie Ci się z nią rozstawać.
paragraf

Oddalenie się z miejsca kolizji a roszczenie regresowe ubezpieczyciela

Ustawa z dnia z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych enumeratywnie wskazuje przypadki, w których ubezpieczyciel może zgłosić się do kierującego z roszczeniem regresowym.

Alejandro Valverde zdyskwalifikowany

Sąd Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) przystał na wniosek Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) oraz Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) i nałożył na Alejandro Valverde dwuletnią karę dyskwalifikacji za udział w aferze dopingowej Operación Puerto. Oznacza to rozszerzenie jego wcześniejszej kary, który obowiązywała wyłącznie na terytorium Włoch.
samolot

Przypadki, w jakich bez dwóch zdań należy się osobom podróżującym samolotem odszkodowanie powiązane z podróżą samolotem.

Okoliczności, w których bezsprzecznie należy wypłacić osobom podróżującym samolotem odszkodowania powiązane z podróżą samolotem zdarzają się rzadko, co nie znaczy, iż nie są możliwe. Głównie dotyczą one wydarzeń, w jakich coś dzieje się nie tak jak powinno ze strony linii lotniczych. Każdy więc podróżujący samolotem, który kupi bilet na samolot, na wyznaczony przelot musi się zapoznać z tym, kiedy ma szansę odzyskać swoje środki finansowe, a kiedy nie jest to raczej dla niego dostępne.
wycena aktywów i pasywów

Wyceny w kontekście przedsiębiorstwa

Jeśli chodzi o funkcjonujące wyceny dotyczące firm najważniejsza jest wycena przedsiębiorstwa, można tu wyróżnić również wycenę poszczególnych spółek. W sprawozdaniu finansowym istotna jest także wycena bilansowa - aktywów i pasywów.


Wyceny w kontekście przedsiębiorstwa

Wymienić można kilka najistotniejszych celów wyceny przedsiębiorstwa w zależności od roli, którą ma pełnić wycena.