Menu strony
prawnik

Zadbaj o pewność finansową swoich potomków i znajdź najlepszego prawnika, który wywalczy dla nich właściwie wysokie alimenty

Rozpad związku małżeńskiego i rodziny okazuje się trudnym doznaniem dla każdego jej członka. Jest to najbardziej trudne, gdy małżonkowie posiadają dzieci i musi się zadecydować, kto będzie się nimi opiekował. W pewnych przypadkach rodzice nie potrafią się porozumieć w kwestii opieki i utrzymania dzieciaków i jedna ze stron jest zmuszona wnosić postępowanie o alimenty.

Uzbekistan: 2 miliony dzieci zmuszanych do pracy wg Międzynarodowej Organizacji Pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) donosi o milionach dzieci zmuszanych do niebezpiecznej pracy na polach bawełny w Uzbekistanie. Związki zawodowe szacują, że w roku 2010 około 2 milionów dzieci, w wieku od 10 do 16 lat było zmuszanych do niebezpiecznej pracy w szkodliwych warunkach, z koniecznością podnoszenia ciężarów i w otoczeniu oparów pestycydów.

Wyborcza.pl prawidłowo użyła zdjęcia żuka gnojowego na wolnej licencji

25 marca 2010 w serwisie wyborcza.pl pojawił się artykuł "Najsilniejsze zwierzę na świecie", w którym użyto prawidłowo zdjęcia żuka gnojowego na wolnej licencji "Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported". Prawdopodobnie prawidłowość ta wynikała z takiego użycia zdjęcia w artykuleProceedings of the Royal Society, na bazie którego napisano artykuł.
rejestracja znaków towarowych

Czym jest rejestracja znaków towarowych, w jakim miejscu się ją robi i kto mógłby w tym dopomóc?

Czy nie namyślasz się, jak w obecnych czasach uregulowana jest sprawa własności do niektórych własności intelektualnych? Dla przykładu z dowolnej strony okrążają nas wszelakie reklamy, w jakich proponowane są towary za pomocą np. tzw. sloganów promocyjnych.


Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Chociaż staramy się żyć zgodnie z prawem czasami na skutek różnorodnych wypadków życiowych jesteśmy zmuszeni przed Sądem udokumentować swoją niewinność.
zagraniczne banknoty

Oferty prawne, jakie mogą ułatwić nasz byt

Chociaż na co dzień się o tym nie myśli, czasem w życiu każdego z nas nadejdzie taki moment, kiedy pomoc adwokata okaże się nieodzowna, kiedy po prostu nie damy sobie rady bez profesjonalnej wiedzy i szerokiego doświadczenia.
kredyt - malowidło

Oferty dla ludzi, którzy pragną skorzystać z usług notariusza

W obecnych czasach usługi notarialne stały się bardzo powszechne i oferowane na preferencyjnych warunkach. Cieszą się powodzeniem wśród przeróżnych klientów, w tym przede wszystkim wśród posiadaczy nieruchomości, którzy chcą je komuś przepisać.
Warszawa

Na co mogą mieć nadzieję przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na fachową obsługę prawną swojej firmy?

Każdy przedsiębiorca rozumie, że podejmowane przez jego firmę działania muszą pozostać w zgodzie z prawem. O ile w wypadku znacznych korporacji nie ma przy tym specjalnych kłopotów, ponieważ mogłyby one mieć swój dział prawny, tak niewielkie spółki mogą potrzebować czasem jakiejś pomocy.


Na co mogą mieć nadzieję przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na fachową obsługę prawną swojej firmy?

W takiej sytuacji doskonałym wyjściem jest podjęcie współpracy z kancelarią, która proponuje różnego typu poradnictwo dotyczące np. prawa gospodarczego czy kodeksu Pracy.

Koalicja organizacji pozarządowych i Rzecznik Praw Obywatelskich apelują do premiera RP

4 lutego Koalicja na Rzecz Równych Szans złożyła w kancelarii premiera RP, Donalda Tuska, pismo w sprawie polityki antydyskryminacyjnej. Dotyczy ono uwag kierowanych przez Komisję Europejską w stosunku do Polski o naruszenie prawa wspólnotowego poprzez nieprawidłowe wdrożenie przepisów antydyskryminacyjnych w zakresie zatrudnienia i pracy.
samolot w chmurach

Jakie prawa przysługują pasażerom wszystkich linii lotniczych?

Podróżowanie samolotem stało się ostatnio popularniejsze niż kiedykolwiek. Jest tak z paru rozmaitych przyczyn. Przede wszystkim na latanie samolotem obecnie stać coraz więcej ludzi, chociażby z uwagi na obniżki kosztów lotów. Poza tym otwarcie granic dodatkowo ułatwiło podróżowanie tą metodą w Europie. Wielu ludzi doceniło fakt, że przemieszczanie się samolotem jest sposobem bardzo szybkim i bezpiecznym.