Menu strony
bankonoty i monety

Zasady wyceny aktywów firm

Jeśli analizujesz płynność firmy, poziom zadłużenia bądź współczynniki aktywności gospodarczej, używasz wiadomych zamieszczonych w spra­wozdaniach finansowych, takich na przykład jak saldo.
Paragraf

Czy warto być prawnikiem?

Czasami życie podrzuca nam nieoczekiwane sytuacje. Zwykle nie potrafimy przewidzieć, co przyniesie nam przyszłość. Oprócz tego, nierzadko musimy podejmować niepewne decyzje, tak w życiu osobistym, jak i w pracy. Nawet jeśli staramy się w jakiś sposób zabezpieczyć przed rezultatami, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszelkich wypadków. Stąd też czasem potrzebujemy specjalistycznej porady prawniczej.
Pomoc prawna

Co robić po studiach? Postępować według rodziców czy własnego umysłu? Z czym zmagają się młodzi ludzie?

Egzystencja przedstawia przed tobą mnóstwo prób, lecz nie tylko ono. Wraz z nim przedstawiają Ci je rodzice, a może nawet dziadkowie. Kończąc każdy etap edukacji musisz na coś się zdecydować, musisz określić swoją drogę do kariery. A co jeżeli nadal jej nie znasz oraz nie wiesz co z życiem zrobić?
bezpłatna pomoc prawna

Kiedy konieczny jest jurysta?

Praktycznie każdemu prędzej, czy też później w życiu może być nieodzowne wsparcie ze strony prawnika. Przypadki są przeróżne, od zwyczajnych sporów z chlebodawcą, aż po kłamliwe oskarżenia, gdzie nieodzownością będzie skuteczna obrona, by nie ponosić odpowiedzialności za cudze pomyłki.


Kiedy konieczny jest jurysta?

Przypatrzmy się przeto temu zagadnieniu trochę bliżej, ażeby przekonać się, w jaki sposób współdziałać z prawnikiem, aby uzyskać odpowiednie efekty kooperacji.
sąd

Są problemy, które same się nie rozwikłają, dlatego warto mieć w zasięgu ręki fachową pomoc radcy prawnego

Obecnie, każdy współczesny biznesmen wie, że prowadzenie firmy , bez obsługi prawników, jest formalnie nierealne. Biznesmeni prowadzący działalność gospodarczą, wystawieni są na wszelkiego typu niebezpieczeństwa z tym związane.
prawo

Istotne informacje o tym, jak najszybciej polscy adwokaci otworzyć mogą swoją kancelarię w Niemczech.

Po wejściu naszego kraju w szeregi Unii znacznie rozszerzyły się możliwości na pracę w państwach członkowskich. Będzie to także dotyczyć prowadzenia . Obecnie panuje zasada, że mieszkańcy Unii będą mieli możliwość prowadzenia w dowolnym kraju działalności, z pewnymi wykluczeniami w nielicznych branżach.
Notariusz

Powinniśmy mieć wszystko potwierdzone prawnie

Doskonale wiemy, że praca notariusza wiąże się z różnymi czynnościami, których człowiek bez poświadczenia notarialnego załatwić, by nie mógł. W dodatku koszty notarialnych poświadczeń są rzeczywiście wysokie, choć jest możliwość negocjacji tzw. taksy notarialnej, to i tak mało, kto owe kwoty chce zmienić przez negocjacje.
Lotnisko

Twój lot jest odwołany? Pamiętaj o swoich prawach i wnoś o odszkodowanie. Istnieje sporo wytycznych, co do tego zagadnienia

Wielka szkoda, że w naszym życiu nie może być zawsze wszystko idealnie. Być może i po określonym czasie bylibyśmy tym znudzeni, ale kto wie? Nie można odrzucać pozytywów, a tym byłaby na przykład perfekcyjna wycieczka bez zbędnych problemów czy mecz naszego ulubionego teamu, perfekcyjnie zagrany, od początku do końca, z najlepszym z możliwych wyników.
pracownicy w odzieży ochronnej

Czy profesjonalne ubrania ochronne są niezbędnym elementem w czasie pracy?

Nie da się ukryć faktu, że praca to na pewno nasza codzienna powinność. Dzięki niej jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować oraz zaspokajać nasze podstawowe potrzeby. Niemniej wprawdzie, często zdarza się, że warunki, w których przychodzi nam pracować są niesłychanie trudne. Jak się bowiem okazuje wielu pracodawców zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które niestety niesłychanie mocno odbijają się na możliwości bezproblemowej pracy osób zatrudnionych.

Uzbekistan: 2 miliony dzieci zmuszanych do pracy wg Międzynarodowej Organizacji Pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) donosi o milionach dzieci zmuszanych do niebezpiecznej pracy na polach bawełny w Uzbekistanie. Związki zawodowe szacują, że w roku 2010 około 2 milionów dzieci, w wieku od 10 do 16 lat było zmuszanych do niebezpiecznej pracy w szkodliwych warunkach, z koniecznością podnoszenia ciężarów i w otoczeniu oparów pestycydów.