Menu strony
kierowca

Notariusz wewnątrz Warszawie w dzielnicy Mokotów - czyli, jak dobrać najsilniej ludzkiego fachowca

Warszawa, a konkretnie jego dzielnica Mokotów, to dosyć spory obszar, na którym to znajdziemy wszelkiego rodzaju budynki, w których mieści się praktycznie wszystko co jest potrzebne dla każdziutkiego człowieczka, w tym interesujące nas dzisiaj kancelarie notarialne, które to oferują pomoc każdemu człowiekowi, zarówno temu który ma, oraz który to nie posiada pieniędzy.
monety i banknot Euro

Wszystko o taksach lokalnych

Nie ma jednobrzmiącej legalnej definicji podatku lokalnego. Podatki jak też opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii podatków lokalnych są wprawdzie enumeratywnie wyliczone w rozporządzeniu o taksach oraz opłatach lokalnych, jednakże na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, jakie mają przymioty podatków lokalnych, lecz uregulowane zostały w dalszych ustawach.

Ogólnopolska kampania „Rowerem bezpiecznie do celu”

„Rowerem bezpiecznie do celu” - pod takim hasłem rozpoczęła się ogólnopolska kampania na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów. Według policyjnych statystyk, w ubiegłym roku w Bydgoszczy i okolicach doszło do 41 wypadków z udziałem rowerzystów (osiem zakończyło się śmiercią rowerzysty).
pasażer

Jesteś pasażerem, lecz czy wiesz, jakie prawa Ci przysługują? Warto o nich wiedzieć, by nie zostać oszukanym

Czy orientujesz się jakie są prawa pasażera w ruchu lotniczym? W temacie odmowy przyjęcia na pokład lub odwołania lotu? To bardzo ważne kwestie, gdyż mogą się zdarzyć każdemu z nas. Warto znać, jakie prawa nam przysługują, ażeby egzekwować je świadomie. Regulacja określa, jaka jest odpowiedzialność sprzedawcy biletu, i nie jest ważne, czy jest to lot rejsowy czy czarterowy. Zastosowania nie mają tu również pozostałe czynniki, takie jak to, czy bilet zakupiliśmy bezpośrednio w biurze podróży czy sprzedały nam go linie lotnicze. Co jeszcze warto wiedzieć?

Kazachstan: działaczka na rzecz praw pracowników skazana za organizację nielegalnego zgromadzenia

Działaczka związkowa z Kazachstanu, Natalia Sokolova znalazła się w areszcie pod zarzutem „organizacji nielegalnego zgromadzenia” przed komendą główną w Aktau. Demonstracja odbyła się w dniu 21 maja; działaczka została skazana na osiem dni więzienia.
pit

Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z fiskusem! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w konkretnym roku podatkowym był zatrudniony, a w efekcie osiągał jakiś dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wynika to z obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę poważnymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
reklama

Ochraniaj własny wizerunek – uważaj na nieuczciwą konkurencję.

Prowadząc firmę trzeba mieć świadomość, że prawie na każdym etapie czają się pewne niebezpieczeństwa. Konkurencyjna firma będzie stale czuwająca i chętnie działa celem zdobycia jak najlepszej pozycji na rynku. Często posuwa się w tym działaniu do niekoniecznie zgodnych z prawem postępowań. Toteż powinno się pozyskiwać informacje o tego typu tematyce. Prócz tego wskazane jest powzięcie wszelkich kroków, jakie mogą zabezpieczyć dobro danego przedsiębiorstwa.
zapisy

Dobierz dobrego doradce prawnego w Nowym Sączu

Kiedy jesteśmy już dorośli, zakładamy rodzinę lub też wyprowadzamy się z domu, diametralnie zmienia się nasze życie. Nie jedynie spoczywa na nas większa odpowiedzialność, ale również musimy zmagać się z wieloma przeciwnościami losu.

Amnesty International rozpoczyna X Międzynarodowy Maraton Pisania Listów

W najbliższy weekend, 12 i 13 grudnia, Amnesty International uruchomi w 38 krajach akcję pisania listów w obronie ludzi represjonowanych i prześladowanych za przekonania lub stających w obronie praw człowieka. Akcja jest pomysłem polskiej sekcji Amnesty International, zainicjowanym 2001 roku. Jutro i pojutrze będzie można pisać listy w ponad 170 punktach na terenie Polski, również w mniejszych miejscowościach.
Gotówka

Jakie innowacje pojawiły się w kwestii wystawiania rachunków przez biznesy zwolnione z VAT-u ?

Od kilku lat panuje na świecie kryzys gospodarczy. Wiele biznesów przestało istnieć, masy trafiły na bruk. Prawdopodobnie najwięcej na kryzysie stracili pracownicy etatowi i drobni przedsiębiorcy. Jakby problemów było mało, to jeszcze nasz rząd zastosował zmiany w wystawianiu rachunków przez biznesmenów , którzy nie muszą płacić VAT-u. Jakie zmiany przyniesie ta ustawa?