Menu strony
wynajmowanie mieszkania

Dlaczego powinno się pamiętać o odprowadzaniu podatku od wynajmu lokalu

Współcześnie nadzwyczaj dużo osób decyduje się na najem lokalu innym osobom. Może to być lokal biurowy albo też mieszkalny. W szczególności mnogość ofert wynajmu dotyczy mieszkań. Nie ma się co dziwić, albowiem dzierżawienie mieszkania jest sprawą ogromnie opłacalną. Nieraz zdarza się tak, iż ktoś posiada przykładowo dwa mieszkania własnościowe.
prawnik

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy niezbędna jest pomoc prawna. Powinniśmy wtedy skorzystać z dobrych usług

Najlepiej byłoby, gdyby w życiu nic złego się nie działo. Mielibyśmy spokój nie zważając o konsekwencje różnych wydarzeń czy naszych czynów. Nie robilibyśmy błędów, nie musiałyby istnieć sądy, gdyż nie byłoby przestępstw i spraw karnych. W takim świecie na pewno chcielibyśmy przebywać, lecz to oczywiście niemożliwe. Realne podejście do życie bierze pod uwagę rożne nawet te zaskakujące wydarzenia, jakie mogą być dosyć niemiłe w skutkach.
dokumenty

W jaki sposób cudzoziemiec może zamieszkać w Polsce na dłużej? Jak może dostać kartę pobytu?

Sporo obcokrajowców zastanawia się, w jaki sposób dostać kartę pobytu w naszym kraju? Dzieje się tak, kiedy pozytywnie zakończy się postępowanie, po otrzymaniu decyzji administracyjnej. Karta pobytu w Polsce jest bardzo istotnym dokumentem, dzięki niej każdemu cudzoziemcowi przysługują określone przywileje. Na czym polega procedura wydania takiej karty?

Lublin: pozwany oferował policjantowi 500 zł za dmuchnięcie za niego w alkomat

Podczas rozprawy sądowej w Lublinie sędzia zauważyła, że pozwany może być pijany. Kiedy policjant wyprowadził go z sali w celu wykonania badania, ten zaproponował mu 500 zł za "dmuchnięcie w alkomat" za niego.
Uśmiechnięty człowiek

Radca prawny Nowy Sącz zajmuje się przeróżnymi sprawami

Czasami dzieje się tak, że spotkanie w sądzie będzie niezbędne i chcemy posiadać wtenczas pewność, że przy własnym boku jest ktoś, kto rzeczywiście odpowiednio zna się na tych kwestiach.
prawnik

Umowa o roboty budowlane powinna być prędzej zawarta

Na budowie wszystko powinno dziać się ściśle wyznaczonymi sprawami, gdyż w innym razie ma szansę się okazać, że będzie ona zakwestionowana oraz wstrzymana. Przez to nic nie może się zacząć na niej dziać kiedy nie będzie zawarta właściwa umowa na roboty budowlane, w której będzie umieszczone co jest produktem budowy, kto ją będzie robił, jaki okazuje się być czas jej realizacji.
prawnik

Zadbaj o pewność finansową swoich potomków i znajdź najlepszego prawnika, który wywalczy dla nich właściwie wysokie alimenty

Rozbicie małżeństwa oraz rodziny bywa trudnym przeżyciem dla wszystkich jej członków. Jest to szczególnie trudne, jeżeli małżonkowie posiadają dzieci i trzeba zadecydować, kto będzie się nimi opiekował. W pewnych wypadkach małżonkowie nie potrafią się porozumieć w sprawie opieki i utrzymania maluchów i jedna ze stron musi wnosić postępowanie alimentacyjne.
samolot

Zanim wyruszysz w podróż samolotem przeanalizuj jakie prawa ci przysługują

Jeśli jeszcze jak dotąd nie mieliśmy sposobności latać samolotem, powinniśmy obowiązkowo spróbować! To cudowne uczucie unosić się nad ziemią i spoglądać na świat z góry. Mamy wówczas zupełnie odmienne odczucie, niż gdy wykorzystujemy inne środki transportu. Sporo ludzi nie przepada za lataniem, ma wręcz nawet wrodzone poczucie strachu przed lataniem. Warto ten strach przełamać, tym bardziej, że jak podkreślają badania, podróżowanie samolotem jest najbardziej bezpiecznym rodzajem transportu.
samolot

Czy turyście przysługuje zapłata, gdy jego przelot został odwołany?

Podróżowanie po świecie stało się teraz prostsze za sprawą rozwoju techniki lotniczej. W dobie globalizmu latanie samolotem nie jest już możliwe wyłącznie dla ścisłej grupy bogaczy. Teraz latanie samolotem jest dostępne zarazem dla ludzi mniej zamożnych. Jeśli zakupi się bilet odpowiednio wcześniej, to można lecieć niemal za przysłowiową złotówkę. Dlatego zarówno podróże dla naszych lokalnych przedsiębiorców, jak i loty na wczasy stały się możliwe praktycznie dla każdego obywatela. Latanie samolotem jest tymczasem dla wielu ludzi nieznanym doświadczeniem. Dlatego wielu z nich nie wie, jakie dotyczą ich przepisy. Należałoby więc się z nimi zapoznać, bo wtedy będzie możliwe w pełni czerpanie z praw jakie nam przysługują.
Pieniądze

W wielu sprawach pomoże nam adwokat Warszawa

Dobrze działa windykacja Warszawa

Kiedy namyślamy się, w jaki sposób możemy działać aby uzyskać należne nam pieniądze, to trzeba poczytać o możliwości przesyłania różnego rodzaju monitów.