Menu strony

Płać e-myto kierowco!

Z dniem 1 lipca na 1600 km dróg w Polsce wprowadzono obowiązkową opłatę – e-myto. Jest to opłata elektroniczna, zastępująca system ręcznego poboru opłat znanych dotychczas jako winiety. Nową opłatą zostali objęci również niektórzy kierowcy samochodów osobowych.

E-myto ma być pobierane od kierowców aut ciężarowych, autobusów i samochodów osobowych z przyczepą (jeśli masa zestawu, auto + przyczepa, przekroczy 3,5 tony). Tym, którzy nie chcą płacić zostają dwie drogi. Pierwsza nie prowadzi przez płatne odcinki – należy ich po prostu unikać. Druga, zainwestować w specjalne urządzenie pobierające opłaty – viaBOX.
Praca, biznesmen

W jaki sposób przeprowadzić ocenę pracownika?

Na polski rynku pojawia się coraz więcej korporacji ukierunkowanych na dobrze wykwalifikowanego pracownika. Decydują się na wdrążenie do swoich systemów ocen pracowniczych , które są w stanie obliczyć zdolność produkcyjną w danym kwartale czy miesiącu. Stosuje się je w zamyśle usunięcia najsłabszego ogniwa, lub likwidowania problemu przedsiębiorstwa.

Wsparcie stowarzyszeń uprawnia do odliczenia podatku

Ci, którzy finansują stowarzyszenia lub organizacje lub organizacje nieposiadające statusu organizacji pożytku publicznego, mogą wykorzystać swój przywilej przysługujący im w podatku dochodowym.

Jeśli darowizna jest zgodna z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przedsiębiorcy przysługuje prawo do obniżenia o pewną jej część podstawy opodatkowania, czyli ograniczyć przysługujący fiskusowi podatek.
drukarka

W jakim miejscu zamówić druk

Wiele osób zastanawia się jaka drukarnia w mieście Wrocław jest najlepsza. Jeśli chodzi o druki w celach, przykładowo, domowych nie wymaga się zazwyczaj wiele. Gdy jednak ktoś musi mieć bardziej profesjonalny druk, przykładowo należy wykonać druki akcydensowe, problem może być większy. Potrzeba wtedy dobrej drukarni, spełniającą oczekiwania i preferencje klienta. Nawet jeśli chce się drukować wizytówki Wrocław jest miastem, w którym ofert jest dużo. W niektórych drukarniach możliwe jest wydruk określonej liczby wizytówek. Wiec jeśli ktoś chce określoną liczbę sztuk, może mieć z tym problem.
Komunikacja marketingowa

W obecnych czasach internet stał się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości

I to zarówno życia osobistego, gdyż coraz więcej ludzi za jego pomocą się komunikuje, utrzymuje znajomości i poszukuje kolejnych kontaktów, ale także wielu spraw biznesowych. Dzisiaj każda szanująca się firma musi mieć własną stronę internetową, jeżeli nie będzie jej posiadać, to szanse na znalezienie odbiorów nie będą największe.
Indywidualny kurs języków obcych

Efektywna nauka języka obcego

Hiszpański w szkole językowej czy angielski z dojazdem lektora? Osoby, które na co dzień pracują bądź uczą się w centrach miast często wolą przyjeżdżać na zajęcia prowadzone w szkole (typu angielski wrocław) inni dla odmiany wolą lekcje prowadzone w domu, biurze czy kawiarni.
Medas-Media

W jaki sposób zareklamować się na billboardach

Billboard wygląda jak ogromnych rozmiarów tablica ewentualnie plakat reklamowy. Forma nośnika zewnętrznego. Najczęściej pojawiają one w ośrodkach komunikacji i w przestrzeni, w której znajdują się duże skupiska ludzi. Zobaczymy je tam gdzie jest duża ilość przechodniów. Billboard może być wywieszony także na postojach lub blokach. Billboard może jednak pojawiać się w charakterze elektronicznym, czyli pojawić się w internecie, ewentualnie na Wyświetlaczach czy telebimach.
Księgowość

Skuteczny audyt podstawą działalności firmy

Zarządzanie biznesem to trudny kawałek chleba. Wie o tym każdy manager. Trzeba kontrolować każdy element pracy firmy, począwszy od sprzedaży, po finanse. A na domiar złego do Polski nadciąga kryzys, więc przedsięwzięcia, które planują utrzymać się na rynku, powinny oczyścić swoje finanse.

Jak zmienia się rynek nieruchomości użytkowych?

Wszędzie rozmawia się o kryzysie gospodarczym, ale póki co nie zauważa się go na rynku lokali użytkowych. Szczególnie w warszawie, tak mocno rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie biurowe wciąż sprzedają się właściwie od razu.

Zarabiaj na Allegro

Zyski wysokości 20 mln zł? Niektórzy udowadniają, że można – top 10 sprzedawców na Allegro zarobiło od marca 68 mln zł.

Sprzedaż za pośrednictwem największego serwisu aukcyjnego w Polsce, wciąż cieszy się zainteresowaniem. Tegoroczny czerwiec przyniósł Allegro 491 tys. aukcji w skali dnia – 23,2 % z nich zakończyło się sfinalizowaniem. Wynika z tego, że każdego dnia dokonywało się 114 tys. zakupów. Sam zespół Allegro podkreśla jednak, że handel za pośrednictwem serwisu nie jest łatwy.