Menu strony
Gaśnica

Przeważnie dyskredytowana kwestia w przedsiębiorstwach - kilka informacji o PPOŻ

Znaczna część naszego społeczeństwa bezsprzecznie na co dzień pracuje we wszelkiego rodzaju fabrykach. Statystki bowiem bardzo jasno pokazują nam, że zdecydowanie największy odsetek zatrudnienia nasze społeczeństwo często znajduje właśnie w tej branży. Taki stan rzeczy bezsprzecznie niesie za sobą pozytywne, ale zarówno w szeregu przypadków negatywne aspekty. W tym miejscu mowa przede wszystkim o aspektach bezpieczeństwa, które niestety w wielu przypadkach nie są szanowane przez naszych pracodawców. Na szczęście w naszym kraju istnieją wybitnie restrykcyjne przepisy, dzięki którym pracownicy bez wątpliwości będą posiadać zagwarantowane swoje podstawowe prawa.
biurko

Audyt IT dla prowadzących działalność gospodarczą

Z pewnością każdy, kto posiada przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę, czym jest audyt rachunkowy. Mniej znanym typem kontroli są audyty IT. Obecnie w zasadzie każda działalność utrzymuje kompleksową infrastrukturę informatyczną złożoną z komputerów roboczych, serwerowni i pajęczyny komunikacji wewnętrznych. Pieczę nad tym wszystkim najczęściej przekazuje się w ręce wyspecjalizowanych informatyków.
Windykacja

Jak tanio odzyskać własne pieniądze od kontrahenta?

Niestety obecnie zazwyczaj zdarza się, że niektóre zakłady nie wypłacają wynagrodzenia za pracę swoim podwładnym albo nieuczciwi klienci nie uiszczają opłaty za zakupione przez siebie towary lub za wykonane usługi. Jeżeli prowadzisz własną firmę i niejednokrotnie zdarzają Ci się takie niemiłe sytuacje, wtedy być może powinieneś pomyśleć o zainstalowaniu programu do windykacji długów. Jeśli kiedykolwiek zatrudniałeś do rozwiązania swoich kłopotów komornika, wówczas na pewno dobrze wiesz, jak dobry jest to sposób w przypadku wiecznych dłużników.
Wyprzedaż, Święta Bożego Narodzenia

Kupuj w grupie

Moda na zakupy grupowe nie mija. Nie tak dawnobyłyobcą nowoscią, a dzisiajcoraz więcej ludzi zaczynawyszukiwanie usługchociażbyfryzjeraspecjalnie od ofert grupowych. Dlaczego lubimy kupować w towarzystwie nieznanych ludzi?

Kto zarabia najlepiej?

Mimo zmieniającej się sytuacji na rynku pracy przez cały czas poszukiwani są specjaliści i menedżerowie IT. Stawki rosną, a kierunki informatyczne stają się powoli jednymi z najbardziej obleganych. Jak dużo zarobi i gdzie znajdzie pracę w Polsce i na świecie specjalista IT?

Polski rynek IT jest po Rosji drugim co do wielkości rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość rynku informatycznego w Polsce podniosła sie w 2010 r. o 5,8 proc. w skali rok do roku, osiągając nieomal 26 mld zł. Prognoza dotycząca roku 2011 przewiduje zintensyfikowanie wartości rynku do poziomu ok. 28 mld zł.
Zajęcia z dojazdem lektora

Jak wybrać wakacyjne kursy językowe?

Aktualnie szkoły nauki języków obcych rywalizują w typach kursów kierowanych do przyszłych uczniów. Jak wobec tego wybrać odpowiedni dla siebie kurs angielskiego wrocław czy zdecydować się na angielski z dojazdem lektora?
Uśmiechnięci ludzie

Fachowe szkolenia dla liderów oraz menedżerów podnoszące zdolności i kwalifikacje

Teraz liczne firmy, korporacje i przedsiębiorstwa wymagają od swoich menedżerów nadzwyczaj dużych kwalifikacji, licznych umiejętności i sporego doświadczenia. Menedżerowie na ogół mają w swojej pracy naprawdę mnóstwo poważnych zadań i pełnią ważne role, nic więc dziwnego, iż ich zdolności i kwalifikacje muszą być na jak najwyższym poziomie.
apartamentowiec

Jak wynająć mieszkanie w Warszawie nie ruszając się z domu

Cała masa Polaków jest zainteresowanych przeprowadzką do Warszawy. Młodzi ludzie pragną wyjechać tam na studia, z kolei ci ciut starsi pragną tam szukać lepszego życia. To całkowicie logiczne, gdyż w jakim miejscu miała by być najlepsza sytuacja gospodarcza, jeżeli nie właśnie w stolicy. Oprócz tego znajduje się tam wiele bardzo dobrych uczelni, a wśród nich Uniwersytet Warszawski czy Akademia Medyczna, a także wiele miejsc, w których można ukończyć znaczące praktyki i rozpocząć karierę zawodową. Na pewno jest to miasto wymagające, w którym musimy być przygotowani na duże tępo życia i ciężką pracę, żeby się wybić, jednakże przynajmniej daje taką możliwość.
Time work

Dostępne dziś możliwości – crowdfunding u nas

Określane jako finansowanie społecznościowe jest w naszym kraju znane na dużą skalę. Inaczej mówiąc to właśnie crowdfunding daje nam ogromne możliwości. Dzięki tym opcjom istnieje jeszcze większa szansa na wskazanie w niedługim czasie właściwej ilości środków finansowych. Na różnego typu portalach odnaleźć można interesujące oferty, dzięki którym zostało zrealizowanych już niemało projektów. Inicjatorzy przedsięwzięć różnego typu wiedzą już, że to właśnie tam wyszukać można właściwą ofertę pomocy.
pity 2016

W sieci rozliczysz się szybko oraz rzeczywiście łatwo, zatem nie wahaj się, jedynie wyszukaj odpowiedni program

Każda osoba, która jest zatrudniona albo ma swoją działalność gospodarczą, musi rozliczyć podatek. Służą do tego różne formularze pit. Teraz ich rozliczanie jest bardzo łatwe, ponieważ można skorzystać z licznych aplikacji komputerowych.