Menu strony
internet

Jak kupować i sprzedawać przez Internet

W dobie internetu i ograniczonego czasu coraz częściej kupujemy w sieci. ułatwiamy sobie życie poprzez sprzedaż internetową. Dzięki zakupom przez Internet jesteśmy w stanie nabyć cały potrzebny nam asortyment.

W długie weekendy nie lubimy pracować

Jeśli w październiku podniesienia polskiej produkcji przemysłowej okaże się raczej niski, po części odpowiadać za to będzie pomyślny urlopom układ kalendarza - wnioskują ekonomiści ING Banku. A przed nami następny długi weekend.

Kilka dni temu ING Bank przeprowadził badanie wśród swoich klientów, którzy posługują się z bankowości elektronicznej. Zapytał w niej, czy w ostatni poniedziałek października, poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, poszli do pracy.
Dzieci, Korbielów

Jak promować usługi turystyczne?

Sprzedaż usług turystycznych nie musi polegać wyłącznie na udostępnianiu miejsc noclegowych uczestnikom wycieczki.
Wrocław

Wynajmowanie luksusowego mieszkania i aut

Wynajmowanie apartamentu, to niemal jak osiedlanie się na pewien okres do nowego gniazdka. Wartości apartamentów ceni coraz to więcej osób i ochoczo z nich korzysta przy jakiejkolwiek możliwości. Dotyczy to zarówno jednostek prywatnych z rodzinami, jak i klientów biznesowych.
Inwestycje, papiery wartościowe

Giełda walutowa, a giełda bitconiowa - kluczowe informację.

Rynek walutowy cały czas się zmienia, jak wiadomo zależne może być od tego co obecnie dzieje się na świecie. Dla osób początkujących swoje działania na rynku walutowym, powinno się przedstawić forex notowania i bitcion notowania.
konferencja

Kilka przydatnych porad dla ludzi, którzy będą szukać sali na zorganizowanie konferencji czy szkolenia

W od czasu do czasu może się pojawić potrzeba organizacji jakiejś konferencji czy szkolenia. Niekiedy sprawa zostanie rozwiązana w taki sposób, że po prostu zajmuje się jakąś salę w firmowej siedzibie i tam po prostu wszystko będzie się odbywać. Jednak jeżeli w firmie odpowiedniej sali nie będzie lub z jakiś powodów zapadnie decyzja, że jednak korzystniej będzie to zrobić poza siedzibą, to konieczne może być znalezienie jakiejś sali.
paragraf

Uprawnienia organu koncesyjnego przed podjęciem decyzji w sprawie udzielenia koncesji lub jej zmiany

Na podstawie artykułu 50 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej przyznaje organ koncesyjny posiada dwa uprawnienia, z których może skorzystać na etapie postępowania koncesyjnego zanim podejmie decyzję o udzieleniu (lub zmianie) koncesji. Pierwsze z nich ma umożliwić dokonanie weryfikacji formalnej, drugie ma na celu kontrolę prawdziwości faktów podanych we wniosku koncesyjnym przez przedsiębiorcę.
Windykacja

Jak tanio odzyskać własne pieniądze od kontrahenta?

Niestety współcześnie zazwyczaj zdarza się, że niektóre firmy nie wypłacają pieniędzy za pracę swoim podwładnym albo nieuczciwi klienci nie opłacają opłaty za zakupione przez siebie rzeczy lub za wykonane usługi. Jeśli prowadzisz własną firmę i czasami zdarzają Ci się takie nieprzyjemne sytuacje, wtedy na pewno powinieneś pomyśleć o używaniu programu do windykacji długów. Jeżeli kiedykolwiek zatrudniałeś do rozwiązania swoich problemów komornika, wtedy bez wątpliwości świetnie wiesz, jak dobry jest to sposób w przypadku upartych dłużników.

Dokumentacja zastępcza i premie na jej podstawie

Jeśli obliczamy stawkę wynagrodzenia posiłkując się dokumentacją zastępczą, trzeba wziąć pod uwagę te składki wynagrodzenia, które przysługiwały w okresie zatrudnienia jako składniki stałe składniki i zostały opisane jako np. wynagrodzenie zasadnicze.

Składniki wynagrodzenia takie jak premie, dodatki czy nagrody, powinny być brane pod uwagę jedynie wtedy, kiedy dokumenty wykazują ich rzeczywistą wypłatę. Co więcej, również jeśli od wspomnianych wcześniej składników istniał obowiązek uiszczania opłaty z tytułu ubezpieczenia (społecznego, emerytalnego, rentowego).
drukarka

W jakim miejscu zamówić druk

Niektórzy zastanawiają się która drukarnia w mieście Wrocław jest najlepsza. Gdy mowa o druku w celach, przykładowo, domowych preferencje nie są duże. Gdy jednak ktoś potrzebuje bardziej profesjonalnego druku, takie jak na przykład druki akcydensowe, problem może być większy. Trzeba wtedy znaleźć drukarnię, spełniającą oczekiwania i preferencje klienta. Nawet jeśli ktoś chce wydrukować wizytówki Wrocław to miasto, gdzie ofert jest dużo. Niektóre drukarnie umożliwiają wydrukowanie wizytówek w określonej przez nich liczbie. Gdy ktoś potrzebuje określoną liczbę sztuk, mogą pojawić się problemy.