Menu strony
Automatyczne rozpoznawanie tekstu

Usprawniamy obieg faktur

Ogarnął Cię fakturowy chaos? Twoi pracownicy poświęcają za dużo czasu na obsługę rachunków i faktur? Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z wcześniej zadanych pytań jest twierdząca sprawą oczywistą jest toże powinieneś dowiedzieć się czym charakteryzuje się efektywny obieg faktur w firmie.
Port

Transport morski – rodzaje

Całkiem sporo przedsiębiorstw, które działają w obrocie międzynarodowym wybierae transport morski, jako dogodną finansowo metodę przewozu towarów. Zlecając transport ładunku, przedsiębiorcy muszą podjąć decyzję o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich stanowi lepszą opcję i czym się kierować wybierając dany rodzaj transportu międzykontynentalnego? Podjęta w tym zakresie decyzja jest zdeterminowana w głównej mierze wielkością ładunku i zasobami finansowymi firmy. Warto spokojnie przemyśleć, co jest korzystniejsze dla naszego przedsiębiorstwa.
Program lojalnościowy

Czym się charakteryzują programy lojalnościowe i jak najefektywniej je wdrożyć?

Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające ściągnąć nowych i utrzymać aktualnych klientów. Są to długoterminowe akcje, więc nie możemy oczekiwać rezultatów w ciągu miesiąca. Należy pamiętać, że najczęściej nie pochłaniają większych pieniędzy, programy lojalnościowe są chętnie stosowane przez firmy.

Ciekawy serwis logistyczny dla pasjonatów

Termin logistyka pierwszy raz używany był w obszarze wojskowości. Rozwój i globalizacja w XX wieku doprowadziły do spopularyzowania się tego terminu w innych obszarach takich jak dystrybucja, sprzedaż, produkcja, magazynowanie, transport oraz zarządzanie i inżynieria produktów.

Podatek lokalny w górę

Od stycznia wzrosną stawki podatków i opłat lokalnych. Stawki podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, czy opłaty targowej zwiększą się o ok. 4 proc., a wszystko to przez wzrastającą inflację.

Podwyżki w największym stopniu odczują firmy transportowe oraz jednostki, które mają duże nieruchomości, np. magazyny. Podwyżki dotkną nawet tych, którzy zawiesili prowadzenie działalności gospodarczej.
Biznesowe ultrabooki ASUS BU400

Audyt sklepu internetowego – na czym polega?

Każdy właściciel sklepu internetowego musi nieustannie poprawiać swoją stronę. Tylko w ten sposób można dotrzymać kroku konkurencji. Pozytywne zmiany powinny też dotyczyć takich kwestii jak asortyment i działania marketingowe. Wymienione obszary działalności e-sklepu zawsze wymagają jakichś poprawek (podobnie jak sama witryna). Internetowy sprzedawca ze względu na brak czasu może mieć problem z dostrzeżeniem wad i niedociągnięć. Dlatego badanie działalności e-sklepu przez obiektywnego fachowca jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jakie prawa inspektor skarbowy?

Jeśli istnieją uzasadnione podejrzenia niedopełniania przez podatnika obowiązków podatkowych, wizyta inspektora skarbowego może być niezapowiedziana.

Sama kontrola skarbowa ma na celu ochronę interesów i praw majątkowych Skarbu Państwa jak również skuteczność wykonywania zobowiązań podatkowych, a także innych należności będących dochodem budżetu państwa. Kontrola ma również na celu badanie zgodności z prawem gospodarowanie mieniem przez inne osoby prawne.
E-handel

Prawnicy pomagają przez internet

W Internecie można obecnie znaleźć informacje na różne interesujące zagadnienia. Niektóre materiały to wyłącznie szum informacyjny, ale istnieje też dużo stron WWW na temat prawa, które świadczą usługi prawne.

Dotacje na sektor MSP

Na przełomie III i IV kwartału nadchodzącego roku przedsiębiorcy z sektora MSP będą mogli zabiegać się w konkursie o przyznane środków na zastosowanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. Budżet przedsięwzięcia wynosi ponad 13,8 mln zł, z czego lwia część (blisko 10 mln zł) przeznaczona jest dla MSP.

Wszystko to w ramach projektu "Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR - ang. Corporate Social Responsibility) w ramach szwajcarsko-polskiego programu współdziałania z nowymi krajami członkowskimi UE. Idea CSR sprowadza się głównie do odpowiedzialności biznesu za wpływ jej decyzji i działań na społeczeństwo i środowisko. Celem tego projektu jest więc głównie upowszechnienie dobrych praktyk w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Jak kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Mieszkania nabyte na rynku pierwotnym cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących. Nieruchomości kupione od deweloperów to zdecydowanie korzystniejsza lokata kapitału od mieszkań kupionych na rynku wtórnym. Oryginalnye mieszkania można dostosowywać do osobowych potrzeb odbiorców, jeszcze w trakcie realizacji projektu. Na co trzeba zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?