Menu strony
Serwerownia

Serwer w chmurze i loadbalancer, czyli jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla każdej firmy.

Większość współczesnych firm pewnego dnia będzie w sytuacji wyboru odpowiedniego serwera. Główną kwestią w tego typu chwilach będzie bezpieczeństwo danych oraz szybki i bezproblemowy dostęp do nich. Budowanie własnych serwerów jest bardzo kosztownym wydatkiem. Komputery zajmują bardzo dużo miejsca, poza tym dojdą rachunki za prąd oraz zakup komputerów.
autobus komunikacji miejskiej

Reklama bodziec napędowy a także uniwersalny przekaz XXI wieku.

Czym jest reklama? A więc tak nośne w dzisiejszych czasach słowo swoje początki ma w starożytnych czasach. Reklama to nic innego jak perswazyjny przekaz danych odnośnie produktu albo usługi, jaki ma na celu skłonienie prawdopodobnego kontrahenta do kupna danego produktu. Lecz nie o przeszłości chciałabym pisać tylko o wpływie reklamy na bytowanie ówczesnego świata. Teraz stosujemy bardzo dużo form reklamy. Jednak jeszcze muszę wrócić do historii, by według dat uporządkować wszystkie rodzaje reklam.
chłodnictwo

Nowoczesne chłodnictwo

Czasem trzeba cofnąć się w epokach, by pochwalić współczesne możliwości ludzkości. W tym wpisie zainteresuje was interesującym tematem, jakim jest chłodnictwo, toteż rozpocznę od przybliżenia tego, jak dawniej przechowywano produkty spożywcze. Nie mając do dyspozycji komfortowych zamrażarek, ludzie zazwyczaj chowali zapasy w zimnych spiżarniach. Nie gwarantowały one niestety zimna, niezbędnego do efektywnej konserwacji martwych zwierząt.
praca

Praca dla programisty

Dziś nie jest łatwo znaleźć pracę. Dlatego też ludzie posiadający różne wykształcenie starają się podjąć się jakiegokolwiek zajęcia, nawet niezgodnego z wykształceniem. Bardzo często przeszukują wiele witryn w sieci internetowej w poszukiwaniu prac wszelkiego rodzaju. Opiekują się dziećmi lub też pracują, jako autorzy tekstów reklamowych. Dziś szalenie popularna jest praca freelancer. Polega ona na wykonywaniu pracy bez etatu oraz podejmowaniu się wszelkich projektów na zlecenie. Jest to bardzo popularne w różnorodnych sektorach.
produkty na półce

Franczyza Kielce ma wiele ofert

Jeśli chcemy otworzyć własny market albo restaurację, lecz obawiamy się, że nie będziemy w stanie utrzymać się na rynku, to należy się zastanowić, czy nie chcemy podlegać pod większą sieć.

Polscy przedsiębiorcy – co jest dla nich ważne?

Z badania zrealizowanego przez Tax Care wynika, że przeciętny obraz Polskiego przedsiębiorcy to mężczyzna do 40-stki, wykształcony, chcący zwiększyć swój status majątkowy i stać się niezależnym. Taki przedsiębiorca najczęściej wybiera prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, natomiast trudny dostęp do kapitału to dla niego największy problem.

Działalność gospodarcza, a w zasadzie jej prowadzenie, jest dla wielu sporym wyzwaniem. Zdecydowana większość decyduje się na wybór pracy na etacie. Własny biznes to duża odpowiedzialność, ryzyko niepowodzenia, ale również większe zarobki, niezależność decyzyjna etc.
Studenci w sali wykładowej

Które kierunki studiów są dziś szczególnie warte uwagi? Umiejętności, które są doceniane przez pracodawców.

Jak wiemy, studia zapewniają nam możliwość rozwoju jak również otrzymania wymarzonej pracy. Chociaż możemy wyróżnić szereg dziedzin, które wymagają wykształcenia wyższego, powinniśmy zastanowić się, jakie kierunki warto studiować szczególnie. Wraz z postępującą integracją europejską na aktualnym rynku pracy kształtuje się bardzo duże zapotrzebowanie na osoby, które komunikatywnie władają językami obcymi.
Giełda w Tokio

Obligacje państwowe

W naszych, niepewnych czasach bardzo trudno o pożyczkę . Wiedzą o tym nie tylko młodzi ludzie, którzy zamierzają zdobyć dom. Zaciągnąć kredyt w instytucjach bankowych jest ciężko nawet znanym firmom czy poważanym instytucjom. Lecz ludzie, którzy orientują się w temacie, wiedzą bardzo dobrze,że istnieją równie skuteczne pomysły na uzyskanie środków finansowych. Jednym ze sposobów jawi się emisja obligacji.

Szkolenia obniżają firmom podatki

W teorii, wczasów nie wolno wliczać w koszta firmy ze względu na to jest to wydatek osobisty. Można je za to połączyć z zagranicznymi szkoleniami i opodatkować tak samo jak koszt uzyskania przychodu, a tym samym obniżyć podatek firmy.

W koszty firmy wlicza się jedynie te wydatki, które pośrednio lub bezpośrednio generują jej przychody. W ten zbiór wlicza się oczywiście koszty zakupu materiałów, wynagrodzenia, opłaty za media etc. Nie należą do niego wydatki osobiste – nie przynoszące korzyści materialnych firmie. Można tu wymienić polisy ubezpieczeniowe na życie, albo wspomniane już koszty zakupu wycieczek zagranicznych.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.