Menu strony

Szkolenia obniżają firmom podatki

W teorii, wczasów nie wolno wliczać w koszta firmy ze względu na to jest to wydatek osobisty. Można je za to połączyć z zagranicznymi szkoleniami i opodatkować tak samo jak koszt uzyskania przychodu, a tym samym obniżyć podatek firmy.

W koszty firmy wlicza się jedynie te wydatki, które pośrednio lub bezpośrednio generują jej przychody. W ten zbiór wlicza się oczywiście koszty zakupu materiałów, wynagrodzenia, opłaty za media etc. Nie należą do niego wydatki osobiste – nie przynoszące korzyści materialnych firmie. Można tu wymienić polisy ubezpieczeniowe na życie, albo wspomniane już koszty zakupu wycieczek zagranicznych.
Dokumenty

Wsparcie dla księgowych

Obecnie wiele kłopotów ze sprawami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni specjaliści, a także maszyny. Najpewniej w wypadku rozmaitych problematycznych kwestii nie zwlekać za długo i zaczerpnąć kilku ważnych porad w określonych kwestiach. Do tego gatunku spraw klasyfikują się niewątpliwie liczne problemy z płatnością, przeliczaniem stóp procentowych, czy stawkami walut. Z takimi małymi problemami można jednak bardzo łatwo sobie poradzić. Kalkulator płac oraz podobne programy bez wątpienia będą skutecznym narzędziem, szczególnie dla księgowych które pozwoli zaoszczędzić czas i pozwoli uniknąć stresujących sytuacji.
Uśmiechnięci ludzie

Fachowe szkolenia dla liderów oraz menedżerów podnoszące zdolności i kwalifikacje

Dzisiaj liczne firmy, korporacje oraz przedsiębiorstwa wymagają od swoich menedżerów bardzo dużych kwalifikacji, licznych umiejętności i dużego doświadczenia. Menedżerowie na ogół mają w swojej pracy naprawdę wiele poważnych zadań i sprawują istotne role, nic więc dziwnego, iż ich umiejętności i kwalifikacje muszą być na jak najwyższym poziomie.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.
Pizza z żółtym serem

Interesujące pomysły na osobiste przedsięwzięcie gospodarcze

W dzisiejszych czasach niezwykle relewantnym składnikiem życia codziennego jest posiadanie własnego źródła dochodów. Jak pokazuje nam po wielokroć praktyka, wielu z nas raz za razem pracuje na etacie w różnorakich firmach. Niemniej wprawdzie nie wszyscy decydują się na tego rodzaju zarobkowanie.

Konferencja „Zyskaj przewagę – policz, ile zyskujesz"

Żyjemy w nerwowych czasach. Nie można wyłączyć, że cała gospodarka jak i przemysł meblowy zostaną objęte skutkami spowolnienia gospodarczego. Chcemy pokazać jak liderzy rynku meblowego przygotowują się na taką ewentualność, obniżając wewnętrzne koszty prowadzenia działalności, poprawiając jakość obsługi klienta dzięki nowoczesnym technologiom informatycznym. - mówi Tomasz Krause, prezes Graphcom Sp. z o.o.
komputery

System ERP - podstawowe informacje

Niemal każda znacząca organizacja, niezależnie od tego, czy jest to przedsiębiorstwo, urząd czy innego typu instytucja, jest zaopatrzona w odpowiednie oprogramowanie erp, które jest doskonałym narzędziem wspomagającym zarządzanie na rozmaitych płaszczyznach, niekiedy kluczowych dla ich sprawnego działania. Tak więc programy te mogą obsługiwać procesy zachodzące w księgowości, finansach, działach HR, mogą zajmować się kompleksowym przygotowaniem produkcji oraz zarządzaniem procesem produkcyjnym, zaopatrzeniem, gospodarką magazynową, pełnym procesem sprzedaży oraz logistyką i zarządzaniem jakością.
Praca przy komputerze

Konsulting i coaching - działania, które mają na celu wsparcie zarządzanej przez ciebie firmy

Nawet najlepsze przedsiębiorstwo czasami wymaga pomocy z zewnątrz. Zwłaszcza teraz, gdy dla gospodarki nadchodzą okropne czasy, gdyż z Zachodu idzie fala dekoniunktury. To moment, kiedy dobry konsulting potrafi uratować przedsiębiorstwu życie.
Lampa z diodami Led

Niedrogie LEDy – czy to w ogóle możliwe?

Mimo, że lampy LED są znacznie tańsze w eksploatacji, w związku z 6-10 krotnie większą trwałością w zestawieniu z tradycyjnymi źródłami światła i znacznie mniejszą konsumpcją energii elektrycznej, ich koszt w dalszym ciągu zniechęca skutecznie klientów. Chociaż zachęcani nieporównywalnie lepszą jakością światła, estetycznymi i energooszczędnymi walorami innowacyjnych produktów LED, niezmiennie decydują się oni na mniej kosztowne zamienniki, nierzadko obwiniając dystrybutora za wysokie koszty produktów LED.
apteka1

A może, by tak zacząć handlować lekarstwami

Gdy chcemy rozkręcić swój biznes nie zawsze wydaje nam się to sensowne. To znaczy nie do końca wiemy jak to ogarnąć. Ale jest całe mnóstwo możliwości, które w pewien sposób mogą nam ułatwić stawianie pierwszych kroków.