Menu strony
Co po maturze? Szkoła policealna!

Polski staje się modny?

Duża liczba obcokrajowców podejmuje prace w Polsce i chce rozpocząć przygodę z nauką języka polskiego. Robi to zarówno top management w zagranicznych korporacjach, menedżerowie różnego szczebla, jak i zagraniczni studenci, coraz licznik uczący się w Polsce, bo nasze szkoły wyższe, zwłaszcza techniczne, cieszą się dobrą opinią. Polskiego uczą się też sportowcy zatrudniani na kontraktach w klubach ligowych, kucharze i właściciele restauracji, a także małżonkowie z mieszanych małżeństw. Zgłębiają nie tylko naszą złożoną gramatykę i trudną wymowę, ale również kulturę polską i elementy.
konferencje

Organizacja dużego wydarzenia w legnicy

Sympozja są sporządzane na wielkość budżetów. To, ile środków zbierzemy, ustali pole imprezy i wyznaczy, co jest możliwość zrobić, a na co nas po prostu nie stać. Pamiętajmy o budżecie awaryjnym, to znaczy sumie przewidzianej na niespodziane koszty.
rachunki

Inwestuj w elektroniczny obieg dokumentów w przedsiębiorstwie

Komputeryzacja nie tylko ułatwiła przechowywanie dokumentów. Stała się też dużym ułatwieniem w prowadzeniu firmy. Obecnie prowadzenie przedsiębiorstwa jest wykonalne bez ruszania się z fotela. Sporym ułatwieniem są różnorodne systemy mobilne usprawniające prowadzenie sklepu w Internecie czy elektroniczny obieg dokumentów. Obieg taki znacząco zmniejsza czas wymagany do wykonania zadania, a oprócz tego zapobiega generowaniu zbędnych faktur w obrębie przedsiębiorstwa. Wszystkie dokumenty są bowiem przechowywane w pamięci komputera, bądź na zewnętrznym dysku. Jest to bardzo potrzebne gdy prowadzi się małe przedsiębiorstwo.

Ustawa o związkach zawodowych - idą zmiany?

NSZZ "Solidarność" chce, by jej członkami mogli być pracujący na umowach-zleceniach i o dzieło. Biznesmeni są wrogo nastawieni - informuje "Rzeczpospolita".

Związkowcy rozpoczęli bój od wystąpienia do Międzynarodowej Organizacji Pracy, by orzekła, czy polskie przepisy nie burzą międzynarodowych konwencji. "Z naszych analiz wynika, że przepisy międzynarodowe dają pracownikom zatrudnionym na tzw. umowach śmieciowych większe prawa niż polskie" - mówi znawca "S" Marcin Zieleniecki.
pieniądze

Propozycja przedsiębiorstwa windykacyjnego, która wybierana jest bardzo chętnie

Dochodzenie roszczeń nigdy nie stanowiło formy miłej i przyjemnej, o czym miało szansę przekonać się niemało dłużników. Windykacja jako opcja jest praktykowana od czasów Cesarstwa Rzymskiego i opiera się na dochodzeniu swych praw pod względem określonej rzeczy. Teraz firmy windykacyjne świadczą niezwykle złożone usługi, co opierają się na wykorzystaniu jedynie sprawdzonych i bezpiecznych technik. Chodzi o dochodzenie własności za pomocą środków, które są podane w bieżących przepisach prawnych. Windykacja może być polubowna i sądowa.
Zakupy zza granicy

Aukcje elektroniczne możliwością na spore zyski.

Pogłębiający się kryzys ekonomiczny i coraz większa konkurencja na rynku zmuszają firmy do poszukiwania niespotykanych rozwiązań. W obecnych czasach firmy zmuszone są znajdować nie tylko kupców na swoje produkty czy usługi, ale także tańszych dostawców czy partnerów biznesowych, którzy dzięki pośrednictwu pomogą trafić do większej grona nabywców.
kobiety

Zapewnij sobie poczucie bezpieczeństwa

ING Życie to firma z wieloletnią tradycją, wielorakim doświadczeniem i mnóstwem usatysfakcjonowanych klientów. Potrzeba było ciężkiej pracy, by do tego doprowadzić. W Ing Życie pracuje licznych wykwalifikowanych specjalistów.
Mocne wejście Twojej firmy

Tworzymy firmę

Zakładanie firmy, na przekór potocznego myślenia, wcale nie jest takie zawiłe. Po prostu trzeba pamiętać o kilku prostych krokach. Oto praktyczny poradnik, w którym opisane jest czytelnie, jak to zrobić.

Jak zrobić profesjonalne zdjęcie do CV?

Poszukiwanie pracy to dla niektórych drażliwy temat, ale nie zapominajmy, że kluczem do sukcesu jest udane CV. To tu oszałamiające wrażenie można osiągnąć za sprawą zdjęcia. Zwykle poszukiwania pracy zaczynają się tak samo i trudnym etapem jest konstrukcja skutecznego CV, a zaraz po tym listu motywacyjnego. Fotografię niektórzy traktują bez pomysłu, dołączając nieprawdziwe ujęcia z dowodu osobistego.
szkolenie

Szkolenia okazują się bardzo ważne dla twojej kariery, wiedz się, w jaki sposób zwiększać kwalifikacje

Wysoka konkurencyjność na rynku zatrudnienia powoduje, że aby utrzymać lepsze stanowisko, należy dbać o poziom swoich kompetencji i ciągle doskonalić kwalifikacje. Właściwie dobrane szkolenia pomagają doskonalić swe umiejętności, jak również poszerzać zakres wiedzy. Wiele szkoleń pozwala też na otrzymanie przydatnych certyfikatów, jakie są cenione wśród pracodawców.