Menu strony
Dzieci, Korbielów

Jak promować usługi turystyczne?

Sprzedaż usług turystycznych nie musi polegać wyłącznie na udostępnianiu miejsc noclegowych uczestnikom wycieczki.

Sposoby windykacji

Podczas procesu windykacji warto wykazać się ostrożnością i wyczuciem. Jeśli przeprowadzimy ją we właściwy sposób, ułatwi to nam odzyskanie długów i nie zniszczy kontaktu z kontrahentem.

Miękkie i twarde sposoby odzyskiwania należności są skuteczne, jeśli kontakt wierzyciel – dłużnik jest dobry. Nie ma idealnej metody egzekwowania należności. Jeśli w działaniach pożyczkowych dominują nieczyste intencje, warto uciec się do twardych metod windykacji. Jak pokazuje praktyka, sytuacje wynikające z nieczystych działań kontrahentów, są możliwe do uniknięcia. Wystarczy chociażby prześledzić historię działań naszego przyszłego wspólnika.
praca

Agencja doradztwa personalnego na rynku

Każdego rodzaju firmy częściej niż wcześniej wykorzystują outsourcing. Spowodowane jest to zazwyczaj tym, że tego rodzaju rozwiązanie jest bardziej rentowne, niż organizowanie pewnych departamentów w firmie. Doskonałym przykładem jest doradztwo personalne.
handel

Handel międzynarodowy

Rozwój komunikacji, Internetu i systemów cyfrowych pozwoliły firmom o działaniu ogólnoświatowym bardzo poprawić i usprawnić swoje pozycję na rynku. To jednak nie jest jedyna rzecz, która pozwala handlować lub w odmienny sposób pracować na arenie międzynarodowej czy też transkontynentalnej, bo wszakże nawet najlepsza komunikacja elektroniczna nie pozwoli na przesył transportu wysyłek z danego kraju do innego, nie wspominając nawet przecież o przewozie transkontynentalnym.
leasing

Idealne rozwiązania dla wielu firm

Bywa, że robimy błąd, bo zamiast wziąć samochód w leasing, a od razu wybieramy pożyczkę. Jeśli jesteśmy firmą, która wie, że ją na to stać, to, proszę bardzo, ale gdy rozkręcamy biznes i sami nie wiemy jak to wszystko się potoczy, to o wiele bardziej sensowny będzie leasing w Myślenicach. W Myślenicach są przedsiębiorstwa, które oddają auta na umowę leasingową, ale nie tylko. Otóż możemy w leasing wziąć również niezbędne do funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa maszyny. Trzeba, więc pomyśleć, które rozwiązanie okaże się dla nas sensowniejsze, czy pożyczka, czy leasing. Każdy powinien wziąć pod rozwagę swą konkretna sytuację. Wiadomo, że można podpytać innych przedsiębiorców, ale za każdym razem należy brać przy bilansie własne niepowtarzalne czynniki, które powinny być najistotniejsze w trakcie podejmowania decyzji względem własnego interesu.
praca

BHP - główne wiadomości

Z określeniem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać bardzo często. Termin ten powstał i został wdrożony dłuższy czas temu i stosowany jest w bardzo wielu rozmaitych lokalizacjach i sytuacjach. Termin ten obejmuje zbiór określonych zapisów prawnych, dotyczących zasad bezpiecznej i prawidłowej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Punkty bezpieczeństwa i higieny pracy stosują się w zasadzie do każdego pomieszczenia, w którym przebywa spora liczba osób przez dłuższy czas.
Pieniądze

W wielu sprawach pomoże nam adwokat Warszawa

Dobrze działa windykacja Warszawa

Kiedy namyślamy się, w jaki sposób możemy działać aby uzyskać należne nam pieniądze, to trzeba poczytać o możliwości przesyłania różnego rodzaju monitów.

Podatek będzie większy jeśli wozi Cię pracodawca

Kolejne świadczenie trzeba opodatkować. Tym razem chodzi o... bezpłatne dojazdy do pracy. Chlebodawca musi prowadzić dokumentację takiego transportu, a pracownik zapłaci od tego udogodnienia podatek...
podatki

Wyliczenie podatku dochodowego w roku 2013.

Każdy podatnik może przekazać swój 1 procent podatku na dowolną organizację pożytku publicznego. Tych organizacji jest w Polsce dużo, a dla większej części z nich wpływy z naszego 1 procenta są przeważającym udziałem w ich rocznym budżecie.
rachunki

Prowadząc księgowość samodzielnie mamy szansę mocno zaoszczędzić

Z pewnością warto się dowiedzieć na czym polega samodzielna księgowość