Menu strony
metafora poszukiwania pieniędzy

Oszczędzam na wakacje

Wiele osób w zasadzie już od grudnia planuje urlop. Dokąd, kiedy i na jak długo? To najczęstsze pytania jakie zadają sobie osoby planujące swoje wakacje. Jednak równie istotna może być kwestia za co sfinansujemy swoje wakacje. Z uwagi na to, że tylko nieliczne osoby posiadają jakiekolwiek zasoby pieniężne, może okazać się, że spora część osób finansuje swoje wakacyjne wojaże kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej lub wykorzystywanie karty kredytowej w celu opłacenia wyjazdu nie jest dobrym pomysłem. Następstwa tych zobowiązań są w stanie ujemnie odbić się na naszych finansach czego skutki możemy odczuwać niemal przez cały kolejny rok.
Księgowość

Jak rozliczać kadry i płace

Mając własną firmę należy zwracać dużą uwagę na bardzo wiele kwestii. W wypadku, jeżeli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza oczywiście uważnie powinniśmy pilnować punktualnego odprowadzania składek ZUS, odpowiednio księgować wszelkie rachunki i koszty, we właściwym czasie i bez błędów rozliczać podatki – jest tego sporo.
Owijarka palet

Jakimi sposobami nowo powstałe firmy z technologicznej branży mogą zdobywać finansowanie swojej działalności.

Firmy z informatycznych branż mogą się bardzo szybko rozwijać, niektóre w ciągu kilku lat osiągają międzynarodowe sukcesy. Wynika to z tego, że przy aktualnej globalizacji sprzedaży znalezienie odbiorców na drugim końcu świata nie stanowi żadnego problemu, a zaawansowane usługi i produkty sprzedają się bardzo szybko. Zresztą największe firmy internetowe zaczynały tak naprawdę działać w garażach, dzięki pracy, szczęściu i odpowiednim decyzjom stając się światowymi gigantami. Taki sukces jest możliwy do uzyskania przez każdego, kto będzie miał interesujący pomysł i potrafi go przekuć na coś co się sprzeda, z tego też powodu wiele firm próbuje zaistnieć . Wielu młodych ludzi otwiera jakieś firmy z nadzieją, że podbiją cały świat, i faktycznie wielu z nich się udaje. Lecz droga do tego będzie trudna i pełna niebezpieczeństw, a chyba największym problemem, jakie spotykają młodych biznesmenów jest kwestia finansowania. Mieć pomysł to jedno, a przekuć go produkt, który się sprzeda to całkowicie dwie różne rzeczy, niestety niekiedy potrzeba do tego znacznie więcej pieniędzy, niż zakładało się na początku.
ubezpieczenie komunikacyjne

Rozwiązania na uzyskanie właściwego ubezpieczenia

Dość wiele osób jest świadomych tego, jak istotne w dzisiejszych czasach jest zamówienie odpowiedniego ubezpieczenia. Nic dziwnego, że propozycje ubezpieczycieli cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem – niezależnie od rocznika konsumentów czy określonego trybu życia. Większość z nas pragnie mieć finansowe ubezpieczenie, z którego mamy szansę skorzystać na wypadek nieoczekiwanych okoliczności.
uczelnia

Twoja spółka robi poczatkowe posunięcia na rynku

Masz już w głowie kolejne naprawdę konkretne plany, możliwości też zapowiadają się niesłychanie pozytywne, jest tylko jedno małe ale.
ekspert

Czy start up jest tym samym, co konkretne przedsiębiorstwo?

Czy start up znaczy firma? Firma może okazać się lub nie być start upem.


Czy start up jest tym samym, co konkretne przedsiębiorstwo?

Taki rodzaj funkcjonowania od firmy różni podstawowa myśl. Od przedsiębiorstwa odróżnia ją głównie cel.
pit

W jakiej formie warto złożyć deklarację podatkową - sprawdź więcej?

Każdy z nas dobrze wie, że spełnianie corocznego obowiązku, którym jest składanie deklaracji z racji zdobytego przez nas dochodu finansowego niezaliczane jest do rzeczy najprzyjemniejszych. Stajemy w takim razie przed ciężkim zadaniem szczegółowego rozpatrzenia osiąganych przez nas źródeł dochodów pod kątem podatkowym. Powinniśmy odnieść uwagę, że najczęściej tego rodzaju obowiązek wykonujemy ręcznie, co może dodatkowo gmatwać całą sytuację.
Flaga Unii Europejskiej

Jak zdobyć dofinansowanie dla firmy

Gdy wpadniemy na pomysł na biznes, ale nie posiadamy środków na jego zrealizowanie możemy podjąć różnego rodzaju kroki które pozwolą nam na pozyskanie pieniędzy. Wydawać się może, że jest to niezwykle trudne, ale to niewłaściwe podejście. Oczywiście, czasem formularz wniosku o dofinansowanie zdaje się być pisany po "chińsku", dokumentów trzeba złożyć wielką ilość, lecz nie ma rzeczy niemożliwych, z pewnością można sobie z tym poradzić. W jaki sposób zatem pozyskać dofinansowanie dla firmy?
Dobre inwestycje

Jak mądrze inwestować?

Jeżeli masz jakiś kapitał i myślisz, by go pomnożyć z pewnością zastanawiasz się w co inwestować? Czy inwestowanie w waluty jest dobrym pomysłem? Opcji wyboru jest wiele i dobrze jest poznać możliwości zanim podejmiemy decyzję. To ogólnie wiadome, że każdy człowiek chce jak najlepiej zainwestować pieniądze. Pieniądze szczęścia może nie dają, ale są bardzo istotne.
zatrudnienia

Który pomysł na własną aktywność ekonomiczną jest dzisiaj opłacalny?

W dzisiejszych czasach szczególnie wiele mówi się na przedmiot przedsiębiorczości. Organy państwowe czynią okazałe wysiłki aby realnie jak najbardziej zachęcić ludzi do zapoczątkowywania prywatnych firm. Powinno się jednakże odnotować, że ryzyko związane ze zrezygnowania z stabilnego etatu jest w tym przypadku niezwykle duże.