Menu strony
nauka dorosłych

Jakie mogą być możliwości po zakończeniu nauki w liceum, jakiego rodzaju ofertę mają dla młodych ludzi szkoły policealne

Liceum czy technikum będzie kończyć pewien etap uczenia się, po jakim młodzi ludzie podejmują decyzję, co chcą robić w życiu dalej. Część z nich zdecyduje się na studia wyższe, inni rozpoczną zawodową pracę i skończą naukę. Jednak często okazuje się, że ktoś nie wybiera się na studia, ale jednak zdecyduje się nauczyć nowego zawodu lub poszerzyć swoje kwalifikacje.
psycholog

Do czego ludziom konieczny jest rozwój osobisty i czy można nie chcieć się rozwijać?

Po co nam rozwój osobisty? To zapytanie koresponduje z inną istotną refleksją - po co w ogóle żyjemy? Dokąd wiedzie ta droga? Jedni rzekną - do szczęścia, inni do kariery, sukcesów, fortuny, poświęcenia dla drugich. Zdaje się jednak, że mnóstwo prawd wziętych z doświadczeń eskalacji ludzkiego gatunku, różnych religii i filozofii pokazuje, że na pewno postępowania kierujące naszym życiem popychają nas do wejścia na jakiś inny - wyższy niż dotychczasowy poziom funkcjonowania, zbliżający nas do zdobycia pełni, wewnętrznej całości, a co za tym idzie, do osiągnięcia odczucia spełnienia,satysfakcji, a często także swoistego szczęścia.
Sala konferencyjna, sufit podwieszany

Na jakie szkolenia menedżerskie poleca się obecnie zdecydować?

Obecnie firmy promują ciągłe kształcenie pracowników. Każda osoba z ekipy menedżerów także chce się kształcić dodatkowo, przykładowo biorąc udział w różnego typu szkoleniach lub kursach. Najskuteczniejsze spośród wszystkich szkolenia outdoor, niezwykle często wybierane przez kierownictwo, bazują na ułatwieniu nabywania przywódczych zdolności oraz umiejętności tego rodzaju. Rozwijanie tych cech u menedżerów leży u podstaw funkcjonowania firmy, z tego też powodu kierownictwo usiłuje dobrać doskonały program szkolenia z przywództwa dla swojego przedsiębiorstwa.
Co po maturze? Szkoła policealna!

Polski staje się modny?

Coraz więcej obcokrajowców pracuje w Polsce i próbuje się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno kadra zarządzająca w firmach z kapitałem zagranicznym, menedżerowie różnego szczebla, jak i obcojęzyczni studenci, coraz licznik uczący się w Polsce, bo nasze szkoły wyższe, zwłaszcza techniczne, cieszą się dobrą opinią. Nasz język poznają sportowcy grający w klubach ligowych, kucharze i restauratorzy, a także mężowie lub żony z mieszanych małżeństw. Poznają nie tylko naszą złożoną gramatykę i trudną wymowę, ale także kulturę polską i elementy.
wycena opcji w czasie pracy

Programy lojalnościowe

Firmy notowane na giełdzie papierów wartościowych prowadzą programy lojalnościowe wynagradzające pracę najlepszym menadżerom. Programy te opierają się na przydzielaniu ludziom, zatrudnionym na ważnych pozycjach w takiej firmie, zestawów akcji tejże spółki, lub równowartości pieniężnej takiego pakietu. Potocznie, na tego rodzaju wypłaty mówi się „opcje menadżerskie”. Akcje są przydzielane raz w roku, tym osobom, które przepracowały w przedsiębiorstwie minimalny wymagany czas. Poza tym do przydzielenia pakietu akcji muszą zostać zapewnione inne warunki.
Uśmiechnięci ludzie

Fachowe szkolenia dla liderów oraz menedżerów podnoszące zdolności i kwalifikacje

Teraz liczne firmy, korporacje i przedsiębiorstwa wymagają od swoich menedżerów niesłychanie wysokich kwalifikacji, licznych umiejętności oraz dużego doświadczenia. Menedżerowie zazwyczaj mają w swojej pracy naprawdę dużo odpowiedzialnych zadań i pełnią ważkie role, nic więc dziwnego, że ich zdolności i kwalifikacje muszą być na jak najwyższym poziomie.
Pracownicy pracują za pomocą wózka widłowego

Kurs na wózek widłowy jest od pewnego czasu niezwykle popularny

Wózki widłowe wymagają sporych umiejętności, ponieważ są to urządzenia sterowane przez człowieka i funkcjonują one inaczej niż na przykład samochody. Rzecz jasna wózki tego rodzaju używane są w pracach przemysłowych i gospodarczych i by mieć możliwość na nich pracować, należy przejść niezbędny kurs przygotowawczy, który kończy się egzaminem i dzięki temu zdobywa się uprawnienia do wykonywania pracy na tym urządzeniu.
budynek Living Tomorrow

Plusy coachingu

W dzisiejszych czasach sporo firm poszukuje wybitnych specjalistów od coachingu potrafiących łatwo przekazać swoją ogromną wiedzę, którą szczególnie silnie cenią sobie wielkie firmy ,jak również liczne przedsiębiorstwa. Aby dobrze wybrać spośród propozycji trenerów najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Podczas wyboru lepiej nie kierować się wyłącznie reklamami, ale również osądami jedynie prestiżowych specjalistów obznajomionych z zagadnieniem czy biznesowych rankingów.
Gazeta.ie

Podatki i bezrobocie w Irlandii

Jeśli chcesz zacząć robotę w Irlandii, ten oto lapidarny tekst na pewno stanie się dla ciebie praktyczny. Przeczytaj zatem go uważnie i obierz kierunek na sławne Cliffs of Moher i Dublin!
Praca przy komputerze

Konsulting i coaching - działania, które mają na celu wsparcie zarządzanej przez ciebie firmy

Nawet najlepsze przedsiębiorstwo czasem potrzebuje asysty z zewnątrz. Zwłaszcza teraz, kiedy dla gospodarki nadchodzą okropne czasy, ponieważ z Europy nadciąga fala kryzysu. To moment, gdy dobry konsulting umie uratować firmie życie.