IFF

IFF - Interdyscyplinarny festiwal sztuki alternatywnej

14 września rozpoczyna się pierwsza edycja interdyscyplinarnego, multimedialnego festiwalu wzorowanego na strukturze słynnego przeglądu w Edynburgu.
iluzja

Fantastycznym planem na przyjęcie urodzinowe naszego smyka jest pokaz iluzjonisty

Niejeden śni o tym, żeby jego urodziny były fantastyczne i by można było o nich długo rozmawiać.


Fantastycznym planem na przyjęcie urodzinowe naszego smyka jest pokaz iluzjonisty

Nieważne, ile mamy wiosen na karku, to często i tak śnimy o tym, aby w miły sposób spędzić ten najpiękniejszy dzień w roku.
NO WOMEN NO ART

No Women No Art po raz drugi

No Women No Art to całoroczna inicjatywa promująca kobiety w sztuce i w kulturze.
koncert na żywo

Jakie koncerty wybierać. Nim zdecydujesz przeczytaj nasze podpowiedzi

Wielka ilość imprez odbywających się każdego roku w ogromnych miastach przykuwa uwagę zarazem turystów oraz mieszkańców. Koncerty, festiwale lub festyny to teraz chleb powszedni, bez którego ciężko w ogóle na przykład wyobrazić sobie miejskie życie w Łodzi. koncerty łódź 2014 będą niezwykle zajmujące i przyciągną ogromne ilości fanów rocku, metalu, popu oraz muzyki poważnej czy elektro.
Seksowna kobieta

Sypialniane gadżety jako prezent na wieczór panieński czy kawalerski. Propozycje dla odważnych.

Kiedy idziemy na wieczór panieński albo kawalerski, najczęściej kupujemy prezent adekwatny do okazji. Gotowych wskazówek warto poszukiwać w internecie, jednak czym innym jest zilustrowana „Kamasutra”, a czymś innym pas cnoty. Jakimi gadżetami należy się zainteresować, by były oryginalne i odpowiednie?

Co można aktualnie wyszukać w księgarni muzycznej?

Black Sabbath 13 to dziewiętnasty album studyjny tej heavy metalowej grupy z Wielkiej Brytanii. Prace nad nim zostały zakończone na początku czerwca 2013 roku, dlatego jest swoistą nowością na muzycznym rynku. Fani metalu prześcigają się w poszukiwaniu świeżych ofert ulubionych zespołów. Doskonale skomponowana propozycja Anglików, fanów ciężkich, metalowych dźwięków, rozchodzi się w bardzo szybkim tempie. Ozzy Osbourne nieustannie od czasów albumu Forbidden pokazuje pełną klasę.
gitara

Rock wciąż żywy

Muzyka rockowa od bardzo dawna przyciąga niezwykle wielu słuchaczy, którzy zazwyczaj pozostają oddani temu rodzajowi muzyki na długie lata. Co ciekawe pomimo zmian jakie miały miejsce w muzyce rockowej w ciągu tylu lat, wciąż ogromną popularnością cieszą się grupy, które zaczynały nawet kilka dekad temu. W branży muzycznej pojawiają się zespoły określające się mianem rockowych, ale należy stwierdzić, że niejednokrotne wprowadzanie generowanych komputerowo brzmień obok albo też w zastępstwie gitar, nie jest tradycyjnym rockiem.
płyty winylowe

Czemu warto nabywać stare winyle

Ogólnie pojęty rynek muzyczny widział już w swojej historii wiele różnych nośników, które cieszyły się popularnością w konkretnych okresach. Do tych zdecydowanie najważniejszych z nich które odcisnęły na całej tej branży naprawdę ogromne piętno z pewnością zaliczają się tak zwane płyty winylowe. Naturalnie, w momencie wejścia na rynek innych, nowocześniejszych technologii zostały one wyparte i na dłuższy czas praktycznie wycofane ze sklepów. Z drugiej jednak strony od kilku lat powoli odzyskują one swą dawną popularność, i raczej trudno byłoby się temu dziwić.
La Toya Jackson

La Toya Jackson gwiazdą Sylwestra w Warszawie

La Toya Jackson, siostra zmarłego niedawno króla muzyki pop Michaela Jacksona przyjeżdża do Polski na zaproszenie producentów komedii "Ciacho" w reżyserii Patryka Vegi.
Artystka będzie gwiazdą tegorocznego Sylwestra pod chmurką czyli Sylwestrowej Mocy Przebojów na Placu Konstytucji w Warszawie Motywem przewodnim tej imprezy będą piosenki ikony popkultury Michaela Jacksona. Nie ma go już z nami i pomyśleliśmy że obecność jego siostry pomoże nam przypomnieć klimat jego koncertów - mówi Patryk Vega, reżyser filmu "Ciacho".
muzyka

Odkryj zalety posiadania płyt winylowych z muzyką

Aktualnie praktycznie mało kto kupuje jeszcze oryginalne płyty muzyczne. Głównym tego powodem jest naturalnie internet, który dał swoim użytkownikom możliwość bezpłatnego pobierania swoich ulubionych piosenek – trudno byłoby w takim razie dziwić się ludziom którzy decydują się na takie właśnie rozwiązania. Z drugiej jednak strony istnieje całe mnóstwo przeciwwskazań, z racji których pobieranie muzyki dość powszechnie jest uznawane za niezbyt uczciwą praktykę.
1 2 3