Menu strony
serwisy

Nowoczesne rodzaje wypełniania wolnego czasu dla wymagających mieszkańców dużych miejscowości

Aktualnie znalezienie środka dla rozładowania gromadzącej się wewnątrz energii niekoniecznie musi zaliczać się do łatwych. Nowocześni odbiorcy są zdolni pozwolić sobie na znacznie więcej tym samym znacznie więcej też wymagają.
biblioteka miejska

Czym się kierować przy szukaniu książki?

Człowiek wykształcony powinien wygospodarować odrobinę czasu na czytanie książek. Nie tylko specjalistycznych, związanych z zawodem który wykonuje. Przyznaję jednak, że nie jest łatwo zorientować się w tym po co warto sięgnąć. Jeśli chcemy dowiedzieć się co warto przeczytać?, możemy wspomóc się omówieniami prasowymi. Jest to klasyczne podejście w wyborze lektury. Często też pomocą może być bibliotekarz lub też dobry księgarz. Obecnie, w dobie internetu, możemy się nim także wspomagać przy wyborze książki. Znajdziemy kilka portali dla osób lubiących dobrą książkę. Najbardziej popularne to Biblionetka.pl jak też Lubimy Czytać.pl. Logując się tam, mamy dostęp do naszych półek, do półek znajomych czy też do recenzji książek. Serwisy wyżej wymienione sugerują nam nawet sprofilowane propozycje książek, co może być dla nas przydatną wskazówką.
finanse

Dane prezentowane online na temat rozliczeń podatkowych

Coroczne rozliczenia podatkowe to konieczność dla każdego Polaka, który realizuje się zawodowo na terenie Polski. Warto nadmienić, że dotyczy to wszystkich umów o pracę, także w przypadku dość powszechnej umowy o dzieło. Sporo zależy od wysokości rocznego zarobku a także od wartości wolnej od podatku w konkretnym roku. Informacje na ten temat są dostępne w wirtualnej przestrzeni, i z tego powodu warto przed wypełnieniem deklaracji zapoznać się z konkretnymi stronami internetowymi.
Artykuły biurowe

Tanie artykuły do biura - polecany Polski producent

Różne artykuły biurowe są konieczne w wyjątkowo wielu miejscach. Są nieodzownym wyposażeniem wielu zakładów poligraficznych, biur, wielu firm, czasem są niezbędne również w szkołach oraz sekretariatach – choć są wprawdzie nierzucające się w oczy, przydają się w trakcie różnych prac manualnych oraz powiązanych z segregowaniem dokumentów.
Biznes, mężczyźni

Na temat rozwoju coachingu oraz consultingu

Właściciele firm, którzy pragną podnieść rangę swej firmy oraz wzbudzić po raz kolejny motywację u swych pracowników, muszą zastanowić się nad ofertą taką jak coaching. Takie wspieranie osób zatrudnionych ma sporo plusów, więc jest to bardzo rekomendowane. Sporo przedsiębiorstw wskazuje tę formę motywowania, bo efekty są świetne. Kooperacja zespołu, odzyskanie sporych pokładów wspólnej energii oraz imponująca efektywność. Rekomendowane jest w szczególności czerpanie ze sprawdzonych usług.
spotkanie

Mastermind, czyli burza mózgów

Mówi się, że co dwie głowy to nie jedna. I dobrze się mówi, bo właśnie to oto powiedzenie stało się ideą szalenie modnej dziś burzy mózgów, czyli Mastermind.
NO WOMEN NO ART

No Women No Art po raz drugi

No Women No Art to całoroczna inicjatywa promująca kobiety w sztuce i w kulturze.

Fotoreportaż: wystawa haftu artystycznego w Giszowieckim Centrum Kultury w Katowicach

Wystawa haftu artystycznego Haliny Kwiatkowskiej i Teresy Orłowskiej.
moda

Modna Łódź

Polska moda powraca do łódzkich fabryk - za dwa miesiące startuje już piąta edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland, tym razem w zupełnie nowej wyjątkowej lokalizacji.

Kolejna edycja FashionPhilosophy odbędzie się w dniach 26-30 października 2011 r. w Łodzi. Tym razem pokazy Alei Projektantów i OFF Out Of Schedule oraz Showroom zlokalizowano w jednym miejscu, na terenie Kompleksu Centrum Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz w przyległych namiotach Miasteczka Fashion Week mieszczących się przy ul Tymienieckiego 22/24 w Łodzi.