Menu strony

Fotoreportaż: wystawa haftu artystycznego w Giszowieckim Centrum Kultury w Katowicach

Wystawa haftu artystycznego Haliny Kwiatkowskiej i Teresy Orłowskiej.

Boni: zbiórki publiczne nowocześniejsze

Jest nadzieja, że już wkrótce zbiórki publiczne będzie można przeprowadzać jednym kliknięciem albo esemesem – umożliwiającą to poprawkę wniósł do sejmowej podkomisji nadzwyczajnej, która rozpatruje rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.
samolot

Ważny bilet a brak miejsca w samolocie - co robić?

Kiedyś usłyszałam legendę, iż linie lotnicze nie do końca są uczciwe wobec swoich klientów. Kuzyn twierdził, że niektóre linie oferują w sprzedaży więcej biletów niż jest miejscówek w samolocie. Sądziłam, iż kogoś poniosła wyobraźnia. Do momentu, jak mi samej wydarzyła się właśnie taka sytuacja.
w biurze

Oprogramowanie SAP jako największy i najdłużej obecny na rynku system informatyczny

System SAP to niemały i najdłużej będący na rynku zintegrowany system informatyczny skierowany do efektywnego wsparcia zarządzania firmą. Rozwiązania SAP jest najczęściej obierany systemem informatycznym przez przedsiębiorstwa na kuli ziemskiej, a także w naszym państwie.

Ten ważny dzień - gdzie odszukać fotografa

Zawarcie małżeństwa jest wyjątkowym momentem dla każdego człowieka. Dlatego z dniem ślubu związanych jest sporo zwyczajów, obrządków i tradycji. Ceremonia zawarcia małżeństwa, szczególnie gdy ma miejsce w kościele, jest zwłaszcza podniosła. Obowiązują odpowiednie stroje dla młodych oraz dla zaproszonych. Najbardziej rzucającym się w oczy fragmentem jest z pewnością biała suknia ślubna panny młodej, w większości przypadków wyposażona w welon. Aktualnie wszelkie działania w dniu ślubu są często nagrywane, właściwie zawsze wykonywane są zdjęcia.

Pył wulkaniczny nie wpływa na bezpieczeństwo lotów

17 kwietnia 2010]]
Testy niemieckich i holenderskich linii lotniczych nie wykazały, by unoszący się pył wulkaniczny stanowił zagrożenie dla lotów. Do tej pory żaden samolot nie został uszkodzony podczas prób.

Minister Michał Boni przedstawił projekt ustawy o zmianie systemu emerytalnego

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odbył się briefing prasowy w związku z zakończeniem prac nad projektem stawy o zmianie niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń społecznych.

Microsoft zwolni 15 tys. pracowników

Pracownicy Microsoftu zostali poinformowani, że firma jest zmuszona do redukcji zatrudnienia. 15 stycznia 2009 roku korporacja wręczy wypowiedzenia około 15 tys. pracowników. To prawie 17% całej kadry - firma zatrudnia około 90 tys. osób na całym świecie. Jeżeli dojdzie to tak masowych zwolnień, to będzie to największa redukcja zatrudnienia w historii Microsoftu.

Łódź: ma powstać miejski program bezpieczeństwa ruchu drogowego

W Łodzi może powstać Miejski Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, projekt uchwały w sprawie jego opracowania złoży na pierwszej po wakacyjnej przerwie sesji Rady Miejskiej, jej przewodniczący - Tomasz Kacprzak.