Menu strony
wycieraczki

Pióra do wycieraczek to niejednokrotnie lekceważony detal użytkowy auta

Wycieraczki do samochodu wykonują ogromną robotę i są niezwykle kluczowe dla zapewnienia ochrony kierowcy. To na nich spoczywa ciężar zapewnienia nam dobrej widzialności w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Jednakowoż, jak każdy fragment auta, wycieraczki do samochodu z biegiem czasu się zużywają i powinno się je wymienić.

Kentucky i Minnesota zniosły moratorium na budowę elektrowni jądrowych

Dwa amerykańskie stany, Kentucky i Minnesota, zniosły wieloletnie moratorium na budowę nowych bloków elektrowni jądrowych. Decyzję podjęły senaty stanowe.

Katowice: happening Dzień Dziecka Zadłużonego

1 czerwca 2012 o godzinie 15:00 w Katowicach na ulicy Stawowej odbędzie się happening pod hasłem Dzień Dziecka Zadłużonego organizowany przez Kongres Nowej Prawicy.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę reformującą system emerytalny

W czwartek prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń społecznych. Przepisy ograniczające wysokość składki przekazywanej do Otwartych Funduszy Emerytalnych z obecnych 7,3 do 2,3 wejdą w życie 1 maja 2011.

II Rajd Pojazdów Zabytkowych „Stare jak nowe” 2009

29 sierpnia 2009 roku w Warszawie odbył się II Rajd Pojazdów Zabytkowych „Stare jak nowe”.
transport ciężarówką

Translokacja głównym czynnikiem w handlu

Nie od dziś wiemy, że jednym z najważniejszych filarów gospodarki jest handel. To dzięki handlarzom realny jest szybszy rozwój gospodarki. Nie przez przypadek jednym z istotniejszych wskaźników gospodarczych jest saldo wymiany handlowej z zagranicą, a więc różnica między eksportem a importem artykułów jak też usług. Rzecz jasna pomyślne dla państwa będzie jeżeli eksport nieco przeważa import.
odliczenia

Dział kadr w firmie – z jakiego względu jego sprawne funkcjonowanie posiada dzisiaj tak duże znaczenie?

Każdy przedsiębiorca musi posiadać świadomość tego, że każdy dział w firmie ma identyczne znaczenie dla jej sukcesu, toteż nie należy lekceważyć żadnego obszaru działalności. Przykładem jest chociażby dział kadr oraz HR, który zajmuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi. W gestii tego rodzaju sektorów przedsiębiorstwu leży ponadto przygotowywanie wszelkiego rodzaju rozliczeń, jak zus odliczenia.

Imagine Cup - finały konkursu informatycznego dla studentów

W ciągu dwóch tygodni poznamy zwycięzców konkursu Imagine Cup organizowanego przez firmę Microsoft. Jest to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. W tym roku jego hasłem przewodnim było: „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”.
przykładowa strona internetowa

Szukasz pracy? Może dobrym rozwiązaniem będzie wyjazd za granicę?

W dzisiejszych czasach w kraju coraz więcej osób ma problemy ze znalezieniem dobrej pracy. Jeśli Ty także stajesz przed takim dylematem, wtedy na pewno całkiem na serio powinieneś rozważyć wyjazd za granicę, co może być naprawdę niezłym rozwiązaniem.
Szukasz pracy? Może dobrym rozwiązaniem będzie wyjazd za granicę?

Jeżeli chcesz nieźle zarabiać, a równocześnie mieć blisko do domu, wtedy na pewno jednym z najlepszych rozwiązań będzie podjęcie pracy w Niemczech.
zespół aktuariuszy

Odprawy na emeryturę, oferta biura aktuarialnego

Wiele ludzi nie może wręcz się doczekać, gdy nastąpi moment, kiedy będą mogły iść na upragnioną emeryturę. Ale są również takie osoby, którym wcale do tego wieku się nie śpieszy. Wszystko jest zależne od konkretnej osoby, od jej życiowej sytuacji. Jednak, kiedy już ten czas przyjdzie warto wziąć pod uwagę, że poza samymi emeryturami istnieją jeszcze odprawy emerytalne. Co to są, te odprawy emerytalne?