Menu strony
Odlewy

Jak wykorzystywane są odlewy?

Czy zastanawiało was kiedyś czym zajmuje się branża odlewnicza i w jaki sposób tak naprawdę używane są różnego typu odlewy? Pewnie nie. Jest to odnoga produkcji przemysłowej, o której nie słyszy się specjalnie często. Dlatego też wielu ludzi nie wie, że bez niej inne by nie mogły działać. Odlewnie zaopatrują przemysł maszynowy, stoczniowy, motoryzacyjny. Nawet artykuły gospodarstwa domowego projektuje się wykorzystując odlewy.

SMS skasuje dane zapisane w skradzionym lub zgubionym smartfonie

Rozwiązanie opracowane przez inżynierów Kroll Ontrack poprzez wysyłanie SMS-a, pozwala na wykasowanie danych zapisanych w skradzionym lub zgubionym smartfonie (urządzeniu, które łączy funkcję telefonu komórkowego, poczty e-mail, przeglądarki www oraz GPS-u). Dane kasowane są bezpowrotnie, bez szans na odzyskanie nawet w profesjonalnym laboratorium.

Limity emisji CO2 dla Polski i Estonii będą większe

W środę unijny Sąd Pierwszej Instancji w Luksemburgu anulował werdykt Komisji Europejskiej z 2007 r. dotyczący krajowych limitów emisji gazów cieplarnianych dla Polski i Estonii na lata 2008-2012.

Kredyty konsolidacyjne w SKOK

Jeśli posiadasz dużo kredytów z których kwotą rat sobie nie dajesz rady lub pomału przestajesz, warto abyś poznał kredyt konsolidacyjny SKOK. Oferta jakim jest kredyt konsolidacyjny SKOK jest Twoją ostatnią "deską ratunku". W poniższej części postu opowiem Ci czym szczegółowo jest w SKOK kredyt konsolidacyjny i na czym on polega.

PSL o projekcie ustawy ws. parabanków

Krzysztof Kosiński i Jan Bury z Polskiego Stronnictwa Ludowego na konferencji prasowej w Sejmie 17 października 2012 roku przedstawili projekt ustawy tejże partiio zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym.
Księgowość, finanse

Ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania przedsiębiorstwa bardzo ważne jest to, jaki wpływ może wywierać dany proces na stan środków finansowych firmy. W zależności od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób oraz na wielu etapach. Istnieje mnóstwo rozmaitych metod na kalkulację dostępnych kwot i wyliczanie finalnego i niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od managementu firmy zależne jest to, metoda zostanie wprowadzona w życie.
Oszczędzanie, pieniądze

Gdzie opłaca się oszczędzać, gdy maleją zyski z lokat?

Warunki oferowanych obecnie lokat coraz częściej rozczarowują klientów. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że przeciętne oprocentowanie w przypadku okresu 3-miesięcznego to już tylko 3,64%.
Zakupy zza granicy

Aukcje elektroniczne możliwością na spore zyski.

Pogłębiający się kryzys ekonomiczny i coraz trudniejsza konkurencja na rynku wymuszają na firmach znalezienia nowych rozwiązań. W dzisiejszych czasach firmy muszą znajdować nie tylko nabywców na swoje produkty czy usługi, ale także bardziej opłacalnych dostawców czy partnerów biznesowych, którzy dzięki pośrednictwu pomogą dotrzeć do rozległej grona klientów.

Boni o ustawie o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne

- Gotowe są założenia. Wysyłamy je resortom i partnerom społecznym. Te założenia są pierwszym krokiem do zmiany przepisów, tak by uprościły i zmieniały relację między obywatelem, podmiotami gospodarczymi a urzędami – powiedział Michał Boni 10 sierpnia w TVN CNBC.

Łódź: nowe stojaki na rowery

W Łodzi Zarząd Dróg i Transportu rozpoczął stawianie nowej partii stojaków na rowery.