Menu strony

Boni: zbiórki publiczne nowocześniejsze

Jest nadzieja, że już wkrótce zbiórki publiczne będzie można przeprowadzać jednym kliknięciem albo esemesem – umożliwiającą to poprawkę wniósł do sejmowej podkomisji nadzwyczajnej, która rozpatruje rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

PC64 czyli powrót legendarnego Commodore 64

Amerykańska firma Commodore USA zapowiedziała nowy mikrokomputer Commodore PC64 - rozbudowaną wersję legendarnego Commodore 64 w oryginalnej obudowie z nowymi podzespołami czyli parafrazując "w starym ciele nowy duch".
Praca, biznesmen

Organizacja imprez integracyjnych – świetne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa.

Obecnie coraz więcej korporacji zwraca uwagę na rozmaite kwestie. W odpowiedzi na ich różnorakie upodobania, swoją ofertę przygotowało również mnóstwo innych firm. Na przykład wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google takie hasło jak wyjazdy firmowe, by stwierdzić jak mnóstwo możliwości pomocy mamy.
Oszczędzanie, pieniądze

Finansowy portret Polki

Kobiety coraz częściej sprawują kontrolę nad domowym budżetem, planują terminowego spłacania kredytu czy też zaciągniętych pożyczek. Jednak pomimo rozsądku, nieraz zdarza się im żyć „od pierwszego do pierwszego”. Jakie są tego powody oraz jak temu zaradzić?

Chandra ma 10 lat

poczas misji STS-93 dnia 23 lipca 1999 roku]]

Chiny rozpoczynają budowę nuklearnego parku przemysłowego

Chińska Republika Ludowa finalizuje plany budowy pierwszego parku naukowo-przemysłowego mającego wesprzeć szybko rozwijającą sie energetykę jądrową w tym kraju. "Nuklearne miasteczko" ma powstać koło Haiyan, w prowincji Zhejiang. Na jego budowę Państwo Środka ma wydać 175 miliardów USD w ciągu 10 lat.

Outsourcing księgowości, czyli przydatne usługi

Firmy chętnie oddają obsługę działu rachunkowości zewnętrznym firmom. Pozwala to głównie minimalizacja kosztów. Dlaczego powinniśmy korzystać z oferty firm z zewnątrz?
Księgowość

Po co nam audyt finansowy?

Kiedy prowadzimy własną firmę na pewno znane jest nam pojęcie audytu finansowego. Wiele osób odczuwa niepokój na samo wspomnienie o audycie i uznaje go za następną trudną, konieczną kontrolę. Audytor staje się okropnym urzędasem czekającym na najmniejsze nawet potknięcie finansowe przedsiębiorstwa tylko dlatego żeby móc je wykazać i wyciągnąć konsekwencje. To błąd. Audyt finansowy to odpowiedni zestaw procedur i działań sprawdzających, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest zrobione prawidłowo i czy nie ma istotnych rozbieżności pomiędzy stanem rzeczywistym a tym ze sprawozdania.
Szara strefa

W jakim celu robi się o kontrolę ?

Burzliwy okres krachu gospodarczego może zniszczyć dużo pozornie dynamicznych działalności. Kluczowe jest rzecz jasna zwykłe szczęście, ale nie należy zapominać także o bezbłędności w finansach. Często przeoczenia w prowadzeniu ksiąg mogą sprawić, że działalność wpada w problemy na rynku.