Menu strony
apartamenowiec

Nadzór nad budowlami na podstawie istniejących aktów prawa - co warto wiedzieć?

Budowa mieszkania czy wieżowca łączy się z wieloma procedurami. Jednym z nich są nadzory budowlane Wrocław. Wydaje się, że wiele osób wie, co to jest nadzór budowlany, ale czy aby na pewno? Mianowicie nadzorem budowlanym określamy inspekcję i nadzór nad sprawami budowlanymi wedle przepisów prawa budowlanego. W przypadku budowy obiektu nadzory budowlane Wrocław weryfikują czy budynek został wybudowany zgodnie z planem zagospodarowania obszaru oraz budowlano - architektonicznym. Do tych kwalifikacji włączyć należy kontrolę wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. Wymieniona kontrola jest zupełnie darmowa i tworzona jest na prośbę zainteresowanego.
Rozliczenie podatku PIT

Jak nie dać się okraść fiskusowi

Początek roku to dla każdego z nas czas rozliczenia z fiskusem. Chyba nikt z nas nie przepada za żmudnym wypełnianiem pitów a chyba nikomu nie uśmiecha się oddawanie ogromnej części naszych dochodów państwu. Mówi się, że w życiu są tylko 2 pewne rzeczy: śmierć i podatki... Jest jednak kilka sposobów na uniknięcie płacenia zabójczych podatków. Bardzo istotna jest tu dogłębna znajomość obowiązujących przepisów. Celem tego artykułu jest przybliżenie niektórych zagadnień z dziedziny prawa podatkowego.
Śmieci

Czy zużyte opakowania ze szkła to utrapienie?

Jeszcze sto lat temu spora część kuli ziemskiej nie rozpoznawała terminu - śmieci. Opakowania produkowane były na bazie ekologicznych materiałów a niepotrzebne, dosyć szybko ulegały degradacji przez środowisko.
kasa

Kasy fiskalne pojawiają się w większości firm usługowych

Właściwe rozliczanie się z urzędami jest ważne.Jeśli zarabiamy, powinniśmy w odpowiedni sposób rozliczać się z tych zarobków, tak by właściwe urzędy dobrze wiedziały, jak wiele zarobiliśmy, ile od tego podatku powinniśmy zapłacić.
Rozliczenia PIT przez internet

Ważne informacje, jakie są w stanie być wspierające dla ciebie i twojego biznesu. Sprawdź i dowiedz się czegoś nowego

Nadciąga ważny czas dla każdego pracownika – roczne rozliczenie. Co powinniśmy o tym wiedzieć, jak wykonać odliczenia od podatku dla własnych celów? Jakie mamy odliczenia od podatku? Co to
jest pit 4 r? Równocześnie należy przyglądać się innym finansowym instrumentom, które pomogą każdej firmie. Jesteś przedsiębiorcą, co więc wiesz w zakresie dodatkowego finansowania dla firm?
faktury papierowe

Poprawnie działający program specjalnie do faktur

Kiedy mamy firmę szukamy udogodnień, które doprowadzą do tego, że niektóre działania będą prostsze. M.in., z tego powodu korzystamy z system do fakturowania. Systemy tego typ dają możliwość w szybki sposób zadbać o wszystkie aspekty papierkowej roboty związanej sprzedażą towarów i usług. Dzięki temu systemowi nie będziemy mieli większych kłopotów z wystawieniem jakiejkolwiek faktury, czy przy rozpisywaniu dokumentów magazynowych. Wiadomo, że trzeba się najpierw w tego typu program do fakturowania zaopatrzyć i go zainstalować na właściwych urządzeniach.
finanse

Czarna Lista Dłużników - wyjaśniamy o jakie rzeczy w tym wszystkim chodzi

Windykacja literalnie oznacza dochodzenie roszczeń, ochronę konieczną, a nieraz zemstę. Już za czasów Cesarstwa Rzymskiego działała instytucja prawna, której zadaniem było dążenie do odzyskania rzeczy ,która znajdowała się w posiadaniu postaci do tego nieupoważnionej. Otrzymywaniem, przechowywaniem i ujawnianiem informacji i danych osobowych oraz ekonomicznych zajmuje się Rejestr Dłużników, znany powszechnie jako Czarna Lista Dłużników.
twoja firma

Każdy uwielbia się czuć bezpieczny

Gdy posiadamy firmę, to chcemy mieć pewność, iż jest ona bezpieczna, iż nikt niepowołany nie dobierze się na jej teren, a co się z tym wiąże, że nie zrobi szkód na naszym mieniu. Tymczasem w marketach właściciele chcą posiadać gwarancję, że klienci zapłacą za wszystko co wybiorą oraz że nie będzie u nich najmniejszych kradzieży. Właśnie dlatego coraz częściej zatrudniana jest ochrona.
Pracownicy

ZUS instytucja, która jest potrzebna do obsługi przedsiębiorstwom oraz obywatelom

Gdy zakładamy firmę, powinniśmy liczyć się z wieloma różnymi sprawami, które będziemy musieli ogarnąć. Niestety nie za każdym razem mamy tego świadomość. Bywa, że zupełnie nie wiemy, za co się zabrać. Tak, więc dobrze albo podyskutować z człowiekiem, który sam posiada firmę, by pomógł nam na początku lub pójść do biura księgowego, gdzie dobrze wiedzą, jak wszystko zrobić.
cmentarz

Czy biznes pogrzebowy jest porządnym pomysłem na działalność gospodarczą?

W światowej gospodarce co jakiś czas następuje zastój. Tak to już jest, że po czasie rozkwitu przychodzi dotkliwy czas dla przedsiębiorczości. Przedsiębiorstwa padają, mieszkańcy tracą etaty. Toteż nim podejmie się decyzję o założeniu własnej firmy, to powinno się się porządnie zastanowić. Nie każda specjalność jest teraz dochodowa. Tym bardziej problem mogą mieć ci fachowcy, którzy zajmują się kamieniarstwem.