Menu strony

Grecy strajkują przeciwko planom oszczędnościowym rządu.

W Grecji trwa seria protestów pracowników sektora publicznego przeciwko planom oszczędnościowym greckiego rządu.
Pieniądze, monety

Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu – czy to się opłaca?

Aktualnie oprocentowanie rat kredytów hipotecznych znalazło się na najniższych poziomach w historii. Cieszą się z tego zarówno kredytobiorcy spłacający niższe raty, jak i deweloperzy wypatrujący nowych klientów na wybudowane mieszkania.

Zamieszki w Peru

'''5 czerwca w Peru rozpoczęły się demonstracje przeciwko wdrożeniu nowego prawa, które ma umożliwić wydobycie przez korporacje międzynarodowe paliw kopalnych na terenie peruwiańskiej Amazonii. Peruwiańska część Amazonii ma powierzchnię 824 tysięcy kilometrów kwadratowych co stanowi 11% największego zespołu tropikalnych lasów deszczowych na świecie. Jak twierdzą działacze środowiskowi strefa ta jest zagrożona przez nowe prawo administracji lasów i dzikiej przyrody.

Konferencja Wikimedia Polska 2010

W dniach 27-28 marca 2010 w Warszawie odbyła się już po raz piąty Konferencja Wikimedia Polska organizowana przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Miała ona na celu wymianę doświadczeń użytkowników biorących udział w tworzeniu projektów Wikimedia oraz osób związanych z problematyką wolnego oprogramowania, dostępu do wiedzy w tworzącym się społeczeństwie informacyjnym jak i twórców działających na polu wolnej kultury.
Gazeta.ie

Podatki i bezrobocie w Irlandii

Jeżeli pragniesz zacząć robotę w Irlandii, poniższy krótki artykuł z pewnością będzie dla ciebie przydatny. Przeczytaj zatem go starannie i ruszaj na sławetne Cliffs of Moher i Dublin!
Pieniądze, Euro

Jak zwiększyć swoją wiarygodność dla banku?

„Dobry zwyczaj – nie pożyczaj!”. To stare porzekadło traci na aktualności w obliczu starania się o własne mieszkanie. Niewiele osób posiada bowiem wystarczającą ilość środków na zakup nieruchomości. Jak stać się dla banku partnerem godnym zaufania i zwiększyć swoje szanse na kredyt?

Płock: katastrofa lotnicza na V Pikniku Lotniczym

W sobotę 18 czerwca 2011 podczas V Pikniku Lotniczego w Płocku rozbił się samolot Christen Eagle II N54CE, a jego pilot Marek Szufa po akcji ratunkowej zmarł w szpitalu.

Czy lotnisku w Modlinie grozi upadłość?

Zostały wykonane prace naprawcze nawierzchni dwóch pasów startowych na podwarszawskim lotnisku w Modlinie. Wybudowane za 400 mln zł lotnisko w Modlinie zostało 23 grudnia decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego zamknięte dla samolotów pasażerskich ponieważ na betonowych pasach pojawiły się dziury w nawierzchni, a odłamki betonu mogły niszczyć silniki lądujących samolotów.

Areva dementuje informacje o kolejnych opóźnieniach Olkiluoto

Francuska Areva zaprzeczyła informacjom, jakoby budowa trzeciego bloku fińskiej elektrowni jądrowej Olkiluoto miała doznać kolejnych opóźnień. Budowa ma się zakończyć w czwartym kwartale 2012 roku załadowaniem paliwa.
Oszczędzanie, pieniądze

Jak ochronić oszczędności przed inflacją?

Wielu Polaków wzrost cen zauważa tylko podczas zakupów. Zupełnie zapominamy jednak o istnieniu inflacji korzystając z produktów finansowych. Nierzadko trzymamy swoje oszczędności na nieoprocentowanych rachunkach bieżących czy niskooprocentowanych lokatach.