Menu strony
rzecznicy patentowi a prawa autorskie i znaki towarowe

Ochrona praw autorskich

Rozrost techniki jest znakiem obecnych dni. Temu, że rodzą się setki nowatorskich wynalazków miesięcznie, a część spośród nich powoduje czasem rewolucję w ludzkim życiu, zawdzięczamy fakt, że mamy możliwość spędzać czas komfortowo, bez zagrożeń i wielokrotnie szybciej załatwiać sprawy, które wiele lat temu kazały poświęcać dużo większego wysiłku. Cofnijmy się do lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku – fakt, że były telefony, to już stanowiło sukces, ale dojrzali pamiętają, że dostęp do telefonów i tak był ograniczony, a każda ważna transakcja, większe zakupy i pozostałe ważne tematy potrzebowały najczęściej większości dnia lub podróży nawet do innej miejscowości. Przypominając sobie wysyłanie poczty – cóż, nadanie maila wymaga dzisiaj kilka minut, a w tamtych latach wysłanie listu wiązało się z wycieczką na pocztę, odstaniem pewnego czasu w kolejce, a potem długim i nerwowym oczekiwaniem na odpowiedź odbiorcy.
Łazienki II Resort Medical &SPA w Ciechocinku

Wynajem sal szkoleniowych - fachowe oraz ciekawe szkolenia w Ciechocinku

Jeżeli chcesz zrealizować szkolenie, przykładowo dla pracowników pracujących w Twojej firmie, to na pewno musisz znaleźć właściwą salę szkoleniową. Teraz niemało firm proponuje wynajem sal szkoleniowych, dlatego zapewne nie będziesz mieć większych kłopotów z odkryciem odpowiedniej sali szkoleniowej.
zakupy

Zakupy grupowe – wszystkie usługi w jednym miejscu

Moda na zakupy w grupie zapanowała na dobre. Nie wszyscy Polacy są do nich przekonani, ale ciągle rośnie ich popularność. Myślisz, jak zabrać się do tańszych zakupów w towarzystwie?

Łódź: ma powstać miejski program bezpieczeństwa ruchu drogowego

W Łodzi może powstać Miejski Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, projekt uchwały w sprawie jego opracowania złoży na pierwszej po wakacyjnej przerwie sesji Rady Miejskiej, jej przewodniczący - Tomasz Kacprzak.
Kontenery

Skuteczny transport międzynarodowy

System taki jak spedycja międzynarodowa to realizowanie przewozu towaru w jak najbardziej korzystny dla obu stron sposób. Opisać można dwa typy, jakie spedycja rozróżnia, czyli: spedycja handlowa i spedycja czynnościowa. Różnią się one tym, że pierwsza wspomniana spedycja sprowadza się do różnych praw własności towaru od rozpoczęcia wykonywania usługi jego sprzedaży. Następna specyfikacja – spedycja czynnościowa – polega na wypełnianiu roli przewoźnika, który w tym przypadku jest reprezentantem struktur podażowych wśród usług transportowych na rynku.
czyty olej napędowy

Planujesz otworzyć stację benzynową? Powinieneś wystarać się o dobre zbiorniki!

Wzmożony ruch samochodowy i coraz większa dostępność do wozów sprawia, że wzrasta też popyt na usługi związane z dostarczaniem benzyny oraz innych artykułów potrzebnych przy konserwacji auta. Stacja paliw może okazać się ciekawą propozycją intratnego biznesu.
Dyplom

W jaki sposób wyłonić jednostkę przeprowadzkową?

W jaki sposób odszukać najlepszą dla siebie firmę, jaka w swych usługach ma przenosiny?

Warszawa: pożar w elektrociepłowni Siekierki

W największej w Polsce elektrociepłowni Siekierki w Warszawie wybuchł pożar zbiorniku z olejem przy jednej z turbin. 3 osoby są ranne - dwóch strażaków i pracownik elektrociepłowni. Ok. 11:45 pożar ugaszono.
widok na chiny

Jakie produkty przywozimy z Państwa Środka?

Niezwykle niskie koszty produkowania sprawiają, że towar sprowadzany z Chin możemy napotkać na całym świecie, artykuły wyprodukowane w tym kraju są niezwykle tanie. Do tego Chińczycy produkują niemal wszystko, liczba importerów zafascynowanych kupnem chińskich przedmiotów jest więc wielka także w Polsce.