Menu strony

Indie: pracownicy firmy Union Carbide uznani za winnych katastrofy z 1984 roku

Firma Union Carbide i siedmiu jej indyjskich pracowników winni są zaniedbań, które doprowadziły do jednej z największych katastrof w historii przemysłu - uznał indyjski sąd. W 1984 roku w Bhopalu doszło do uwolnienia do atmosfery 40 ton izocyjanianu metylu.

Czy kwantowa komunikacja satelitarna jest możliwa?

Magazyn Nature poinformował, że grupa chińskich naukowców dokonała teleportacji kwantowej przeprowadzonej na odległość 97 kilometrów. Tym samym chińczycy z uniwersytetu w Szanghaju pobili swój rekord z 2010 roku wynoszący zaledwie 16 km [1][2].
program PIT

Nie martw się zaległościami – rozlicz własny pit w 2016 roku i ze spokojem zajmij się tym, za czym faktycznie przepadasz

Odkładanie obowiązków na następne dni odnosi się do niejednego Polaka, ale przed niektórymi sprawami nie uciekniemy. Omijanie szerokim łukiem miejsc, w jakich trzeba rozliczyć swój pit jest niezmiernie popularne do czasu, aż wybija ostatnia godzina, aby to uczynić. Skutki obojętności oraz niedostarczenia rozliczenia podatkowego nie są przyjemne i zamiast o nich myśleć, lepiej skoncentrować się na swoim obowiązku oraz wreszcie mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel wie, że program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w sprawnym oraz efektywnym rozwiązaniu kłopotu. Bierzmy się w takim razie do działania.

Japonia: wyciek wody z elektrowni atomowej Onagawa

Po czwartkowym trzęsieniu ziemi doszło do wycieku wody chłodzącej w elektrowni atomowej Onagawa w północno-wschodniej Japonii. Przedstawiciele operatora elektrowni zapewniają, że dookoła elektrowni nie zarejestrowano zwiększonego poziomu promieniowania.
Podczas konferencji prasowej w piątek rano czasu japońskiego przedstawiciele firmy Tohoku Electric Power, która zarządza elektrownią atomową Onagawa poinformowali, że nastąpił wyciek wody ze zbiorników w których składowane jest zużyte paliwo jądrowe z dwóch reaktorów tej elektrowni.

Olsztyn: wernisaż fotografii z Wikiekspedycji 2012

W środę 28 listopada w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie obędzie się wernisaż wystawy fotografii z terenu Warmii i Mazur, wykonanych podczas Wikiekspedycji 2012.
mechanik

Z jakiego powodu w ostatnich latach francuskie marki pojazdów, typu Citroen czy Peugeot tracą zwolenników?

Coraz głośniej słychać głosy i wskazówki mówiące, że niech się pali, niech się wali, ale auta fabrykowane we Francji, trzeba omijać szerokim łukiem. Wszyscy zgodzą się z tym, że Francja ma ogrom wspaniałych i niepowtarzalnych przedmiotów, takich jak aromatyczne sery, wina o fenomenalnym zapachu i wykwintnym bukiecie smakowym. Jednak, czy faktycznie auta nie są mocną stroną potomków Napoleona Bonaparte i Ludwika XIV?
karty kredytowe

Kredyty to łatwa ścieżka do zadłużenia. Jeśli nie jesteś zmuszony – nigdy nie pożyczaj!

Dużo lepiej jest oszczędzać niż robić użytek z pomocy pieniężnej wielorakich instytucji proponujących szybką gotówkę na dany okres. Choć pożyczki nierzadko są nęcące, bo pozwalają zrealizować szybko konkretne plany, pieniądze z nich pozyskane zazwyczaj nie są godne ceny, jaką trzeba za nie zapłacić.
certyfikat

Szkolenia jako świeża branża na rynku – pieniądze i metody ich zarabiania.

Obecny rynek szkoleń bardzo silnie się rozwija, w niedługim czasie może zostać jedną z wiodących gałęzi biznesu. Kursy zawierają w sobie różne dziedziny wiedzy i umiejętności od przygotowywania posiłków po skomplikowane analizy statystyczne, znacząca jego częścią są też szkolenia z negocjacji oraz zarządzania projektami. Przyjrzyjmy się tym ostatnim.
podatki

Jedna z najpopularniejszych książek w temacie VAT-u.

Przedsiębiorstwa prowadzące interesy w Polsce mogą odliczać VAT z większej części zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy podatku tym obowiązuje tak zwana zasada samo deklarowania, czyli polegająca na tym, że podatnik osobiście oblicza i wpłaca do właściwego urzędu skarbowego wyliczony podatek VAT.

Konkurs Astrobot

Jeszcze do 15 marca 2013 roku uczniowie szkół gimanzjalnych mogą zgłaszać swoje pomysły na projekt kosmicznej misji badawczej, by wziąć udział w konkursie Astrobot.