Menu strony
Windykacja

Jak tanio odzyskać własne pieniądze od kontrahenta?

Niestety obecnie czasami zdarza się, że niektóre zakłady nie wypłacają pieniędzy za pracę swoim pracownikom albo nieuczciwi klienci nie regulują opłaty za nabyte przez siebie produkty lub za wykonane usługi. Kiedy prowadzisz swoją firmę i niejednokrotnie zdarzają Ci się takie niemiłe sytuacje, wtedy na pewno powinieneś pomyśleć o zakupieniu programu do windykacji długów. Jeżeli kiedykolwiek zatrudniałeś do rozwiązania swoich kłopotów komornika, wtedy na pewno dobrze wiesz, jak skuteczny jest to sposób w przypadku upartych dłużników.

Światowy Szczyt Społeczeństwa Informacyjnego 2012

W Genewie trwa do 18 maja 2012 r. Forum Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego. Polskę reprezentują wiceminister administracji i cyfryzacji Małgorzata Olszewska, prezes UKE Magdalena Gaj oraz przedstawiciele Stowarzyszenie Miasta w Internecie – partnera społecznego, autora jednego z prezentowanych projektów.

Wynajmowanie maszyn, które pozwoli konkretnej firmie uzyskać większe sukcesy na rynku.

Wynajmowanie urządzeń, jakie pozwoli danej firmie osiągnąć wyższe sukcesy w branży jest dla takich przedsiębiorstw dużą szansą, aby mogły one się rozwijać. Coraz więcej przedsiębiorstw oferuje tego typu możliwości, gdyż posiadają wiedzę o tym, iż na brak klientów nie będzie trzeba narzekać.

Stan prac MAC w pół roku od jego powstania

- Walczymy o to, żeby Komisja Europejska odblokowała nam pieniądze na wszystkie dobrze prowadzone projekty informatyczne - mówił Michał Boni przedstawiając stan prac Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w pół roku od jego powstania (MAC powstał 21 listopada 2011 r.).
Dokumenty

Archiwizacja różnych dokumentów w firmach, jak dobrze przygotować najlepsze pomieszczenie do tego celu.

Chyba każda firma generuje w czasie swojego działania sporo dokumentów. Dużą ich część trzeba przechowywać w papierowej formie, a zgodnie z przepisami czas ten musi wynosić nawet kilka lat. Z tego też powodu w każdej firmie powinno znajdować się pomieszczenie, w którym będzie się trzymać dokumenty, lecz także różnego rodzaju instrukcje obsługi, karty gwarancyjne i tym podobne papiery.

Boni: jak uwolnić zbiórki internetowe?

- Poproszę biuro legislacyjne Sejmu o wyjaśnienie, czy trzeba zmieniać ustawę o zbiórkach publicznych, żebym mógł zmienić rozporządzenie w tej sprawie z 2003 roku i wyłączyć z regulacji zbiórki prowadzone przez Internet. Jeśli sejmowi prawnicy uznają, że to nie jest konieczne, to będę zabiegał o wycofanie poprawki – powiedział w programie „Za, a nawet przeciw” w Trzecim Programie Polskiego Radia szef MAC Michał Boni.
Public Relations

Czym właściwie jest PR?

Branża reklamowa pojawiła się parę dziesięcioleci temu, dziś cieszy się największą popularnością. Mimo to wciąż wiedza zwykłych ludzi o tej dziedzinie jest niewystarczająca. Ludzie nie orientują się, czym tak w zasadzie zajmuje się agencja public relations. Wielu utożsamia pojęcie piaru z klasyczną reklamą, albo, co jest straszne, z propagandą.
Studenci w sali wykładowej

Które kierunki studiów są dziś szczególnie warte uwagi? Umiejętności, które są doceniane przez pracodawców.

Jak wiadomo, studia zapewniają nam szansę rozwoju a także otrzymania wymarzonej pracy. Chociaż możemy wyróżnić mnóstwo dziedzin, jakie wymagają wykształcenia wyższego, należy zastanowić się, które kierunki warto studiować szczególnie. Razem rozwijającą się integracją europejską na aktualnym rynku pracy kształtuje się ogromne zapotrzebowanie na osoby, jakie dobrze władają językami obcymi.

Ustawa o działach administracji rządowej przegłosowana przez Senat

Nowelizacja ustawy o działach administracji rządowej została przegłosowana przez Senat i czeka na podpis Prezydenta (który ma na to 30 dni). Ostatecznie doprecyzowuje ona kompetencje MAC. Poniżej przedstawiamy skrótowo najważniejsze obszary działalności MAC, zaznaczając te wynikające z nowelizacji Ustawy o działach.

Harcerska Warta Honorowa przy trumnach pary prezydenckiej

15 kwietnia jest 5 dniem służby harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. Tego dnia w godz. 20:30–21:00 władze ZHP pełniły Harcerską Wartę Honorową przy trumnach Prezydenta RP i jego małżonki. Rozpoczęła się także Warta Honorowa przy trumnie harcmistrza Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie. Dziś służbami porządkowymi i medycznymi dowodzi Związek Harcerstwa Polskiego.