Menu strony
mechanik

Z jakiego powodu w ostatnich latach francuskie marki pojazdów, typu Citroen czy Peugeot tracą zwolenników?

Coraz głośniej słychać głosy i porady mówiące, że niech się pali, niech się wali, ale auta wytwarzane we Francji, należy omijać szerokim łukiem. Wszyscy zgodzą się z tym, że Francja ma ogrom wspaniałych i niepowtarzalnych rzeczy, takich jak smakowite sery, wina o cudownym zapachu i bogatym bukiecie smakowym. Jednakże, czy faktycznie samochody nie są dobrą stroną spadkobierców Napoleona Bonaparte i Joanny D’arc?
wywóz odpadów

Dzisiejszy kontener na odpady jako spełnienie bieżących potrzeb rynku.

Jak wiemy, dzien w dzień wytwarzamy przeogromne wręcz ilości odamiennego rodzaju śmieci, co domaga się częstego korzystania z podstawowych koszy. Wynajem kontenerów Wrocław może być niezłym wyjsciem, jeśli chodzi o nasze kosze (gdzieś jesteśmy zobowiązani wyrzucić nasze śmieci). Oczywiście jeżeli mają być w pełni konstruktywne, muszą mieć bardzo duży dostęp, nieproblematyczne opróżnianie i czyszczenie
.

Dakar 2009: pierwszy szybki odcinek

Sobotnim (3 I) świtem zawodnicy Orlen Teamu wyruszą do etapu
inaugurującego Rajd Dakar 2009. Pierwsi na trasie pojawią się
motocykliści. Jacek Czachor wystartuje o 5:16, Marek Dąbrowski 14 minut
po kapitanie Orlen Teamu, a debiutant Jakub Przygoński później o
kolejne 11 minut. Samochodowa załoga Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc
Fortin pojedzie o 7:45.
Pierwszy etap z Buenos Aires do Santa Rosa de la Pampa to 733km z czego 371 km stanowi odcinek specjalny.

Pracownik - prawa i obowiązki

Przyjęcie do pracy nowej osoby powinno odbywać się na podstawie umowy. Zależnie od pracy jaką się podejmuje,wyróżnia się inne typy umów. W większości przypadków mowa tu o umowie o prace. Dzięki temu pracownik ma wszystkie świadczenia oraz płatny urlop. Dodatkowo termin, w którym osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim także jest płatny, a niekiedy możliwy jest jeszcze zasiłek chorobowy. Taki charakter obowiązku można podzielić na dwa typy.
pieniądze i karty kredytowe

Co warto wiedzieć zanim jeszcze udamy się do banku?

Wszelkie banki zdecydowanie nie są fajnymi firmami - oczywiście dbają o swój wizerunek, najczęściej pracownicy są sympatyczni, najzupełniej inni, niż typowy urzędnik. Jednakże to wyłącznie miła otoczka! Fakty są takie, że jeśli nie chcemy po podpisaniu umowy z jednym bankiem bardzo żałować swojej decyzji, uskarżać się na los, musimy do tego wszystkiego podejść bardzo profesjonalnie. Sorry, no tak jest. Taki mamy klimat.
pieniądz

Czy zainteresują nas pożyczki pod zastaw?

Czy niespodziewanie będą nam potrzebne pieniądze? Nawet jeśli staramy się funkcjonować mądrze oraz nie zdawać ponad stan, to ma szansę się okazać, że zjawi się sytuacja, w której tych pieniędzy będziemy nagle potrzebować bardzo wiele i rozpoczniemy się namyślać skąd je uzyskać. Oczywiście mamy szansę tutaj korzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów, lecz co wykonać, kiedy banki nie będą chciały nam ich udzielić, gdyż nie będziemy spełniać ich surowych warunków?
Public Relations

Czym właściwie jest PR?

Branża marketingowa powstała kilka dekad temu, teraz cieszy się największą popularnością. Mimo to jeszcze wiedza zwyczajnych ludzi o tej materii jest niewystarczająca. Ludzie nie wiedzą, czym tak w zasadzie para się agencja public relations. Wielu utożsamia pojęcie public relations z klasyczną reklamą, bądź, co jest straszne, z propagandą.

Uzbekistan: 2 miliony dzieci zmuszanych do pracy wg Międzynarodowej Organizacji Pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) donosi o milionach dzieci zmuszanych do niebezpiecznej pracy na polach bawełny w Uzbekistanie. Związki zawodowe szacują, że w roku 2010 około 2 milionów dzieci, w wieku od 10 do 16 lat było zmuszanych do niebezpiecznej pracy w szkodliwych warunkach, z koniecznością podnoszenia ciężarów i w otoczeniu oparów pestycydów.

Warszawa: Mitsubishi iMiEV w Polsce

W Warszawie 1 września 2009 został zaprezentowany pierwszy seryjnie produkowany samochód elektryczny Mitsubishi iMiEV.
formularz

Program PIT – rozwiązanie, które da nam szansę na zaoszczędzenie bardzo dużych ilości czasu

PIT to słowo, które dla wielu osób wraca podobnie jak bumerang jako jeden z najmniej interesujących obowiązków, z którym mamy obowiązek się zmagać. Dokument ten jest bowiem podsumowaniem działalności zarobkowej każdego człowieka oraz przeprowadzeniem odpowiednich obliczeń dla identyfikacji podatkowej. Wprawdzie każdy formularz jest opatrzony odpowiednim komentarzem, jednakże w pierwszej kolejności dla osób w starszym wieku uzupełnianie PIT-ów jawi się jako coś bardzo trudnego. To przyczynia się do tego, że chcąc wyjść naprzeciw tego typu osobom na rynku pojawiło się mnóstwo takich rozwiązań jak przykładowo program PIT, dzięki którym mamy możliwość się wspomóc komputerem w uzupełnianiu mającej miejsce co 365 dni deklaracji.