Menu strony
skąpiec logo

Kupuj przez internet i płać mniej

31 października obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. Serwis porównujący ceny Skąpiec.pl postanowił przyjrzeć się sposobom oszczędzania podczas robienia zakupów w Internecie.

Na lata 2010-2029 planuje się wystrzelenie ponad 2200 statków kosmicznych

Amerykańska firma konsultingowa branży aeronautycznej, Teal Group, przewiduje, że w latach 2010-2029 w kosmos zostanie wyniesionych 2229 ładunków użytecznych. Liczbę taką zawarła w nowej wersji swojego przeglądu Worldwide Mission Model.

Targi Kariera IT - Toruń 07.07.2012 - odwołane

Targi Kariera IT - Toruń 07.07.2012, które miały się odbyć 7 lipca 2012 roku w Toruniu na dworze Artusa, zostały z przyczyn organizatorskich odwołane.
wygląd kopalni odkrywkowej

Groźby, jakie wywołuje ze sobą działanie kopalni odkrywkowej.

Na terenie dwóch gmin, czyli Krobi i Miejskiej Górki odkryto pokłady węgla brunatnego Oczkowice, jakie zajmują powierzchnię aż siedemdziesięciu dwóch kilometrów kwadratowych. Analizując to, że można z tych zasobów uzyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego - to są to w tym momencie jedne z większych pośród nieeksploatowanych pokładów węgla tego rodzaju w Polsce.
Pretending to work

Tytuł magistra, czy zawsze otwiera drogę do sukcesu?

Wykształcenie to obietnica sukcesu. Poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, zwłaszcza zawodowych. Warto się jednak zastanowić czy zawsze idzie w parze ze spełnieniem i dobrymi zarobkami?

Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji: mamy nadzieję, że KE szybciej odblokuje fundusze na projekty informatyczne

- Komisja Europejska potwierdziła w liście, że do 20 lipca czeka na dokumenty uzupełniające polski Plan Naprawczy w sprawie projektów informatycznych finansowanych ze środków unijnych – powiedział Michał Boni, szef Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji na posiedzeniu 4 lipca. Terminy na przesłanie dodatkowych dokumentów Boni uzgodnił z komisarz Neelie Kroes w czasie niedawnej wizyty w Brukseli.'''
segregacja śmieci

Segregacja śmieci – jak sprawić, by nie stanowiły zagrożenia dla środowiska?

Śmieci – znajdują się w każdym gospodarstwie i niestety nie można tego uniknąć. W końcu po zużyciu każdego produktu żywnościowego, zużyciu każdego proszku do prania, czy też czegokolwiek innego zostaje puste opakowanie. Puste butelki, koperty, torby, puszki – jest tego w praktyce mnóstwo i przez kilka dni można często zgromadzić cały ogrom odpadów. Jednak w dzisiejszych czasach istnieją już rozmaite sposoby na kontrolę śmieci w otoczeniu. W każdym domu można wyszukać na pewno śmietnik.
biuro firmy

Prowadzenie własnej firmy – jak podejmować ważne decyzje, aby mieć gwarancję zadowolenia?

Każda osoba, która decyduje się na prowadzenie własnej firmy musi być świadoma tego, że jest to dosyć niełatwe zadanie, wymagające wielkiego poświęcenia. Każda podejmowana decyzja może wywierać bowiem wielki wpływ na pracę firmy i osiągane przez nią zyski. Warto więc wziąć to pod uwagę. Jak w takim razie podejmować podstawowe decyzje, żeby mieć pewność, że podjęte decyzje dadzą korzyści korzyści?
geodezyjne przyrządy

Profesjonalne usługi geodezyjne na Dolnym Śląsku

U nas stale rozszerza się baza usług geodezyjnych oraz wiążących z tym sektorem opcji. Niemałe pole manewru na tym obszarze to efekt długoletniej pracy całego sztabu ekspertów nad ulepszaniem ofert. Klasyfikacja gruntów jest u nas na rewelacyjnym poziomie, natomiast nasi profesjonaliści ciągle usilnie, z pełną systematycznością oraz zaangażowaniem pracują nad odświeżaniem swych umiejętności. Proponując klientom maksimum możliwości pokazują swoje podejście do wykonywanej pracy, jakie jest godne podziwu i pochwały.

Mikko Hirvonen wygrał 66. Rajd Polski

Fin Mikko Hirvonen wygrał 66. Rajd Polski. Na podium stanęli Dani Sordo oraz Henning Solberg. Krzysztof Hołowczyc zajął najwyższe w historii startów Polaków w WRC 6. miejsce.