Menu strony

PKP: Z Łodzi do Poznania i Krakowa szybciej

Najszybsze w Polsce lokomotywy, powrót na najnowocześniejszą polską magistralę i czas jazdy prawie o dwie godziny krótszy niż dotychczas – takie nowości przygotowało dla łodzian PKP Intercity wraz z nowym rozkładem jazdy.
Skarbonka

System HACCP. Zagadnienia ogólne

W dzisiejszej sytuacji rynkowej, na czołowe miejsce prócz ceny wyrobów i usług wysuwa się ich próba. Obecne czasy nastręczają ciągłej poprawy oraz doskonalenia wyrobów, usług jak też wszystkich procesów w organizacji.


System HACCP. Zagadnienia ogólne

Dlatego też tak ważne będzie wdrożenie efektywnego systemu zapewniającego firmie przystosowanie do przekształcających się warunków oraz otoczenia.
pomieszczenie magazynowe

Zadbaj o należycie rozległą powierzchnię magazynu i dogodnie przechowuj swoje produkty

Działalność gospodarcza związana z handlem lub spedycją wymaga zagospodarowania znacznej przestrzeni magazynowej, która pozwoli na komfortowe rozłożenie produktów oraz zorganizowanie przyjaznego miejsca pracy. Bywa, że w centrali przedsiębiorstwa nie dysponuje się wystarczającą powierzchnią, by na tym miejscu zorganizować magazyn. W takiej sytuacji optymalnym wyjściem będzie wynajem powierzchni magazynowej.
Deklaracja podatkowa

Złożenie pitu poprzez Net jest zdecydowanie najłatwiejszą i najskuteczniejszą metodą

Jeżeli pragniemy rozliczyć pit poprzez sieć, to obecnie nie ma z tym jakiegokolwiek kłopotu. Na oficjalnej witrynie Ministerstwa Finansów uczynimy to szybko oraz sprawnie. Ta metoda rozliczania pitów jest coraz bardziej popularna.
Recykling dokumentów

9 polecanych metod dbania o środowisko w przedsiębiorstwie

Współcześnie nader modne jest dbanie o ochronę natury. Jeżeli prowadzisz własną firmę i jest to zakład produkcyjny, na pewno dbałość o dobro środowiska powinno być Ci szczególnie bliskie. Kiedy Twoja firma jest zakładem produkcyjnym, niewątpliwie nie raz musiałeś brać udział w różnego rodzaju szkoleniach dotyczących ochrony środowiska. Jeśli słuchałeś pilnie, niewątpliwie wiesz dobrze, jak wiele szkodliwych jest skutków ubocznych Twojej działalności. Niestety wytwarzanie niemalże każdego produktu generuje pewne straty dla środowiska – jednak naszą rolą jest, aby je obniżać do minimum.

W Grecji trwa strajk generalny

Wtorek 7 lutego 2012 jest pierwszym w tym roku strajkiem generalnym w pogrążonej w głębokim kryzysie Grecji. Ludzie wyszli na ulice, by protestować przeciwko oszczędnościowym posunięciom rządu w zamian za międzynarodową pomoc wartości 130 miliardów euro przyznaną w październiku 2011. To już drugi międzynarodowy pakiet pomocy dla Grecji. W maju 2010 roku Atenom przyznano 110 miliardów euro. Rząd Grecji poinformował, że do końca 2012 roku zlikwiduje 15 tys. miejsc pracy w sektorze publicznym. Greckie władze argumentują, że takie decyzje są niezbędne, by ratować upadającą gospodarkę. Program oszczędności budżetowych ma uchronić Grecję przed niewypłacalnością. Grecja musi szybko zawrzeć porozumienie z wierzycielami, ponieważ 20 marca zapada termin wykupu greckich obligacji wartych 14,5 mld euro. Rząd Lukasa Papadimosa oświadczył, że sytuacja finansowa kraju jest bardzo ciężka. Program oszczędnościowy ma doprowadzić do równowagi w zadłużonych obecnie finansach publicznych. Strajk generalny będzie trwał 24 godziny. Protestują pracownicy sfery budżetowej. Grecka policja użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom, którzy próbowali przerwać policyjny kordon wokół parlamentu w centrum Aten.
kurs

W ocalaniu życia ludzkiego wielokrotnie najważniejsze znaczenie ma dobrze przeprowadzona reanimacja

Wiadomo, że życie ludzkie jest najogromniejszą wartością i w każdej kryzysowej sytuacji w pierwszej kolejności to właśnie je się ratuje. Nie ma niepewności, iż każdy powinien znać główne czynności związane z reanimacją, aby zdołać zareagować bezzwłocznie.

Sejm: Marek Belka nowym szefem NBP

Sejm ustanowił dzisiaj Marka Belkę nowym szefem Narodowego Banku Polskiego. Przejął on stanowisko, po zmarłym w katastrofie pod Smoleńskiem, Sławomirze Skrzypku.

Zachęta: ekspozycja sztuki Europy Środkowo-Wschodniej pt. „Płeć? Sprawdzam!”

Wystawa „Płeć? Sprawdzam!” jest to ekspozycja sztuki Europy Środkowo-Wschodniej, na której prezentowane są prace artystów z krajów byłego bloku wschodniego. Eksponaty mają na celu ukazać role społeczne, kategorie gender oraz związki między sztuką a rzeczywistością historyczną. Wcześniej wystawa gościła w wiedeńskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej Fundacji Ludwiga (do 14 lutego 2010 r.) pod nazwą "Gender Check. Kobiecość i męskość w sztuce Europy Wschodniej" (Gender Check. Femininity and Masculinity in the Art of Eastern Europe).
opony

Posiadasz auto? Zobacz, co trzeba nabyć, kiedy skończy się zima

W Rzeczypospolitej Polskiej mamy klimat umiarkowany, co oznacza, iż panują przeróżne warunki atmosferyczne – tak, jak często świeci słońce, tak samo częstokroć pada deszcz (a w mroźne dni również śnieg) czy wieje wiatr. Na taką pogodę muszą być przygotowani i ludzie, i wszelkie sprzęty, na które wpływają te warunki. Zatem każdy człowiek posiadający przykładowo auto, wie, iż, by przetrwał on tego typu pogodę, trzeba o niego dbać we właściwy sposób.