Menu strony
Mocne wejście Twojej firmy

Tworzymy firmę

Zakładanie firmy, wbrew potocznego myślenia, wcale nie jest takie trudne. Należy pamiętać o kilku prostych etapach. Poniżej krótki przewodnik, w którym opisane jest przystępnie, jak to zrobić.
herbaty

Wyszukując pracy w innym kraju wskazane jest aby skierować atencję na propozycje zatrudnienia w Niemczech

Współcześnie coraz więcej młodych osób przedwcześnie podejmuje się pierwszej pracy. Następuje to z faktu, iż zmierzają oni do wolności finansowej i starają się samemu rozstrzygać o własnych wydatkach.

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni po raz drugi organizatorem imprezy „Parowozem przez Wielkopolskę”

w Skwierzynie]]
W sobotę 18 kwietnia już po raz drugi Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zorganizowało pociąg specjalny w ramach imprezy miłośników kolei „Parowozem przez Wielkopolskę”. Zabytkowy skład zabrał w podróż liniami kolejowymi woj. wielkopolskiego i lubuskiego ponad 250 osób.

Druga edycja konkursu Young Innovators Competition organizowanego przez ITU

1 maja Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) ogłosił drugą edycję konkursu Young Innovators Competition. Młodzi przedsiębiorcy społeczni mają szansę uczestniczenia w spotkaniu ITU w Dubaju, a to niepowtarzalna szansa zdobycia kontaktów i opieki mentorskiej najwybitniejszych przedstawicieli branży.

Jak działają odlewnie żeliwa

Odlewnictwo jest gałęzią przemysłu wytwarzającą części stosowane w wielu różnych branżach. Czasami nawet nie mamy świadomości, jak dużo elementów wytwarzanych jest właśnie przy użyciu techniki odlewania. Naturalnie istnieją różnorodne odmiany żeliwa. Choćby żeliwo szare, ciągliwe, białe, sferoidalne. Wymagają różnych technik odlewania, różnych umiejętności.
samochód

Co to jest leasing samochodów i czy powinniśmy z tego korzystać? Jakie mamy plusy i minusy tej decyzji?

Utrzymywanie auta jest konieczne w większości firm bez względu na profil ich działania czy liczbę pracowników. Faktem jest, że tam, gdzie firma jest jednoosobowa, a rodzaj wytwórczości nie potrzebuje przewożenia ich do klienta na pewno można poradzić sobie bez służbowego pojazdu. tyczy się to przede wszystkim do firm zapewniającym usługi przez Internet. W większości wypadków jednakże posiadanie samochodu jest z pewnością korzystne chociaż z uwagi na niezbędność dopilnowania urzędowych zadań, regulowania rachunków lub zaopatrywania biura w niezbędne sprzęty, a już taki środek transportu jest konieczny w dużych przedsiębiorstwach.
firma

Kasa firmy

Jeżeli mamy firmę powinniśmy pamiętać, że będziemy mieli dużo pracy, zwłaszcza w czasie , gdy będziemy rozkręcać działalność. Poza wielością papierkowych spraw musimy pamiętać o tym, by otworzyć konto dla firmy. Jednak nim otworzymy konto dobrze byłoby sprawdzić, który bank da najbardziej sensowną ofertę. Sporo zależy też od tego, co dokładnie jest nam niezbędne. Powinniśmy sami zastanowić się, czy najistotniejsze będzie to, czy nie będzie opłat za konto, czy może to, że będą darmowe bankomaty.
doradca finansowy

Pragniesz zlecić finanse firmy specjaliście? Wyszukaj doradcę finansowego

Jedną z podwalin funkcjonowania firmy okazują się jej finanse. To one stanowią siłę napędową do rozpoczynanych inwestycji czy aranżowanych innowacji. Jest to sfera działalności, jakiej trzeba poświęcić maksimum zainteresowania i w miarę możliwości jej administrowanie zlecać zaufanemu i wykwalifikowanemu pracownikowi. Prezesi mniejszych przedsiębiorstw, którzy w większości osobiście zarządzają swą jednostką i samodzielnie muszą podejmować wszelkie decyzje, mają szansę korzystać z pomocy z zewnątrz.

Rachunkowość przy prowadzeniu firm

Usługi księgowe we Wrocławiu są przydatne zarówno dla tych, którzy posiadają niedużą działalność gospodarczą, jak i dla międzynarodowych korporacji. Przemyślmy oba te przypadki po kolei.
giełda

Największe spółki notowane na polskiej giełdzie - poznaj najświeższe informacje

Giełda papierów wartościowych jest z pewnością czymś, co od bardzo dawna wzbudza naprawdę bardzo duże emocje. Jest bardzo wiele osób, które stawiają na granie właśnie na giełdzie. Jest to nieraz bardzo duże ryzyko, ale również bardzo duża szansa na zarobienie naprawdę niemałych pieniędzy. Na polskiej giełdzie papierów wartościowych notowanych jest mnóstwo spółek. Do tych największych bez najmniejszych wątpliwości zalicza się PGNIG oraz JSW.