Menu strony

Chorzów: 118 Wystawa Kwiatów i Ogrodów

W dniach od 8 do 11 maja 2009 w Chorzowskim Parku Kultury i Wypoczynku w hali wystaw Kapelusz po raz 118 odbyła się Wystawa Kwiatów i Ogrodów pod hasłem: "Wymarzone Ogrody Świata".

Ekspozycja, została przygotowana przez wystawców z całej Polski i wypełniła halę o pow. około 2200 m². Przez środek "Kapelusza" przebiegała oświetlona stylowymi latarniami parkowa aleja, na której ustawiono fontanny i ławeczki, a wokół zaaranżowano ogrody z różnych zakątków świata i każdy z nich urządzono w innym stylu.

Organizatorem wystawy było Międzynarodowe Centrum Targowe GlobeExpo oraz Wojewódzki Park Kultury i
Wypoczynku im. Jerzego Ziętka w Chorzowie, a jej głównym architektem Arkadiusz Zoń.
Zwiedzającym zaprezentowano wiele pięknych roślin ogrodowych m.in. azalie, różaneczniki, magnolie, iglaki, rośliny skalne, drzewka i pnącza. Można było też obejrzeć wiele rzadkich i oryginalnych odmian roślin np. byliny: Trillium, Paris, Polygonatum i okazy roślin z rodzaju Arisaema i Tillandsia oraz storczyki gruntowe, które nadają się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych.

Prócz ekspozycji, organizatorzy przygotowali również kiermasz kwiatów, krzewów, drzew i pnączy ogrodowych oraz pokazy ich komponowania. Dodatkową atrakcją były koncerty muzyki klasycznej, pokaz tańca towarzyskiego, III Mistrzostwa Polski w Wyrywaniu Chwastów i wybory Miss Wiosny. Wstęp na wystawę kosztował 7 zł, bilet ulgowy 5 zł, grupowy (powyżej 10 osób) 3 zł.pełna oferta dostępna pod adresem www.kielce24.com.pl

Fotorelacja


Źródła

  • Informacje o wystawie -
  • 118 Wiosenna Wystawa Kwiatów i Ogrodów -

    Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
21-03-03 07:25:22