Menu strony

Fotoreportaż: wystawa haftu artystycznego w Giszowieckim Centrum Kultury w Katowicach

Wystawa haftu artystycznego Haliny Kwiatkowskiej i Teresy Orłowskiej.

W dniu 11 marca 2011 o godz.17:00 w Giszowieckim Centrum Kultury w Katowicach przy ul. Mysłowickiej 28, odbył się wernisaż wystawy haftu artystycznego "Obrazy igłą malowane” Haliny Kwiatkowskiej i Teresy Orłowskiej.

Halina Kwiatkowska tworzy już około 20 lat. Wykonane przez siebie pejzaże, martwe natury, portrety i kwiaty, maluje igłą, włóczką i muliną. Haftowane obrazy były prezentowane w wielu miejscach na terenie Śląska i Zagłębia. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, na ogół z grona przyjaciół i rodziny.

Teresa Orłowska emerytowana nauczycielka, wieloletnia dyrektorka jednego z będzińskich przedszkoli, technikę haftu swoich obrazów opracowała sama. Nitką maluje jak pędzlem.

Kliknij ten odnośnik, a przekonasz się, że mieszczące się tam wpisy z www (https://www.gpi-tanks.com/pl/przemysl/kosmetyki/) zainteresują te osoby, które zaabsorbowane są rozważaną tutaj kwestią.

Tematami jej prac są pejzaże, architektura, marynistyka, motywy mitologiczne, religijne i baśniowe. Na wielu tkaninach przedstawia konie: galopujące, w zaprzęgach, czy na pastwiskach. Haftuje również portrety osób dorosłych i dzieci. Obrazy wykonuje na ogół według swoich projektów, czasem tworzy kopie znanych malarzy np: Matejki, Chełmońskiego, Pruszkowskiego czy Kossaka. Inspiracje czerpie również z pocztówek i fotografii. Haftowane tkaniny Teresy Orłowskiej znalazły uznanie w kraju i za granicą. Znajdują się obecnie w wielu prywatnych kolekcjach m.in. w Niemczech, Austrii, Finlandii i Bułgarii.

Wystawa została połączona z występem członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. W montażu poetycko-muzycznym Poezja jak wino uderza do głów wystąpili: Borkowska Krystyna, Herman Maria, Gawlik Lucyna ,Marzec Barbara, Orłowska Teresa, Pająk Jadwiga, Szrepfer Bogumiła, Wychowaniec Jolanta, Związek Bożena, Borela Stanisław i Zięcik Krzysztof.

Na pewno przysłuży Ci się solidna treść (https://fortisroto.com/). Więc kliknij w ów link oraz raduj się artykułem, który z przyjemnością dla Ciebie napisaliśmy.

Na koniec Maria Golanka wykonała dla zebranych gości prozę z nutką śmiechu - Tamborek i Tamburynek. Po zakończeniu części artystycznej o tajnikach haftowania można było porozmawiać z autorkami wystawy.

Wystawę można oglądać od 14 marca do 8 kwietnia (w godzinach otwarcia klubu osiedlowego) - wstęp wolny.

GaleriaŹródłaAutorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
21-02-18 07:24:15