Praca dla informatyków

Przeglądając ważne oferty zatrudnienia, nieraz natrafić można na hasła w rodzaju "praca sap", „c++” czy „sql”. Wielu osobom skróty te powiedzą prawdopodobnie niewiele. Są to bowiem terminy połączone ściśle z pracą informatyków oraz z programowaniem. Zawód programisty ciągle jest potrzebny i poszukiwany. W zdecydowanej większości specjalności, szczególnie wykształconych niedawno, wymaga posiadania wśród pracowników kogoś znającej przynajmniej podstawy programowania. Wszystko to powoduje, że ofert tych można spotkać bardzo wiele. Wpisując w sieci przykładową frazę „praca informatyk Kraków” można liczyć na sporą ilość rezultatów.


biurko
Programiści SAP i C++

SAP to system wykorzystywany do zarządzania przedsiębiorstwem. Pozwala na ustalanie i obserwowanie transakcji, zysków, wykonywanie różnego rodzaju raportów. System taki jest spersonalizowany dla potrzeb danej instytucji. Poszukuje się więc programisty z doświadczeniem w obsługi systemów SAP, stworzonymi dla konkretnego przedsiębiorstwa.

Ciekawy artykuł? Jeśli tak sądzisz, to bez ociągania kliknij tutaj, gdyż na pewno warto zobaczyć ponadto (http://www.mangata.com.pl/relacje-inwestorskie/akcje-na-gieldzie/notowania-gieldowe/) inne tego typu posty.

Z kolei pod hasłem „praca w C++” znaleźć można oferty dla pracowników ze znajomością tego języka programowania. Programista C++ zajmuje się pisaniem aplikacji zarówno na platformie Windows, jak i Linux. Najczęściej w ofertach pracy tego typu u obiegającego się o stanowisko (Jesteś zainteresowany interesującą pracą? Zobacz propozycje - praca call center poznań) mile widziana jest również doświadczenie w pracy na gotowym zestawie bibliotek i narzędzi programistycznych, jakim jest Qt.

Programiści SQL

Innym nierzadko spotykanym zwrotem w ofertach zatrudnienia, wiążących się ogólnie z programowaniem, jest „praca oracle”. Skrót ten oznacza język programowania wykorzystywany do tworzenia baz danych. W większości przypadków aspekty Oracle wykorzystywane są przez wielu programistów, specjalizujących się w innych językach, jakim jest php. U ewentualnego kandydata na to miejsce pożądana jest więc znajomość gramatyki tego języka i wykorzystanie baz danych na nim opartych, jak na przykład mySQL i SQLlite. Na wszystkich wspomnianych stanowiskach u kandydata ważna jest umiejętność organizacji własnego czasu i postępowania według harmonogramu zadań. Cenne jest również doświadczenie w pracy w małych zespołach.
Na podstawie: Praca z Itkontrakt
20-10-27 07:20:04