Menu strony

Wyliczenie podatku dochodowego w roku 2013.

Początek nowego roku to w naszym kraju moment rozliczenia mijającego roku. Dokonujemy wtedy rozliczeń naszych uczynków z zeszłych 12 miesięcy, robimy plany na przyszłość i wybieramy noworoczne postanowienia, jakich nie dotrzymujemy.

podatki
Poza rozliczeniami personalnymi, jesteśmy zobowiązani wykonać także rozliczenia podatkowe z Urzędem Skarbowym, płacąc podatek dochodowy za poprzedni rok. Każdy z nas jest zobligowany wypełnić PIT 2013 i zanieść go do skarbówki.

Sprawdź też

Wymarzone zakupy nie zawsze finalizują się przyjemnie. Należy zapoznać się ze swoimi prawami, by położyć kres bolesnym doświadczeniom.

Regulamin, dokument
Nowy miesiąc, następna wypłata. Przyszedł więc czas, aby wyruszyć się na upragnione zakupy. Miejmy nadzieję, iż skończą się pomyślnie i bez większych trudności klienckich. Nic tak nie narusza naszej uciechy jak szybka reklamacja, czy niepełna zgodność wyrobu z opisem, w wypadku zakupów na dystans.


Obowiązek złożenia zeznania podatkowego jest nakładany w chwili osiągnięcia jakiegokolwiek przychodu, jednak podatek dochodowy wysokości osiemnaście % zysków jesteśmy zobligowani zapłacić dopiero po osiągnięciu kwoty przekraczającej kwotę zarobku wolną od opodatkowania, czyli około trzy tysiące zł. Jeżeli przekroczymy tą kwotę chociaż o grosz, jesteśmy zobligowani uiścić podatek i rozliczyć pit. W ostatnim czasie urzędy w naszym kraju idą z duchem czasu, w związku z czym jesteśmy w stanie składać nasz PIT przez internet, co jest sposobem wielokrotnie wygodniejszym niż wizyta w Urzędzie Skarbowym.

Sposoby obniżenia dochodu, czyli w jaki sposób zapłacić mniej. Każdego roku ustalane są maksymalne ulgi i zwolnienia podatkowe, jakie będziemy mogli uwzględnić w naszym druku PIT. Najczęściej przedsiębiorcy odliczają koszty leasingu samochodów, darowizn i koszty telekomunikacyjne, a obywatele nie prowadzący firm opłaty za internet i odliczenie na dziecko. Każdy płacący podatki może także przekazać swój 1 procent podatku na wybraną przez siebie organizację pozarządową. Takich instytucji jest w Polsce bardzo dużo, a dla większej części z nich wpływy z naszego 1 % są przeważającym udziałem w ich rocznym budżecie.

Jakie rzeczy charakteryzują organizacje pożytku publicznego i jakie są ich potrzeby? Wszystkie organizacje pożytku publicznego mają własny identyfikator wydany przez KRS Jeżeli nie widzimy tego numeru w danych kontaktowych naszej organizacji, możemy być pewni, iż będziemy mieli do czynienia z oszustem. Wiele Organizacji zbiera pieniądze na tzw. szczytne cele – pomoc chorym ludziom, wyposażenie przytułków dla zwierząt, czy wspomaganie chorych na AIDS. Jednak są i te, które np. wspomagają organizację imprez w swoich województwach, bądź przekazują swoje środki w rozwój kultury, np. kin w swoim rodzinnym powiecie. Istnienie takich organizacji definiuje wolny rynek, bo tylko od nas zależy, której z nich przekażemy nasze odpisy z podatku.

Wszyscy chcący przekazać jeden procent znajdą szersze informacje w tym temacie - np. na stronie internetowym. podatek (czytaj też podatek od osób fizycznych)
Przygotowane przez: k.s.
19-04-14 07:20:02