Menu strony

INDECT - tajny projekt badawczy

INDECT, czyli Inteligentny system informacyjny wspierający obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla celów bezpieczeństwa obywateli w środowisku miejskim - jest to międzynarodowy projekt badawczy mający na celu wykorzystanie innowacyjnych algorytmów i metod z zakresu informatyki do wykrywania i walki z innymi działaniami przestępczymi.

INDECT jest jednym z największych programów obserwacyjnych, które mają być zrealizowane. Oprócz kontroli internetu, INDECT stale będzie pilnował także ludzi w "realu". Projekt ruszył 1 stycznia 2009 i potrwa to 31 grudnia 2013 roku.

Chcesz uzupełnić własną wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Wystarczy wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej gumowce robocze wiadomości.

Partnerem projektu jest Komenda Główna Policji w Irlandii.
Propozycja projektu została zgłoszona przez grupę 17 europejskich partnerów pod przewodnictwem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Funkcjonowanie systemu będzie się opierać o sztuczną inteligencje i liczne cyfrowe przetwarzanie sygnałów z otoczenia za pomocą MUOS czyli Mobile User Objective System, która pozwala na geosynchronizację za pomocą satelity opracowanej przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych za pomocą SATCOM. Dzięki temu będą skutecznie śledzić i identyfikować osoby poruszające się po mieście i potem katalogować to za pomocą bazy danych.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to nie zwlekaj i zobacz szczegóły na stronie. Na pewno uznasz, że tam też są to niezwykle interesujące informacje.

Na koniec za pomocą wcześniej "wyuczonych" zachowań, będzie wykrywał bezpośrednie zagrożenia i przestępstwa.

INDECT po raz pierwszy pojawi się podczas Finałów euro 2012.[1]

INDECT będzie współpracował z ECHELONem który posiada w całym świecie urządzenia techniczne do przechwytywania wiadomości w kanałach telekomunikacji, założony przez AUSCANNZUKUS[2]

Przeciwnicy rozwiązania mówią o skrajnej Inżynierii społecznej mającej na celu projekt budowy "orwellowskiego" systemu stałej inwigilacji wszystkich obywateli. Jednym z takich protestów jest strona

Źródła

  • Polskojęzyczna i anglojęzyczna Wikipedia
  • Łukasz Bugajski - INDECT – Wielki brat patrzy! - 30 maja 2011

Przypisy

  1. To EURO 2012 and INDECT (ang.)
  2. (AUS – Australia, CAN – Kanada, NZ – Nowa Zelandia, UK – Wielka Brytania, US – Stany Zjednoczone)


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20-06-04 07:15:31