Menu strony

Japonia: wyciek wody z elektrowni atomowej Onagawa

Po czwartkowym trzęsieniu ziemi doszło do wycieku wody chłodzącej w elektrowni atomowej Onagawa w północno-wschodniej Japonii. Przedstawiciele operatora elektrowni zapewniają, że dookoła elektrowni nie zarejestrowano zwiększonego poziomu promieniowania.
Podczas konferencji prasowej w piątek rano czasu japońskiego przedstawiciele firmy Tohoku Electric Power, która zarządza elektrownią atomową Onagawa poinformowali, że nastąpił wyciek wody ze zbiorników w których składowane jest zużyte paliwo jądrowe z dwóch reaktorów tej elektrowni.

Według informacji operatora w elektrowni z basenu chłodzącego na podłogę wylało się około 3,8 litra wody.

Wczoraj, wkrótce po trzęsieniu ziemi Japońska Agencja Bezpieczeństwa Nuklearnego poinformowała, że w elektrowni atomowej Onagawa nie działają dwie z trzech jednostek zasilania zewnętrznego. Według informacji operatora elektrowni dziś rano została przywrócona jedna z jednostek.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj asortyment (http://www.benetrucks.pl/pl/funding), który Ci sugeruje. Z pewnością jest tym, czego już długo poszukujesz.


Tymczasem przedstawiciele Tokyo Electric Power Co podczas konferencji prasowej w Piątek rano poinformowali, że nie pojawiły się żadne nowe nieprawidłowości w działaniu reaktorów elektrowni Fukushima Daiichi.

Wstrząsy jakie nawiedziły w czwartek Japonię miały siłę 7,1 w skali Richtera i zostały określone jako wstrząsy wtórne po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi z 11 marca.

Jeżeli zainteresowała Cię prezentowana problematyka, śmiało sprawdź ten odnośnik - to omówienie z pewnością także okaże się warte Twojego zainteresowania.

W wyniku wczorajszych wstrząsów zmarły prawdopodobnie 3 osoby a około 140 osób zostało rannych.

Źródła

  • Wyciek w elektrowni atomowej Onagawa - - 8 kwietnia 2010
  • Death toll from Japan aftershock rises to 3 - - 8 kwietnia 2010
  • Radioactive water spilled at Onagawa nuclear plant in Miyagi - english.kyodonews.jp - 8 kwietnia 2010


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19-01-31 10:17:06