Menu strony

Aukcje elektroniczne możliwością na spore zyski.

Bezpieczne zakupy przez internet
Pogłębiający się kryzys ekonomiczny i coraz agresywniejsza konkurencja na rynku zmuszają firmy do znalezienia niespotykanych rozwiązań. Dzisiaj firmy muszą poszukiwać nie tylko nabywców na swoje produkty czy usługi, ale też bardziej opłacalnych dostawców czy partnerów biznesowych, którzy dzięki pośrednictwu pomogą dotrzeć do większej grona klientów. Do tworzenia wszelakiego partnerstwa czy też poszukiwania nowoczesnych sposobów prowadzenia biznesu najlepszym miejscem może być Internet. Możemy tutaj trafić na nietypowe, ale bardzo skuteczne rozwiązania. Przykładem tego typu działań są platformy aukcyjne. Są to przestrzenie skupiające zarówno producentów jak też nabywców, którzy szukają różnego rodzaju towarów i usług.

Aukcje elektroniczne bywają wykorzystywane głównie w odniesieniu do produktów typowych pod kątem ilościowym i jakościowym. Główną zaletą jest sposobność kupienia towarów z różnych gałęzi np. elektronikę, sprzęt komputerowy, meble, opakowania a nawet stal. Poza towarami, przedsiębiorstwa mogą skorzystać z usług np. porządkowych, transportu czy ochrony mienia.
Pieniądze, Euro
Korzyści partycypacji w aukcjach elektronicznych są duże: - dotarcie do dostawcy, który oferuję towar w korzystnej cenie, - oszczędność czasu, koniecznego na zgromadzenie wiadomości na temat interesującej nas oferty, ponieważ na platformie znajdziemy dużą liczbę instytucji z danej branży, - klarowny system ustalania ceny produktu, dzięki czemu firmy unikają niekończących się negocjacji i ewentualnych nieczystych zagrywek, ze strony potencjalnego partnera. - elektroniczny obieg dokumentów – każdy etap zamówienia i jego realizacji odbywają się za pośrednictwem dokumentów elektronicznych takich jak e-faktura i e-podpis. - system komentarzy i ocen nadawanych kupującym oraz oferentom, dzięki czemu w łatwy sposób zapobiec nieuczciwym działaniom ze strony partnera biznesowego. -nowoczesny sposób powiadomień, dzięki czemu dana firma jest informowana o ciekawych cenach na towary oraz usługi.

Z usług platform zakupowych oraz aukcji elektronicznych mogą skorzystać zarówno firmy prywatne, jak i instytucje publiczne, które działają w oparciu o Ustawę Prawo Zamówień Publicznych.

Sprawdź też

Tanie artykuły do biura - polecany Polski producent

Artykuły biurowe
Rozmaite artykuły biurowe są potrzebne w bardzo wielu zakładach pracy. Są obowiązkowym wyposażeniem wielu zakładów poligraficznych, biur, wielu firm, często są konieczne również w uczelniach , a także sekretariatach – choć są niby nierzucające się w oczy, przydają się w trakcie różnych prac manualnych oraz powiązanych z segregowaniem dokumentów.


Możliwości e-procurement oraz platformy zakupów grupowych będą poszerzać się coraz prężniej, ze względu na wiele zalet zarówno dla nabywców jak również sprzedających. Aukcje - www.logintrade.pl Prawo Zamówień Publicznych (dodatkowe info)
Przygotowane przez: M.B
18-07-12 10:39:52