Menu strony

Polscy przedsiębiorcy – co jest dla nich ważne?

Z badania zrealizowanego przez Tax Care wynika, że przeciętny obraz Polskiego przedsiębiorcy to mężczyzna do 40-stki, wykształcony, chcący zwiększyć swój status majątkowy i stać się niezależnym. Taki przedsiębiorca najczęściej wybiera prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, natomiast trudny dostęp do kapitału to dla niego największy problem.

Działalność gospodarcza, a w zasadzie jej prowadzenie, jest dla wielu sporym wyzwaniem.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości, by pogłębić swą wiedzę na ów temat? Zachęcamy do następnego wpisu. Wyszukasz go na portalu pod linkiem.

Zdecydowana większość decyduje się na wybór pracy na etacie. Własny biznes to duża odpowiedzialność, ryzyko niepowodzenia, ale również większe zarobki, niezależność decyzyjna etc.

Badanie miało na celu udzielenie odpowiedzi na pytanie „co determinuje Polaków do podjęcia takiego wyzwania?”. Tax Care sprawdziło na jakie problemy narażeni są nowicjusze przedsiębiorczości i jakie są źródła ich finansowania. Sprawdziło też, jak procentowo rozkłada się stosunek kobiet i mężczyzn oraz poziom wykształcenia przedsiębiorców.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości program do fakturowania
Na podstawie: ifirma.pl
20-04-12 07:13:10