Menu strony

Skąd czerpać informację o logistyce?

Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Przedsiębiorstwa, które pragną być konkurencyjne w swojej branży muszą wziąć pod uwagę jak dużą przewagę daje sprawna logistyka. W ostatnich latach można zaobserwować parę tendencji związanych z postępem technologicznym, globalizacją i rosnącymi wymaganiami konsumentów.
autostrada
Jak poważny wpływ na aktywność działu logistyki w firmie ma globalizacja sygnalizuje wzrastająca ilość dostawców i odbiorców zagranicznych czy międzynarodowe łańcuchy dostaw. Znaczenie posiada też zwiększony i zmienny popyt kupujących na rynkach globalnych krępujący działanie w systemie just-in-time i wymuszających na firmach magazynowanie części artykułów o najbardziej zróżnicowanym popycie - warte przeczytania.


Sprawdź też

Księgowość zewnętrzna – czy warto?

Księgowość
Outsourcing księgowości to chętnie wybierane i w wielu wypadkach niezbędne rozwiązanie w współczesnym biznesie. Spory odsetek przedsiębiorstw wybiera likwidację własnego działu księgowości i zlecanie tych zadań fachowym biurom. Sprawdź, jakie zalety i wady ma taki wybór i poznaj najważniejsze elementy, które musisz wziąć po uwagę dobierając outsourcing księgowości.

Wraz z rozwojem technologii poza ułatwieniami wynikającymi z wykorzystanie Internetu w systemach informacyjnych odnotować należy również ogromne zmiany w spedycji. Spedycja musi być usługą całościową, dostarczającą transport multimodalny z możliwością śledzenia położenia produktu. Przedsiębiorstwa wkraczające na rynki międzynarodowe oczekują, że firma spedycyjna przejmie na we własne ręce organizację transportu towaru od punktu A do punktu B a nie wyłącznie częściowy przewóz (więcej) danym środkiem transportu - interesujący wpis.

Odpowiada Ci ten materiał? Super, jednak kliknij ponadto tutaj - zobaczysz tam bardzo użyteczny link (https://www.autoonline.pl/), który też będzie dla Ciebie interesujący.Wyświetl większą mapę
Na podstawie: opracowanie własne
Przygotowane przez: B.S.
19-11-11 07:07:24