Skąd czerpać informację o logistyce?

Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Przedsiębiorstwa, które pragną być konkurencyjne w swojej branży muszą wziąć pod uwagę jak dużą przewagę daje sprawna logistyka. W ostatnich latach można zaobserwować parę tendencji związanych z postępem technologicznym, globalizacją i rosnącymi wymaganiami konsumentów.
autostrada
Jak poważny wpływ na aktywność działu logistyki w firmie ma globalizacja sygnalizuje wzrastająca ilość dostawców i odbiorców zagranicznych czy międzynarodowe łańcuchy dostaw. Znaczenie posiada też zwiększony i zmienny popyt kupujących na rynkach globalnych krępujący działanie w systemie just-in-time i wymuszających na firmach magazynowanie części artykułów o najbardziej zróżnicowanym popycie - warte przeczytania.


Sprawdź też

Księgowość zewnętrzna – czy warto?

Księgowość
Outsourcing księgowości to bardzo popularne i nierzadko kluczowe rozwiązanie w współczesnym biznesie. Duża liczba firm wybiera rezygnację z własnego działu księgowości i zlecanie tych prac wyspecjalizowanym instytucjom. Sprawdź, jakie plusy i minusy ma taka decyzja i poznaj najważniejsze elementy, które musisz wziąć po uwagę dobierając outsourcing księgowości.

Wraz z rozwojem technologii poza ułatwieniami wynikającymi z wykorzystanie Internetu w systemach informacyjnych odnotować należy również ogromne zmiany w spedycji. Spedycja musi być usługą całościową, dostarczającą transport multimodalny z możliwością śledzenia położenia produktu. Przedsiębiorstwa wkraczające na rynki międzynarodowe oczekują, że firma spedycyjna przejmie na we własne ręce organizację transportu towaru od punktu A do punktu B a nie wyłącznie częściowy przewóz (więcej) danym środkiem transportu - interesujący wpis.

Wyświetl większą mapę
Na podstawie: opracowanie własne
Przygotowane przez: B.S.
21-11-03 07:01:44