Menu strony

Szkolenia obniżają firmom podatki

W teorii, wczasów nie wolno wliczać w koszta firmy ze względu na to jest to wydatek osobisty. Można je za to połączyć z zagranicznymi szkoleniami i opodatkować tak samo jak koszt uzyskania przychodu, a tym samym obniżyć podatek firmy.

W koszty firmy wlicza się jedynie te wydatki, które pośrednio lub bezpośrednio generują jej przychody. W ten zbiór wlicza się oczywiście koszty zakupu materiałów, wynagrodzenia, opłaty za media etc. Nie należą do niego wydatki osobiste – nie przynoszące korzyści materialnych firmie. Można tu wymienić polisy ubezpieczeniowe na życie, albo wspomniane już koszty zakupu wycieczek zagranicznych.

Jeżeli analizujesz prezentowany artykuł, to oznacza, że bardzo Cię zainteresował. Skoro tak, to przejrzyj (https://www.etteplan.com/pl/branze), że odmienne serwisy też zawierają istotne informacje.Wystarczy jednak połączyć taki wyjazd ze szkoleniem tematycznym. Wypoczynek za granicami kraju można więc zorganizować tak, aby zakwalifikować koszty wyjazdu w poczet kosztów podatkowych.

Masz ochotę doszkolić się z tego ciekawego zagadnienia? Więc najlepiej trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to training partners i przenieś się do nowej strony.

Istnieją firmy turystyczne organizujące takie wyjazdy. Organizatorzy dbają o to , aby uczestnicy mieli dużo wolnego czasu, organizując im odpowiednio wolne chwile.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości - składki zus
Na podstawie: ifirma.pl
20-04-09 07:13:11