Menu strony

Tłumaczenia przez telefon – wygoda w podróży

teletłumacz
Bariery językowe to wciąż jeden z największych problemów w kontaktach zagranicznych. Kłopoty z komunikacją dotyczą nie tylko biznesu, ale też zrozumienia menu w restauracji, rejestracji w hotelu czy zwykłych zakupów. Z tego powodu coraz większą popularność zdobywają usługi tłumaczeń telefonicznych.

Problemy z wzajemnym porozumieniem mogą mieć znaczący wpływ na kontakty biznesowe, są też źródłem stresu i niepewności podczas wyjazdów turystycznych. Wynajęcie samochodu, zgłoszenie usterki w pokoju hotelowym, a nawet wytłumaczenie kelnerowi składu ulubionego drinka – to wyzwania, którym często nie jesteśmy w stanie sprostać samodzielnie. O ile łatwiejsze byłoby przebrnięcie przez takie sytuacje, gdybyśmy mogli podróżować z tłumaczem. Teraz, dzięki nowoczesnym technologiom, jest to wizja całkowicie realna.

Tłumacz na pre-paid
Na rynku pojawiły się firmy, które oferują usługę tłumaczenia przez telefon. Jednym z takich przedsiębiorstw jest które oferuje usługę Teletłumaczeń. - Naszym klientom zapewniamy całodobową obsługę telefoniczną. Pomagamy w każdej sprawie: w kontaktach biznesowych i towarzyskich, a także z zrozumieniu ulotek informacyjnych czy menu w restauracji. Na razie tłumaczymy z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego. Lada dzień w ofercie pojawią się również język włoski i hiszpański - mówi Tomasz Hubert, przedstawiciel firmy która jako jedna z pierwszych na polskim rynku oferuje usługę Teletłumacza..

Aby mieć możliwość połączenia się z tłumaczem z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i doładować konto przynajmniej kwotą 20 PLN. - Nasz system działa podobnie, jak popularne systemy pre-paid. Użytkownicy nie płacą żadnego miesięcznego abonamentu, opłata jest pobierana wyłącznie za wykorzystane minuty - mówi Tomasz Hubert.

Plusem systemu jest również brak wysokich wymagań technologicznych - wystarczy telefon komórkowy z uruchomioną usługą roamingu lub komputer z łączem internetowym.

Telekonferencja z teletłumaczem
Rozwiązaniem szczególnie atrakcyjnym dla klientów biznesowych są połączenia telekonferencyjne. System umożliwia połączenie dwóch rozmówców za pośrednictwem certyfikowanego tłumacza. W ten sposób możliwa jest swobodna komunikacja z klientem lub partnerem biznesowym. - Najważniejsze zalety takiego rozwiązania to możliwość skorzystania z tłumaczenia w każdym miejscu i czasie, a także relatywnie niski koszt w porównaniu ze standardowym tłumaczeniem symultanicznym - przekonuje Tomasz Hubert.

Koszt połączenia telefonicznego do Polski z większości krajów Unii Europejskiej nie przekracza 5 PLN za minutę. Cena są więc porównywalne z "klasycznym" tłumaczeniem symultanicznym. Jeśli jednak wziąć pod uwagę fakt, że teletłumacze dostępni są pod telefonem przez 24 godziny na dobę i nie ma konieczności zamawiania takiego tłumaczenia na konkretną godzinę, wówczas okaże się, że taka usługa jest wyjątkowo atrakcyjną propozycją dla biznesu.

Dodatkowo, w przypadku tłumaczenia symultanicznego minimalną jednostką rozliczeniową jest tzw. moduł, czyli, na przykład, cztery godziny pracy t

Kiedy już przeczytasz ten artykuł, równie atrakcyjna będzie ta oryginalna strona (http://www.bhp-online.com/ocena-ryzyka-zawodowego-sprzedawca-w-branzy-spozywczej-p5530), gdyż zawiera pokrewne informacje na omawiany temat.

umacza. Tłumaczenie telefoniczne trwa tylko tak długo, ile potrzebują tego kontrahenci. To oznacza realne oszczędności dla zamawiającego.

Ważne doświadczenie
- Tłumaczenia telefoniczne to jedna z najtrudniejszych form przekładu. Rozmówcy nie mają kontaktu wzrokowego i nie mogą reagować na mowę ciała. Dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi tłumaczami. Wielu z nich posiada certyfikat tłumacza przysięgłego, który jest gwarancją wysokiej jakości przekładu - mówi Tomasz Hubert z firmy Przedstawiciel firmy przekonuje, że Teletłumacz współpracuje wyłącznie z wykwalifikowanymi tłumaczami, których umiejętności potwierdza szkoła językowa BERLITZ.

W globalnym świecie bariery komunikacyjne – zarówno w biznesie jak i życiu codziennym – mogą mieć znaczący wpływ na nasze zachowania i podejmowane decyzje. Korzystanie z usługi tłumaczeń telefonicznych może realnie wpłynąć na jakość i płynność procesów biznesowych, a także zwiększy pewność siebie w codziennych kontaktach z zagranicznymi partnerami.

***
O firmie:
Teletłumacz to system umożliwiający kontakt telefoniczny z wykwalifikowanym tłumaczem w czasie rzeczywistym. Firma udostępnia całodobowe numery telefonów i zapewnia dyżury tłumaczy, a także zautomatyzowany system informatyczny łączący klienta z tłumaczem. Teletłumacz działa za pośrednictwem sieci telefonicznej we wszystkich krajach świata. W chwili obecnej firma prowadzi obsługę klientów w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Więcej informacji na
Na podstawie: Gstpc.com
20-09-12 07:19:04