Menu strony

Oszczędzamy - obligacje korporacyjne, listy zastawne

Ostatnia sprawa z oszustwem nieuczciwej firmy inwestycyjnej z Trójmiasta pokazała Polakom, że nie warto inwestować pieniędzy w niesprawdzonych miejscach. Ten krach zaufania do prywatnej inicjatywy czynie, że popularniejsze stają się formy pomnażania pieniędzy zabezpieczane przez centralne instytucje.

I ja także doradzam ludziom tę formę zarabiania gotówki. Stopa zysku jest dość niska, a zysk dostaje się po wielu latach, ale jednak jest to stabilna działalność pieniężna nie zagrożona ryzykiem przekrętu i straty włożonych środków. Opiszę teraz trzy interesujące formy inwestowania. Najpierw omówię obligacje skarbowe

Obligacje skarbowe są papierami wartościowymi, drukowanymi przez władzę w celu załatania deficytu budżetowego. Krajowi nad Wisłą niewypłacalność nie grozi, to znaczy, że ludzie mogą spać spokojnie, czekając na profit. Rada Ministrów przeprowadza raz na określony czas następne emisje obligacji. Pojawiają się różne daty wykupu - najniższy okres to 2 lata, najwyższy to dziesięć lat. Oprocentowanie zależy właśnie od tych parametrów. Pojedynczych inwestorów zajmuje konkretny gatunek dokumentu – obligacje oszczędnościowe. Obligacje rynkowe są przeznaczone dla przedsiębiorstw i banków. Obligacje skarbowe są dopuszczone do wymiany rynkowej, czyli możesz je odsprzedać.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe
Obligacje komunalne są wypuszczane przez władze lokalne i przez nie zabezpieczane. W ostatnich latach obserwuje się mocną tendencję kredytową naszych miast, zatem podaż aktów jest całkiem duża. Człowiek, który zakupił obligacje komunalne, gratis ma w pakiecie zadowolenie.

Przydałoby Ci się kompleksowe opracowanie powyższego tematu? Więc nie zwlekaj i zaloguj się do nowej strony. Tam czekają na Ciebie bardziej szczegółowe wpisy.

Miło jest zerknąć chociażby na chodnik albo na szpital, postawiony za naszą pożyczkę, zgadza się?

kolejnym dokumentem wartościowym, którym chciałem się dziś zająć, są listy zastawne. Nie są wypuszczane przez instytucje publiczne. Wypuszczają je i handlują nimi banki hipoteczne. Dostały wzmiankę w moim zestawieniu dlatego, że listy zastawne publiczne są gwarantowane przez instytucje polskie, takie jak Narodowy Bank Polski czy MF. aktów (Kancelaria Notarialna w Toruniu - Notariusz Rakoczy)


Sprawdź też

Kasa firmy

firma
Jeżeli mamy firmę powinniśmy pamiętać, że będziemy mieli dużo pracy, zwłaszcza w czasie , gdy będziemy rozkręcać działalność. Poza wielością papierkowych spraw musimy pamiętać o tym, by otworzyć konto dla firmy. Jednak nim otworzymy konto dobrze byłoby sprawdzić, który bank da najbardziej sensowną ofertę. Sporo zależy też od tego, co dokładnie jest nam niezbędne. Powinniśmy sami zastanowić się, czy najistotniejsze będzie to, czy nie będzie opłat za konto, czy może to, że będą darmowe bankomaty.
Przygotowane przez: B.S.
21-07-08 07:38:09