Menu strony

Podatki i bezrobocie w Irlandii

Jeśli pragniesz rozpocząć robotę w Irlandii, ten oto mały przewodnik na pewno okaże się dla ciebie praktyczny. Przeczytaj zatem go uważnie i kieruj się na sławetne Cliffs of Moher i Dublin!

Bezrobocie w Irlandii – w te wakacje liczba osób niezatrudnionych w państwie Éire osiągnęła poziom niemalże 15 %, co lokuje go na 5. pozycji w rankingach członków UE. To zła rzecz dla przybywających na wyspę za pracą. Irlandia jest dręczona przez długi kryzys i dobrze jest odczekać kilka miesięcy na odwrócenie sytuacji.

Gazeta.ie
Podatki w Irlandii – podatkowo sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej. Daniny w kraju świętego Patryka są stosunkowo małe. Irlandia jest na 9. pozycji rankingu swobodnych gospodarczo państw globu. Nasza ojczyzna ma w nim fatalną sześćdziesiątą czwartą lokatę. To powinno cię namówić do odpalenia działalności gospodarczej w Irlandii.

Sprawdź też

Czy zakup mieszkania we Wrocławiu to dobry patent na inwestowanie w nieruchomości?

mieszkania
Zniszczę nieco dramaturgię i natychmiast odpowiem na pytanie postawione w temacie mojego tekstu - pewnie, że tak. A z jakiego powodu mieszkania we Wrocławiu są tak dobre jako długoterminowa inwestycja? Pomyślmy więc razem i znajdźmy powody opłacalności.


List motywacyjny po angielsku – to ważny dodatek do CV. Jeżeli twoje umiejętności lingwistyczne są niewystarczające, poproś kogoś biegłego w jezyku królów o stworzenie listu. Możesz także spróbować poszukać anglistę w Internecie, ale taka usługa jest nietania.

Medycyna - boisz się, że nie będziesz potrafić porozumieć się z doktorami? Jest na to rozwiązanie. W Irlandii funkcjonuje punkt pomocy medycznej dla Polaków Medicus. Leczy w niej dużo lekarzy przeróżnych obszarów – laryngolog, logopeda, pediatra itd.. Sprawdź witrynę WWW punktu, wklepując w Google frazę „Medicus Dublin”

Praca za granicą to dobry wybór, nawet w okresie kryzysu. Pomyśl: polepszasz swoje kompetencje językowe, zarabiasz nieco dobrych pieniędzy, zdobywasz doświadczenie, zawierasz nowe więzi, oswajasz się z obcymi nacjami. Zalecam ci jednak, abyś poczekał kilka miesięcy na wyprawę. Fala złej koniunktury minie i wtedy będzie łatwiej zdobyć opłacalną robotę lub wystartować z firmą. W tej chwili jednak wskaźniki finansowe kraju świętego Patryka są marne. laryngolog (zobacz przejrzyj naszą propozycję http://www.pco-poznan.pl/)
Na podstawie: Gazeta.ie
Przygotowane przez: A.Z.
20-11-10 07:21:03