Menu strony

Kolorowanki dla maluchów

Lato w Polsce jest deszczowe, zima długa, musimy więc mieć pomysły na dla naszych pociech na takie momenty. Dobrze też, żeby te zabawy nie ograniczały się do oglądania telewizji. Włóżmy trochę wysiłku w to, żeby zabawy były wciągające i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to wielkiego wysiłku, bo te wytyczne spełniają na przykład kolorowanki.

dzieci
Możemy je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Często poza obrazkami do kolorowania są w nich także różne historyjki, które możemy czytać dziecku, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są kosztowne, więc możemy wybrać ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na czarną godzinę. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w środku dnia potrzebujemy chwili ciszy, to doskonały sposób, żeby zająć malucha czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, żeby znaleźć też odpowiednie kredki - takie nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.


Sprawdź też

Gry planszowe na pewno spodobają się również Tobie, sprawdź na początek jedną z renomowanych gier

impreza firmowa
Gry planszowe cieszą się coraz większą sławą. Jeżeli jeszcze do niedawna wydawało Ci się, że zaczniesz w nie grać drugi raz dopiero, kiedy Twoje dziecko dorośnie to już dziś wiesz, że byłeś w ogromnym błędzie.

Malowanki dla dzieci to rozrywka rekomendowana przez wszystkich psychologów dziecięcych. Ćwiczy koordynację, wykształca dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów obeznanych z trzymaniem kredek o wiele prostsza jest nauka pisania liter. To niezmiernie ważne, by zapewniać dzieciom tego typu rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Możemy zauważyć w szkołach, że coraz więcej jest u dzieci kłopotów z pisaniem, rysowaniem i podobnymi zadaniami manualnymi. Dzieciaki umieją używać komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Wystarczy tylko poświęcić trzydzieści minut dnia na czytanie czy rysowanie wspólnie z dzieckiem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój.

Jeśli spodobał Ci się tekst, który w tym momencie przeglądasz, to na pewno zainteresuje Cię też ten serwis (https://szkola-terapeutyczna.pl/blog-teksty-specjalistyczne/). On również opisuje podobny temat.

Z pewnością w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego umiejętności.
Przygotowane przez: G.S.
19-12-04 07:08:07