Menu strony

Droga ku lepszemu z PRINCE2

PRINCE2 – dużo osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym spotkała się z tą nazwą. Jednak nie każdy wie co to tak właściwie jest? Dlaczego warto odbyć szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcieli byście Państwo znaleźć odpowiedzi na to oraz inne odnoszące się do tej kwestii pytania zapraszam do przeczytania zamieszczonego niżej tekstu.
Co to jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, tzn. Projekty w sterowanym środowisku) jest stosunkiem do sterowania projektami bazującym na procesach, które w łatwy sposób można dopasować do poszczególnych potrzeb firmy. Opisuje precyzyjnie siedem procesów najwyższego rzędu, które dalej dzielą się na pod procesy.

Sprawdź też

Kurs na wózek widłowy jest od pewnego czasu niezwykle popularny

Pracownicy pracują za pomocą wózka widłowego
Wózki widłowe wymagają dużych zdolności, dlatego że są to urządzenia sterowane przez człowieka i prosperują one w inny sposób niż na przykład samochody. Rzecz jasna wózki takiego rodzaju stosowane są w pracach przemysłowych i gospodarczych i by mieć możliwość nimi pracować, należy odbyć niezbędny kurs przygotowawczy, jaki kończy się egzaminem i uzyskuje się uprawnienia do pracy na takim urządzeniu.


Każdy etap wykonywania projektu jest precyzyjnie rozplanowany oraz przemyślany co dobrze wpływa na wynik. Jest to metodyka będąca rekomendowanym standardem w państwach Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, chociaż równie chętnie stosowanym w działalnościach prywatnych. Należy też wiedzieć, iż program (zobacz program e pity) jest wdrażany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Dlaczego warto wdrożyć PRINCE2 w swojej organizacji? - Planowany początek, przebieg oraz zakończenie projektu w sposób kontrolowany oraz zorganizowany, - Jasny podział (gdy chcesz podzielić majątek- kancelaria-cpr.pl/oferta/podzial-majatku/) ról, obowiązków i odpowiedzialności. - Przebieg projektu jest kierowany stałym powracaniem do nadrzędnego celu projektu nazywanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym' - Angażowanie najważniejszego kierownictwa projektu jedynie wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, kluczowe decyzje, ważne zmiany, itp. - Zapewnienie wczesnego ostrzegania o możliwych problemach, - Automatyczna kontrola jakichkolwiek odchyleń od planu, Odpowiednie zorganizowanie komunikacji, - Pomimo tego, iż analiza wymagań np. z nie jest bezpośrednio definiowana przez PRINCE2, w razie niepowodzenia projektu mamy możliwość szybkiego dotarcia do winnego.

Jak szukać?

Najszybszą drogą do odszukania kursów PRINCE2 jest Internet. Musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie słowa-klucze, przykładowo: szkolenia prince2 bądź też prince2 egzamin i po kilku chwilach wyświetlą się adresy wielu stron proponujących wdrożenie Państwa w metodykę PRICE2. Koszt takiego szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 zł.
21-03-03 07:25:13