Włochy: zakończył się trwający tydzień strajk wymierzony w wysokie ceny paliw

Życie na Sycylii (Włochy) powoli wraca do normy po trwającym tydzień strajku polegającym na blokadzie stacji benzynowych i supermarketów.

Przez tydzień rolnicy, rybacy, handlowcy i kierowcy blokowali główne drogi, porty, stacje benzynowe oraz supermarkety, aby zaprotestować przeciw rosnącym cenom paliw i wysokim podatkom. Protestujący twierdzą, że wysokie ceny paliw przekładają się na wysokie ceny żywności, co powoduje mniejszą sprzedaż i problemy z opłaceniem podatków przez przedsiębiorców.

Blokada rozpoczęła się 16 stycznia 2012 i objęła główne porty uniemożliwiając realizację dostaw do sklepów czy zaopatrzenie stacji benzynowych w paliwa. W efekcie już 19 stycznia na stacjach benzynowych brakowało paliw, a cena litra oleju skoczyła do 3 euro (średnia cena paliwa we Włoszech 22 stycznia 2012 wynosiła 1,727 euro ).

Strajk został nazwany "Ruchem wideł" (en: Pitchforks , it: Movimento dei ).

Podobny interesujący materiał jest przedstawiany tu, więc sprawdź na serwisie i zobacz, co przeczytasz tutaj. To także jest dla Ciebie zajmujące.

br>
Jeśli wczytujesz się w przedstawiany tekst to znaczy, że wątek Cię niesamowicie zafascynował - kliknij odnośnik do strony wsparcie sprzedaży, a znajdziesz równie wartościowe informacje.

W protstach przez cały tydzień brali głównie rolnicy, rybacy, handlowcy i kierowcy, choć ostatniego dnia (piątek, 20 stycznia 2012) w wielu miejscach Sycylii do demonstrujących dołączyli także studenci.

Protestujący zapowiadają kontynuację działań w pokojowej formie.

Źródła

  • euronews - Sicily slowly recovering from ‘pitchfork’ strike - Euronews - 22 stycznia 2012
  • FRANCESCA GIULIANI - Sicily: When Farmers Hold Their Pitchforks - i-Italy - 20 stycznia 2012


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20-11-21 07:21:03