Powinniśmy patrzeć jak chronione są nasze dane przez daną firmę

Czy zdarzyło nam się, że dostawaliśmy przesyłki, lub telefony od zakładów, z którymi nigdy prędzej się nie spotkaliśmy? Jeśli tak, to może to być dowód na to, że nasze dane brały udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Zwyczajnie wchodzimy na jakąś stronę, której zawartością jesteśmy zaintrygowani, dodajemy swoje dany by móc otrzymywać newsletter, tak aby nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas logiczne i zrozumiałe. Jednak czasami jest tak, że bez naszej świadomości dana firma odsprzedaje informacje kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co kolejne firmy także mają szansę nawiązać z nami kontakt.
baza danych
Dlatego właśnie tak ważne jest idealne sprawdzenie na jakie strony internetowe się zapisujemy, jak i też przemyślenie czy zawsze powinniśmy pozostawiać informacje o sobie. Co ciekawe to niektóre strony internetowe tworzone są z myślą o sprzedaży takich informacji i gdy zbiorą odpowiednią ilość adresów, to przekazują je tej firmie, która więcej za nie da. Zobacz w którym miejscu pozyskać bazy danych: wartościowa baza danych.

Sprawdź też

Pomoc prawna na Dolnym Śląsku - kto jest polecany

książki - regały
Przychodzą takie momenty w życiu obywatela, kiedy męczymy się z zawiłym systemem prawnym. Dawniej reguły dało się zapisać na jednym sporym arkuszu papieru – obecnie rzesze paragrafów zapełniają wielkie tomiska. Przeciętny człowiek posiada malutkie pojęcie na takie kwestii, jak na przykład prawo rodzinne. Młodzi zdolni ludzie przez długie lata zakuwają kodeksy cywilno-prawne i inne tomiszcza, by w późniejszym życiu odnosić sukcesy jako adwokat we Wrocławiu albo innym miejscu w Polsce.


Pakowanie przesyłek to odpowiedzialny proceder

Obywatele coraz częściej dokonują sprawunków przez sieć, a to powoduje, że nabyty produkt wysyłany jest w paczce. Ktoś mimo wszystko powinien ją zapakować i co więcej, należy to zrobić tak starannie, by nie został podany zły adres, ponieważ wtedy paczka nie trafi do adresata. Takie pakowanie przesyłek wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, gdyż najpierw trzeba przypilnować, żeby wszystko co powinno się w niej znaleźć, rzeczywiście się w niej pojawiło, a następnie należy ją prawidłowo zaadresować, tak żeby dotarła do odpowiedniej osoby. Znacznie częściej udział w całym tym zadaniu mają komputery, przez co szansa pomyłki jest zmniejszana do minimum. Przejdź do całej oferty: usługa pakowanie przesyłek.

Do przesłania przesyłki (zobacz przesyłki dłużycowe) dajemy własne dane

baza danych
Pragnąć otrzymać jakąś paczkę podajemy swoje dane, złożone z imienia oraz nazwiska, adresu e-mail, a często też z adresu zamieszkania i telefonu. Kiedy nie chcemy, by dostały się one w inne ręce, kogoś z kim nawet nie posiadaliśmy najmniejszego kontaktu, to zawsze musimy rzetelnie poznać się z polityką danej firmy i z jej zasadami przechowywania danych. Kiedy wyklucza ona udostępnianie ich postronnym firmom, to możemy stać się pewni, że nikt nie zdobędzie informacji o nas, bez naszej wiedzy.
23-03-20 12:45:49