Menu strony

Polskie Radio zapłaci za mobbing

Publiczne radio ponownie będzie musiało zapłacić za decyzje Jerzego Targalskiego, kontrowersyjnego, byłego już wiceprezesa Polskiego Radia.

Małgorzata Słomkowska, dziennikarka Polskiego Radia zwolniona przez Jerzego Targalskiego, wygrała sprawę w sądzie. Sąd (komornikolesno.pl/kontakt/) uznał, że dziennikarka została zwolniona w sposób upokarzający i padła ofiarą mobbingu. Polskie Radio zapłaci 41 tys. zł odszkodowania, 2,6 tys.

Jeśli chcesz zbadać omawianą tematykę bardziej, kliknij ten link, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie (https://www.adwokatchojka.pl/rozwody.html), którą Ci sugerujemy.

zł zadośćuczynienia za krzywdy oraz 8,3 tys. zł za okres wypowiedzenia - napisano w Gazecie Wyborczej.

To już kolejna kara dla Polskiego Radia za zwolnienia przeprowadzone przez jego władze za czasów PiS. Podobne odszkodowanie oraz przywrócenie do pracy otrzymała Maria Szabłowska, sprawę o dyskryminację wygrał także szef techników Mariusz Borkowski. Trwa jeszcze proces wytoczony przez Małgorzatę Kolińską-Dąbrowską.

We wszystkich przypadkach sąd przyznał, że pracownicy podczas zwolnień byli dyskryminowani. Jerzy Targalski zwalniając pracowników mówił o "gierkowskich i gomułkowskich złogach". Zwolnieni pracownicy na zachowanie Targalskiego skarżyli się także komisji etyki, która uznała, że naruszył on godność pracowników.

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Polskie Radio zapłaci za mobbing


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19-07-28 07:04:08