Zakład Ubezpieczeń Społecznych a przedsiębiorcy i ich obowiązki.

Gdy prowadzimy swoją firmę powinniśmy trochę się namęczyć w związku z różnymi prawnymi kwestiami. Nie wszystko okaże się dla nas na początku proste, ale wiele rzeczy będziemy musieli ogarnąć. Ważne jest to, które składki będziemy chcieli przekazywać do ZUS-u.

Bo rzeczywistość jest taka, że zus przedsiębiorców serdecznie zapraszam wygląda trochę inaczej niż dla zwykłego Nowaka. Nie trzeba się jednak przejmować, bo możemy najzwyczajniej w świecie iść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w naszej miejscowości i tam uzyskać informacje.


A jeśli nie mamy na to ochoty, to księgowy na pewno będzie w stanie nam udzielić każdej z istotnych informacji. Wysokość składek do ZUS-u jest zmienna, więc rok rocznie powinniśmy posprawdzać pewne tabele. Wtedy zyskujemy pewność, że wszystko będziemy opłacali zgodnie z kwotami, które obowiązują.

Sprzedawanie środków trwałych
praca

Każda z firm posiada jakiś majątek. Na owy majątek składają się pewne środki trwałe. Ale jest i tak, że pewne rzeczy nie będą już w firmie konieczne i wtedy dochodzi do sprzedaż środka trwałego - dobra strona. Z czym to jest związane? Otóż można pomyśleć, co z odpisem kosztów amortyzacyjnych, które rozpisuje się w specyficzny sposób. Z tego powodu za koszt można uznać tylko niezamortyzowaną część środka trwałego. Najważniejsze to pamiętać o sporządzeniu faktury. Nie musimy natomiast sporządzać umowy sprzedaży środka trwałego, najważniejsza jest wspomniana faktura.


Uwolnienie profesji księgowego
księgowość

Kiedyś mieliśmy takie profesje, które wymuszały posiadanie certyfikatujednego z Ministerstw. Do teraz istnieją tego typu zawody, ale coraz więcej zawodów zaczyna być uwalnianych. Oznacza to, że nie muszą teraz osoby tych profesji posiadać takich certyfikatów. Do 2014 roku certyfikat z Ministerstwa Finansów musiał mieć każdy, kto chciał być księgowym, ale właśnie w owym roku nastąpiło tzw. uwolnienie zawodu księgowego - Zdobądź więcej info. Dzięki tej zmianie duża liczba ludzi jest w stanie organizować usługi księgowe, co sprawiło, że mamy duży dostęp do księgowych i sami możemy też, jeżeli mamy takową potrzebę ukończyć kurs księgowego, żeby móc służyć radą lub samodzielnie zająć się swymi dokumentami, kiedy mamy swoją firmę.
23-03-20 13:44:13