Menu strony

Tworzymy firmę

Mocne wejście Twojej firmy
Zakładanie firmy, wbrew stereotypom, wcale nie okazuje się takie ciężkie. Po prostu trzeba pamiętać o paru ważnych stopniach. Oto przydatny artykuł, w którym opowiedziane jest przystępnie, jak to zrobić.

Spora część formalności jest możliwa do wykonania przez sieć. Należy przejść na stronę na której znajdziesz formularz CEIDG. Wypełnienie dostępnej tam dokumentacji to rejestracja firmy w systemie REGON, wybranie formy podatkowej oraz wpisanie do ewidencji Urzędu Skarbowego.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę (https://gpi-tanks.com/pl/zbiorniki-ze-stali-nierdzewnej/zbiorniki-cisnieniowe/), która opisuje podobne wątki, też będą z pewnością ciekawe.

O ile masz już NIP, zostanie on automatycznie przyznany twojej firmie. W formularzu internetowym trzeba również określić rodzaj działalności - wpisuje się numer Polskiej Klasyfikacji Działalności, który znajdziesz na witrynie klasyfikacji.

Ważnym urzędem, w którym musisz potem uzupełnić formularze, jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na stronie internetowej Zakładu znajdują się szczegółowe instrukcje oraz wzory ankiet do wypełniania. Dokładniej sprawę ujmując – należy określić za kogo zamierzasz uiszczać składki ZUS - czy wyłącznie za siebie (w przypadku indywidualnej działalności), czy także za zatrudnionych ludzi.

Jeżeli chcesz zatrudniać podwładnych, następnymi urzędami do odhaczenia stają się PIP oraz Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Oba miejsca trzeba powiadomić, że właśnie startuje nasza działalność gospodarcza. W wypadku firm gastronomicznych niezbędne będzie uzupełnianie dodatkowych formularzy, bo są one szczególnie dozorowane przez urzędy.

Dotacje unijne to ogromna szansa dla biznesu, której nie wolno odpuszczać.

Chciałbyś odnaleźć coś innego na prezentowany w tym miejscu wątek? Kliknij ten link - ta ważna propozycja bez wątpienia rzuci nowe światło.

Prawa UE to niełatwa rzecz, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnych biur doradczych, które wspierają w wypełnianiu formalności koniecznych do przyznania dofinansowania z Unii Europejskiej. Jeśli planujesz zrobić to samodzielnie, koniecznie zaglądnij na witrynę , na której są dokładnie instrukcje oraz świeże informacje dotyczące unijnych dopłat.


Sprawdź też

Sposoby zapisu danych a elektroniczny obieg dokumentów

Przedsiebiorstwo
W każdej firmie istotne jest, by w wysyłanych papierach panował ład i przekaz wszystkich danych przebiegał efektywnie. Liczne egzemplarze różnego typu pism muszą być dostępne w każdej chwili, właśnie z tego powodu elektroniczny obieg dokumentów usprawnia rozłożenie spraw takich jak kategorie złożonych pism.
Przygotowane przez: B.S.
22-05-24 13:01:06