Jak zrobić profesjonalne zdjęcie do CV?

Poszukiwanie pracy to dla wielu nieprzyjemny temat, ale nie zapominajmy, że kluczem do sukcesu jest aktualne CV. Na nim z kolei pierwsze wrażenie można zrobić za pomocą zdjęcia. Normalne poszukiwania pracy zwykle mogą wyglądać podobnie i problematycznym etapem jest robienie skutecznego CV, a zaraz po tym listu. Zdjęcie niektórzy traktują jako coś nieważnego, dołączając sztuczne ujęcia z dowodu osobistego. To w jakiś sposób fotografia reklamowa, stąd też należy dobierać je stosownie do sytuacji. Wielu twierdzi, że zdjęcie nic nie zmienia, bo najważniejsze jest doświadczenie. Jeśli jednak każdego dnia staramy się oceniać po wyglądzie, z jakiego więc powodu rekrutujący nie mieliby nas przekreślić nas tylko za sprawą zdjęcia.

Są zdjęcia, których należy unikać

Z relacji rekrutujących wynika, że bywają prawdziwie kompromitujące zdjęcia niekompletnie przyodzianych ań i panów jeszcze imprezowych. Zdjęcie na luzie nie musi przecież oznaczać pstrykniętego nagle na rodzinnym grillu. Ważna zasada to aktualne zdjęcie. Na fotografii należy wyglądać tak, jak zaprezentujemy się na właściwej rozmowie o pracę. Wielu kandydatów wysyła własne CV dziwnym zdjęciem w sepii, a kolejni dodają surrealistyczne kolory do tła.

Dobór fotografii do stanowiska

Sprawdź też

Jak nabyć obiektyw, aby uchwycił bardzo dobre chwile.

obiektyw marki Canon
Fotografia jest sztuką artystyczną, która polega na bardzo dobrym uchwyceniu elementów otaczających na fotografii. Momentami bywa to bardzo skomplikowana sztuka, gdyż te elementy bardzo często są w ruchu. Tymczasem nowoczesna technologia wykonania aparatów fotograficznych oraz wszelkiego rodzaju dodatków do nich, poszła do góry, dlatego można wykonywać fotografie nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Naturalnie w zależności czy osoba zajmuje się fotografią zawodowo czy dla przyjemności to przewidziane są bardzo inne aparaty.


Wiadomo, że, jeśli poszukiwacz walczy o ekskluzywne kierownicze stanowisko, zdjęcie powinno być odpowiednio eleganckie, dlatego przyda się fotografia korporacyjna Warszawa jest znana z takich: zdjęcie w odpowiednim stroju, zrobione przez profesjonalnego fotografa i to zazwyczaj działa. Jeżeli nie zagwarantuje drugiego etapu rekrutacji, z całą pewnością nie przyczyni się do porażki. Z kolei pozostałe raczej kreatywne posady, wymagające pokazania się, a nawet pokazania się od innej strony, na pewno wymagają ciekawych fotografii.

Gdy dowiesz się o posiadającej intrygującą Cię treść nowej witrynie, to wcześniej zweryfikuj info w kontekście źródeł, z których czerpie ona informacje.

Stylistka może wysłać też swój look book, a copywriter agencji interaktywnej może bez problemu zaprezentować się mniej oficjalnie. Zdecydowanie, jeśli chcemy zabłysnąć, wyrazić trochę więcej fotografią i skierować na siebie uwagę – najlepiej umówić się z profesjonalistą na niedużą sesję. Najlepsza koncepcja profesjonalisty może okazać się prawdziwą inwestycją.
Przygotowane przez: S.D.
22-05-20 07:01:07