Menu strony

Kredyty to łatwa ścieżka do zadłużenia. Jeśli nie jesteś zmuszony – nigdy nie pożyczaj!

Dużo lepiej jest odkładać niż skorzystać z pomocy finansowej różnych instytucji proponujących łatwą gotówkę na chwilę. Choć pożyczki bywają pociągające, bo pozwalają zrealizować szybko konkretne plany, fundusze z nich pozyskane zwykle nie są warte ceny, jaką należy za nie zapłacić.

Windykacja
Wielkość okresowej raty to nie wszystko. Kredytodawcy wielokroć przyciągają niską sumą do terminowego spłacania. Zanim poddamy się sugestii, należałoby drobiazgowo przeczytać warunki i dowiedzieć się jaką kwotę finansów faktycznie dostaniemy, a ile będziemy musieli oddać. Nie ma wątpliwości, że kwoty liczone w tysiącach złotych, które w ten sposób zaprzepaścimy są wiele warte i to właśnie na nie musimy w przyszłości zapracować.

Sprawdź też

Co warto wiedzieć zanim jeszcze udamy się do banku?

pieniądze i karty kredytowe
Wszelkie banki zdecydowanie nie są fajnymi firmami - oczywiście dbają o swój wizerunek, najczęściej pracownicy są sympatyczni, najzupełniej inni, niż typowy urzędnik. Jednakże to wyłącznie miła otoczka! Fakty są takie, że jeśli nie chcemy po podpisaniu umowy z jednym bankiem bardzo żałować swojej decyzji, uskarżać się na los, musimy do tego wszystkiego podejść bardzo profesjonalnie. Sorry, no tak jest. Taki mamy klimat.


Generalnie - kredyty też są dla ludzi, ale tylko dla tych mądrych. Jeżeli przyjęcie kapitału pozwoli Ci go pomnożyć: nie krępuj się! Jednak jeśli w grę wchodzi zrealizowanie marzenia o odległej wycieczce, zastanów się, czy nie boisz się jest przyszła windykacja należności (na przykład z tej kancelarii windykacyjnej). Z pewnością różnego typu oferty brzmią nieźle na początku. Obecnie jednak tak dużo się słyszy o rozczarowanych frankowiczach oraz powszechnie współczuje się osobom zadłużonym, iż oczywistością wydaje się to, iż pożyczki konsumenckie to brama do długotrwałego lęku o jutro, a niekiedy nawet depresji.

Nim to sobie zafundujesz – przemyśl dokładnie, czy warto. Każdy wie, że windykacja należności do sielskich nie należy. Dosięga zarówno tych, którzy z własnej woli wzięli kredyty, jak i tych, którzy zrobili to z konieczności. Wierzyciel ma prawo do odzyskania środków i koniecznie wypadałoby o tym wiedzieć w chwili otrzymania kolejnej rewelacyjnej oferty szybkich pożyczki na chwilę.Jeżeli już dotarło do tego, że masz pożyczkę – postaraj się nie wchodzić w pętlę zadłużenia. Kolejna pożyczka na spłacenie starej prowadzi praktycznie do tego, że dług będzie wzrastał i wydłuży się czas jego spłaty. Nie potrzebujesz takich atrakcji. Pomyśl lepiej, jak możesz generować oszczędności, niż jak wydać kolejne pieniądze, których nie masz na koncie. Zwróć uwagę, iż drobne wydatki zazwyczaj w perspektywie dłuższego okresu dają największe straty. Powinieneś wiedzieć o tym, gdy znów będziesz sięgał po zbędne przyjemności.
19-01-31 07:55:02