Menu strony

Kredyty to łatwa ścieżka do zadłużenia. Jeśli nie jesteś zmuszony – nigdy nie pożyczaj!

Dużo lepiej jest odkładać niż skorzystać z pomocy finansowej różnych instytucji proponujących łatwą gotówkę na chwilę. Choć pożyczki bywają pociągające, bo pozwalają zrealizować szybko konkretne plany, fundusze z nich pozyskane zwykle nie są warte ceny, jaką należy za nie zapłacić.

Windykacja
Wielkość okresowej raty to nie wszystko. Kredytodawcy wielokroć przyciągają niską sumą do terminowego spłacania. Zanim poddamy się sugestii, należałoby drobiazgowo przeczytać warunki i dowiedzieć się jaką kwotę finansów faktycznie dostaniemy, a ile będziemy musieli oddać. Nie ma wątpliwości, że kwoty liczone w tysiącach złotych, które w ten sposób zaprzepaścimy są wiele warte i to właśnie na nie musimy w przyszłości zapracować.

Sprawdź też

Powinniśmy się interesować naszymi pieniędzmi

Małżeństwo na emeryturze
Przeważnie dzieje się tak, że interesujemy się tym ile finansów mamy na koncie głównym, ile jeszcze możemy wydać. Mimo wszystko musimy także uważnie sprawdzać dane dotyczące naszego konta oszczędnościowego, jak oraz też tego, ile emerytury będziemy mieli zainkasować. Jeśli jeszcze posiadamy jakieś lokaty, lub akcje, to także powinniśmy być na bieżąco z tym, ile pieniędzy tak naprawdę w nich trzymamy i czy w razie czego jesteśmy zabezpieczeni na czarną godzinę.


Generalnie - kredyty też są dla ludzi, ale tylko dla tych mądrych. Jeżeli przyjęcie kapitału pozwoli Ci go pomnożyć: nie krępuj się! Jednak jeśli w grę wchodzi zrealizowanie marzenia o odległej wycieczce, zastanów się, czy nie boisz się jest przyszła windykacja należności (na przykład z tej kancelarii windykacyjnej). Z pewnością różnego typu oferty brzmią nieźle na początku. Obecnie jednak tak dużo się słyszy o rozczarowanych frankowiczach oraz powszechnie współczuje się osobom zadłużonym, iż oczywistością wydaje się to, iż pożyczki konsumenckie to brama do długotrwałego lęku o jutro, a niekiedy nawet depresji.

Nim to sobie zafundujesz – przemyśl dokładnie, czy warto. Każdy wie, że windykacja należności do sielskich nie należy. Dosięga zarówno tych, którzy z własnej woli wzięli kredyty, jak i tych, którzy zrobili to z konieczności. Wierzyciel ma prawo do odzyskania środków i koniecznie wypadałoby o tym wiedzieć w chwili otrzymania kolejnej rewelacyjnej oferty szybkich pożyczki na chwilę.Jeżeli już dotarło do tego, że masz pożyczkę – postaraj się nie wchodzić w pętlę zadłużenia. Kolejna pożyczka na spłacenie starej prowadzi praktycznie do tego, że dług będzie wzrastał i wydłuży się czas jego spłaty. Nie potrzebujesz takich atrakcji. Pomyśl lepiej, jak możesz generować oszczędności, niż jak wydać kolejne pieniądze, których nie masz na koncie. Zwróć uwagę, iż drobne wydatki zazwyczaj w perspektywie dłuższego okresu dają największe straty. Powinieneś wiedzieć o tym, gdy znów będziesz sięgał po zbędne przyjemności.
19-01-31 07:55:02